• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega interiér
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Topení Omega 2,5 V6
Přejít na stranu  1 2 3 [4] 5
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Legend
Thursday 08 January 2009 - 08:58:24 Citovat
Legend
Uživatel #551
Registrován: Monday 02 January 2006 - 22:41:51
Příspěvků: 3116
Masie: topné těleso by mělo jít profouknout i hubou, když nebude ucpané. LPG mám zapojené sériově s topením a je to bez problémů, jedinou úpravu jsem udělal, že jsem zapojil aby trvale běžel ten elektromotorek jak čerpá chladící kapalinu. Je to jako ochrana aby nezamrznul reduktor, dokud je motor studený, takhle voda koluje a nezmrzne.
JardaB: mlžení se mi zdá taky docela nadměrné v porovnání s jinejma autama. Hlavně když pustím klimu a pak ji vypnu, tak se to mlží nejvíc, takže pak už je potřeba jezdit zbytek dne s klimou. Teď v zimě když jezdím bez klimy, tak to není tak hrozné, každopádně když dám topení na HI a mlží se to, tak pomůže stáhnout teplotu třeba na 20°C, pak není takový rozdíl teploty venku a v autě a zlepší se to. Největší průser je když prší a vlezu do omegy s mokrou bundou, tomu už se pak nedá ubránit a je mlha všude...

[ Upraveno Thursday 08 January 2009 - 09:01:10 ]

Moskvič 412 1971 1.5 55kW

Škoda 110LS 1.1 1976 46kW

Trabant 1.1 1991 31kW

Audi A5 Cabrio Multitronic 132kW

Mercedes C220d kombi W205 143kW

Mercedes S55 AMG Long LPG 265kW

Opel Vectra C kombi 1.8 16V LPG 90kW

Škoda Felicia Fun 1.6i 55kW
Tomin
Thursday 08 January 2009 - 11:11:18 Citovat
Host
Ad mlzeni - si to rikam uz davno. Pred Omegou jsem mel 3 Fordy a ty se mlzily minimalne proti Omce. Nechapu kde udelali Nemecti kapitalisti chybu.
Csala
Thursday 08 January 2009 - 14:17:45 Citovat
Host
Tomin napsal ...

Ad mlzeni - si to rikam uz davno. Pred Omegou jsem mel 3 Fordy a ty se mlzily minimalne proti Omce. Nechapu kde udelali Nemecti kapitalisti chybu.

Tak, tak. Minule -6°C, cize klimakompresor nezapne, v kabine topiaci sa sneh na topankach a okna zarosene na zblaznenie !buch
Richec
Thursday 08 January 2009 - 14:19:48 Citovat
VeBe CARAVAN 1.8 16V X18XE Sport r.v.98
Uživatel #1426
Registrován: Wednesday 13 February 2008 - 12:32:04
Příspěvků: 453
JardaB: mlžení oken se tu taky už mockrát řešilo. Kámoš tento problém měl u Astry a po výměně ?pylového? filtru má pokoj. Mě se okna u VB taky mlží, ale jen v případě, když pustím vzduch jenom na nohy. Asi se mě moc potí ale nesmrdí !!(a)

VeB Caravan 1,8 16V X18XE 85KW Spotr r.v.12/98
in-line ROLLERBLADE na blbnutí s dcerou
Merida Crossway TSF100 do přírody
mates
Thursday 08 January 2009 - 15:08:43 Citovat
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
Csala napsal ...

Tomin napsal ...

Ad mlzeni - si to rikam uz davno. Pred Omegou jsem mel 3 Fordy a ty se mlzily minimalne proti Omce. Nechapu kde udelali Nemecti kapitalisti chybu.

Tak, tak. Minule -6°C, cize klimakompresor nezapne, v kabine topiaci sa sneh na topankach a okna zarosene na zblaznenie !buch


Neznám... Teď po ránu oškrabu venek, sednu do auta...a hele, je to trochen zamrzlý aji zevnitř (ale to je teď asi normal - dle okolo stojících aut)...omega začne topit, za chvíli je to pryč a je klid. Když jsu mokrej, začnou se mlžit většinou boky, přepnu topení z AUTO na manuál (vše na ECO), dám to na okna a za chvíli je zase klid. Zadní boční jdou hůř, nemám MV6, takže ve dveřích vzadu nejsou výdechy a předek tam jaksi nedofoukne...ale to neřeším, já tam nesedím
Takže je někde chyba (a to asi u vás).
Občas nanesu na okna toto http://www.sonax.cz/web/view.php?cisloclanku=2005082302&rstema=27#rozmrazovac - úplně dole a je na chvíli klid, jen mi trochu vadí, že proti slunci je to okno jakoby zamaštěný...asi to je ta ochranná vrstva. Holt něco za něco.

[ Upraveno Thursday 08 January 2009 - 15:10:15 ]

Lexus RX 350
Honda Crosstourer
masie
Thursday 08 January 2009 - 15:10:43 Citovat
Host
Ano LPG funguje super.Mel jsem system Magic 2 a vubec to nejelo - koupil jsem to s nim.Nyni jsem si to nechal predelat a super,spotreba kolem 11-12 LPG.Bohuzel technici vzdy neco po....ou.Tzn.asi 80 tis km to jezdilo tak,ze LPG reduktor byl pripojen vstup s tecke ktery dali na hadici topeni za el.cerpadylko a vystup reduktoru do hadice za chladicem vody,je to dochlazovaci hadice.Proste nikdo mi nevychvali zadneho technika.Jsou to jenom placalove a hlavu majisnad jen jako spunt na krku - asi aby jim tam neteklo.Po nejake dobe jsem si to predelal jako Legend - uz jsem to psal - predelal minuly tyden.Topeni jde lepe - protoze nyni mi neodchazi vetsina vody do chladne zelezne trubky zpet do motoru,ale vse je v jednom okruhu.Samozrejme reseni je to docasne.je treba pri vyuziti klimy vypnout privod topeni,ale to by znamenalo zapojit LPG pred kohoute topeni.Mozna v lete.Pak pripojit podtlak na kouhoutek topeni a je to.
Radiator topi uz lepe,ale zatim to neni ono.Mel nekdo rozdelany radiator ,myslim tim jak jsou poskladany jednotlive brizky-trubky?Jde to do serie,tzn.prutok vody projde pres kazdou cast radiatoru?
Legionar ma pravdu,kontrolu el.cerpadla a kdyz tak zapojit naporad.
Dale mam spatny temostat,nemuze to byt tim?Auto se mi ale zahreje na 90 stupnu a cidlo teploty je teste nad hadici ,ktera jde do okruhu topeni.
masie
Thursday 08 January 2009 - 15:13:44 Citovat
Host
Mlzeni bych opravdu nejdrive resil vymenou pyloveho filtru a kdyz tak si otevreto pri ofuku predniho skla zadni okno.To pomuze.Nekdo rikal,ze maji na to vliv v kombiku i zahazene kastliky v kufru,jsou tam nejake odvetravani zevnitr ,ale nevim.
mates
Friday 09 January 2009 - 08:21:22 Citovat
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
masie napsal ...

Nekdo rikal,ze maji na to vliv v kombiku i zahazene kastliky v kufru,jsou tam nejake odvetravani zevnitr ,ale nevim.

To je jasný, že ty výdechy musí být volný a ne zaházený všelijakým bordelem...hadrama a pod. A to nejen u kombíku, má to i sedan.

Lexus RX 350
Honda Crosstourer
Legend
Friday 09 January 2009 - 09:23:56 Citovat
Legend
Uživatel #551
Registrován: Monday 02 January 2006 - 22:41:51
Příspěvků: 3116
masie: záleží na tom jak moc je termostat špatný, pokud se to ohřeje na 90°C řádove po 5km, tak to je ok. Včera když jsem jel v -11°C, tak jsem mel 90 až tak po 8km po Praze, to je běžný jev. Hlavně mi vadí, jak dlouho se rozehřívá vyhřívání sedadel. Když připustíme možnost, že je termostat špatný, tak voda pořád koluje přes chladič, ikdyž třeba jen částečně nedovřeným termostatem, tak se systém pořádně neohřeje a do topení jde "polostudená" voda, ono to jakoby tak trochu topí, ale není to ono. Zkus si dát třeba dočasně kus kartonu mezi klimachladič a vodní chladič (stačí dát pryč ten horní velký plast) a uvidíš jestli bude nějaké zlepšení.

Moskvič 412 1971 1.5 55kW

Škoda 110LS 1.1 1976 46kW

Trabant 1.1 1991 31kW

Audi A5 Cabrio Multitronic 132kW

Mercedes C220d kombi W205 143kW

Mercedes S55 AMG Long LPG 265kW

Opel Vectra C kombi 1.8 16V LPG 90kW

Škoda Felicia Fun 1.6i 55kW
masie
Friday 09 January 2009 - 19:36:29 Citovat
Host
To Legend: Jako starej uzivatel 7 let ziguli kombi mi karton na chladic prirostl k srdci.Samezrejme,ze ho tam mam.Situace dnes: - 20 stupnu a auto topilo.-4 stupne Ostrava a vlaznej vzduch.Vis neco o systemu podlaku, resp.kde se tvori podtlak .Nejak se mi to nezda a pripada mi to jako zahada.Mas ucpanej privod podtlaku do kohoutku topeni nebo ti jen volne lezi v motorovem prostoru jako me?Ja ho odpojil,aby nedoslo k zamrzani LPG.Podeziram tohle ,protoze pokud jde topeni v techto teplotach -20 supnu a auto jelo v kopcich teplota vody 90 pak je neco jineho v neporadku.Termostat je samo spatnej,protoze pokud jedu z kopce dlouho,tak teplota klesne na 80 stupnu ci 75.Taktez temer dalnice Frydek-Ostrava prestava topit ,rychlost 130-180.Ja to asi cele rozmontuji a udelam z toho zigulika.Ten topil vzdy.
Kam si zapojil cerpadlo vody v radiatorovem okruhu...myslim napajeni,aby ti neustale cerpalo vodu ....kolovala voda pres reduktor a zaroven pres topeni?

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 3 [4] 5  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2001 sec,0.1456 z toho dotazů.