• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Roztřesená jízda
Přejít na stranu  1 2 3 [4] 5
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Toto téma je zamčeno
Autor Příspěvek
Duffy
Tuesday 05 April 2005 - 09:45:45
Host
Kua, tak to jdu hned volat! Díkec, pak budu informovat jak jsem dopadl...
Duffy
Tuesday 05 April 2005 - 09:55:13
Host
No vidíą Benji, tak já včera kupoval rozměr 57,1. Dokonce se naąel i vořech na bezpečnostní ąrouby (Duffy ho nechal pod autem, páč jsem tam hned 2kola sundaval-hlava děravá). Takľe dneska jedu pro 4ks 56,6tek a maximálně zítra vyváľit a doufám, ľe uľ vąe se k lepąímu obrátí
Dík hoąani, jeątě, ľe vás mám
benji
Tuesday 05 April 2005 - 10:05:02
Host
2 rutus: Středící krouľek, jak uľ z názvu vyplývá, centruje disk vůči nápravě - tedy slaďuje osu nápravy s osou disku a tím eliminuje axiální vůle uloľení. Nelze tedy hovořit o horizontálních nebo vertikálních vůlích.
Jak psal Yper - i u Al-disků se středícím krouľkem (nebo u origoą disků bez krouľků) musí jít jen obtíľně diskem pootočit při montáľi, kdyľ se nachází poloha děr pro ąrouby, je to stejné jako u plechových disků. Ta díra je opravdu velmi přesná, je tam rozdíl pouze 0,1mm - náboj kola má průměr 56,5mm (65,0mm u 5x110) a disk/krouľek má vnitřní průměr 56,6mm (65,1mm u 5x110).
©rouby slouľí k upevnění kola, ne k jeho vystředění! To, ľe mají kónus není kvůli středění, ale kvůli jejich pojiątění proti povolení - nejsou tam nikde ľádné podloľky, ąrouby jsou jiątěné vzájemným stykem kuľelových ploch ąroubu a dosedací plochy pro ąroub v disku.
Snad to je vyčerpávající popis.
bos
Tuesday 05 April 2005 - 10:10:27
Uživatel #314
Registrován: Saturday 12 March 2005 - 22:25:37
Příspěvků: 138
2benji: tak pod to se můľu podepsat , myslim , ľe je to vyčerpávající popis

čus oplus bos
Opel Sintra 3.0 - LPG
Email
rutus
Tuesday 05 April 2005 - 11:14:09
Host
jj to je vycerpavajici dokonce i pro mne, snad se tedy obejdu bez krouzku kdyz mam original kola, v kazdym pripade jsem na to pripraveny a u vymeny zimaku se uvidi. Ted mne jeste zajima, jestli ma byt takova ochranna miska, nebo jak to nazvat na kraji zakryvajici osu napravy. Vsimnul jsem si, ze u jednoho predniho kola to mam, u druheho ne! U zadnich mam tyhle misky obe.
pr»ka
Tuesday 05 April 2005 - 11:53:26
Host
Benji ,čéče myslím ,ľe si zasáhl v pravý čas,tak teď uľ jsem chytřejąí i já.Jeątě ľe ten web je a jsou tu lidi co si vąechny rady nenechají jen pro sebe.Dovedu si představit jak Duffymu bylo a problém vyřeąen ale Duffy ľe ti ti ąmejdi co to prodávají nic takového neřekli,člověk fakt aby nosil v hlavě encyklopedii,to snad není pravda,hlavně ľe je po problému
Yper
Tuesday 05 April 2005 - 12:18:52
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
2 Rutus: no mám dojem, ľe u předních kol to moc nevadí, protoľe tahle víčka zakrývají jen matici, kterou jsou dotaľeny poloosy do náby a loľisko je ukryté. Ale stejně ji seľeň, aby to uvnitř nerezlo.
U těch zadních by to vadilo, protoľe tam poloosa není, ale je tam odkryté loľisko a zrovna myslím ľe by se to mělo čas od času zkontrolovat a namáznout - tedy ©áde to tak mají, ale přesně zda to má i Opel nevím - ale asi ano, protoľe princip je vąude stejný.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
rutus
Tuesday 05 April 2005 - 12:28:12
Host
to Yper diky za radu. Original tam to vicko urcite bylo, ale potom co se v tom hrabali v autorizaku to tam najednou chybi. Musim ji sehnat stuj co stuj, taky mam strach aby to tan nezrezlo, bylo to bez toho celou zimu! Doufam, ze tam pak pujde nasroubovat. Kdyz ji tam ti mistri nedali, tak je mozny, ze jim to tam neslo a tak se na to vysrali.
Caklik
Tuesday 05 April 2005 - 12:51:18
Host
Dají se sehnat středící krouľky s vnitřním pruměrem 56,6 a vnějąím 60 mm ? Z internetoveho obchodu mi zatím neodpověděli.
qpc1
Tuesday 05 April 2005 - 12:53:59
Host
Evidentně jsou to ty krouľky,ąpatné vyváľení by tak netřáslo v tak velkém rozsahu.5eąil jsem tento problém téľ u AEZ.Pokud zavoláą do toho Alcaru a řekneą odkud jsi,dají ti typ na pneuservis kterj je poblíľ tebe a tam si můľeą dle typu kola a dle velikosti nechat posla.Jeden stojí cca 40-80kč.
Přejít na stranu  1 2 3 [4] 5  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.3017 sec,0.2381 z toho dotazů.