• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Roztřesená jízda
Přejít na stranu  1 2 [3] 4 5
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Toto téma je zamčeno
Autor Příspěvek
Yper
Tuesday 05 April 2005 - 08:38:24
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Tak to ti nepovím, protoľe vím, ľe co typ kola-výrobce, to mohou být jiné středící krouľky. Jediná kola, která je nemají, jsou plecháče. Kolo vlastně není vystředěno na nábě ąrouby, ale tím středem a mělo by být co nejtěsnějąí. Pamatuji si, ľe tohle byl problém Fáček - tam to bylo tak těsné, ľe po jedné zimní sezóně jsi díky rzi nemohl sundat kola - vozil jsem ssebou preventivně kladivo!
Pořádně si ta kola prohlédni a pokud při nasazování budou na středu volná (bez ąroubů). tak budeą mít problém. Pokud je neseľeneą, tak kaľdý soustruľník je dovede ze silonu vyrobit - neměly by být kovové.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
rutus
Tuesday 05 April 2005 - 08:57:58
Host
diky, budu se na to muset ve ctvrtek u vyvazovani a prezouvani zeptat, snad budou vedet. Kdyztak se budou muset krouzky sehnat (vyrobit), nechtel bych narazit na problemy s tim spojene.
Duffy
Tuesday 05 April 2005 - 08:58:17
Host
Yper napsal ...
Tak to ti nepovím, protoľe vím, ľe co typ kola-výrobce, to mohou být jiné středící krouľky. Jediná kola, která je nemají, jsou plecháče. Kolo vlastně není vystředěno na nábě ąrouby, ale tím středem a mělo by být co nejtěsnějąí. Pamatuji si, ľe tohle byl problém Fáček - tam to bylo tak těsné, ľe po jedné zimní sezóně jsi díky rzi nemohl sundat kola - vozil jsem ssebou preventivně kladivo!
Pořádně si ta kola prohlédni a pokud při nasazování budou na středu volná (bez ąroubů). tak budeą mít problém. Pokud je neseľeneą, tak kaľdý soustruľník je dovede ze silonu vyrobit - neměly by být kovové.


No, pokud nemají být volná bez nasazení ąroubů, tak jsem v pr..ůseru. Páč na kolo sedly krouľky jak ulitý, ale po nasazení na přední nápravu (vzadu mam totiľ bubny) byly porád jakoby volný. To myslíą Ypere, ľe to má dosednout nadoraz? Stejně jako plechy?
ms
Tuesday 05 April 2005 - 09:04:59
Host
duffy urcite. Nesmie tam byt ziadna vola. povedal by som ze musia ist az trosku tesno. ja mam po 2 kruzky na kolese. jeden je urcite origos, ma aj specialnejsi tvar a druhy taky obycajny. Obibve hrube cca 1,5 - 2 mm.
Duffy
Tuesday 05 April 2005 - 09:11:37
Host
ach jo... To abych tam do zbytku vůle něco namotal nebo nalil epoxid Zkusim to znovu!
rutus
Tuesday 05 April 2005 - 09:13:39
Host
Tak to jsem z toho opet vedle, ty krouzky slouzi na to, aby bylo kolo vecenrovany presne na stred, nebo krouzek eliminuje vuli v horizontalnim smeru na osi?
Anonymní
Tuesday 05 April 2005 - 09:23:13
Host
Jsou kola tzv. universální, která se podle typu auta opatřují právě těmi středícími krouľky (Ronal, AEZ, Borbet, ...) - 56,6mm na Opel, Saab, snad Volvo a 57,1mm VW, Seat, ©koda...
Samozřejmě jsou i AL-disky bez středících krouľků - mám je nyní i já, jedná se ale o originál Al-disky Opel, kde je přímo středící otvor o průměru 56,6mm, takľe ľádné krouľky nejsou potřeba.
To je obecně platné pravidlo (samozřejmě existují vyjímky), ľe originální disky větąinou krouľky nemívají a mají přesnou díru a středící krouľky se pouľívají u neoriginálních disků.
benji
Tuesday 05 April 2005 - 09:27:03
Host
Nějak mě to odhlásilo, to jsem byl já.
Yper
Tuesday 05 April 2005 - 09:30:56
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
2 rutus: horizontální směr na osu, je ve skutečnosti přesné vycentrování na střed!
2 Duffy: jj, to co píąe "ms". Já má někdy dokonce problém (kdyľ nemám zataľenou ručku nebo zařazenou rychlost), abych pootočením kola netočil i s nábou - kdyľ chci kolo usadit díru proti díře.
Jo a tuąím, ľe ten středící krouľek musí mít z vnitřní strany kónus.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
benji
Tuesday 05 April 2005 - 09:37:24
Host
2 Duffy: Nered bych se mýlil, ale mám pocit, ľe máą právě ty středící krouľky z VW, jak jsem popisoval. Na středu opravdu nesmí být ľádná vůle, disk / disk s krouľkem musí jít na nápravu velmi těsně nastrčit - jinak kolo bude vľdy házet.
Seľen si středící krouľky pro přísluąný disk, ale s vnitřním průměrem na Opla (56,6mm), specializované pneuservisy je mají.
Taky jsem před 2 lety asi 2 měsíce zjią»oval, proč se mi klepe celé auto - celý problém byl v tom, ľe jsem v discích Ronal měl krouľky VW a těch 0,5mm rozdílu dokázalo rozklepat celé auto.
Přejít na stranu  1 2 [3] 4 5  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.4498 sec,0.3989 z toho dotazů.