• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Roztřesená jízda
Přejít na stranu  1 [2] 3 4 5
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Toto téma je zamčeno
Autor Příspěvek
ms
Monday 04 April 2005 - 19:03:18
Host
duffy ja mam to iste, ale mozno ta potesim, nemusi to vobec byt ani diskami ani vyvazenim ale proste gumami.Pises ze su jazdene. Ja som si zohnel jazdene pneu, vzadu PIRELLI a vpredu NOKIAN NRV (alebo cosi take). Su dokonce z vectry B. dezen min. 4 mm. Aler hluk a vybraciu robia taku, ze lietadlo je proti tomu sum. Neboli ani buchnute, lebo viem kto ich mal.Ten co mi ich prezuval mi rovno povedal ze tie gumi su dost blbo zjazdene. obidve su zo zadnych naprav. tvrdil, ze letne gumy by sa mali prehadzovat medzio zadnymi a prednymi cca po 5 -10 tis. km, lebo to je lahky zadok a moze to dosekat gumu tak, ze bude neskutocne hlucna. Takze ja typujem iba na tie jazdene gumy, ako je to u mna.
Ked som kupil moju vectru, bol na nej ten isty problem, a hoci gumy mali 4 - 5 mm. musel som ich menit. Ateraz ma to caka zasa a taka dobra kupa to bola. Takze si idem kupit nove gumy a uvazujem o Barum Bravuris 195/65/15, kt mi doporucil aj riwi. neboj sa ze sa ti po zime z nicoho nic rozsypala kara.
Caklik
Monday 04 April 2005 - 19:43:20
Host
Tak jsem byl dneska na prevazeni a ouha nepomohlo to. Takze si zitra v praci necham vytocit na soustruhu vymezovaci krouzky. Coz bude docela problem, protoze tam bude stena cca. 1,5 mm. Dalsi moznost je si nechat zvetsit díru v kole, to zrejme obnasi sundani gum a to se mi moc nechce. Nebo se nastvu a koupim proste jiny co na to auto maji prijit.
Vaąek
Monday 04 April 2005 - 20:56:46
Host
Taky jsem honil nějaké ojeté, ale nakonec jsem koupil nové 195/65R15 91H Dunlop SP01. Asi po ujetí 600km začali kola házet. Nechal jsem to převáľit (jinde) a bylo tam i 40g rozdílu. Prej si kola sednou podle auta. Ale tady na tom se nevyplatí ąetřit. Mě Dunlopy stála 1571,-Kč/ks + vyváľení 60,-Kč/ks + plyn 25,-na jedno kolo. Jsem maximálně spokojenej. Na vyváľení poměrně dost záleľí.
NIO
Monday 04 April 2005 - 21:23:47
Host
Caklik81.19.41.89 napsal ...
Tak jsem byl dneska na prevazeni a ouha nepomohlo to. Takze si zitra v praci necham vytocit na soustruhu vymezovaci krouzky. Coz bude docela problem, protoze tam bude stena cca. 1,5 mm. Dalsi moznost je si nechat zvetsit díru v kole, to zrejme obnasi sundani gum a to se mi moc nechce. Nebo se nastvu a koupim proste jiny co na to auto maji prijit.


zavolej do Alcaru, a oni ti to poslou na dobirku, ty krouzky. myslim ze to delaji i jednotlive. Odkaz
K_P
Monday 04 April 2005 - 22:30:19
Host
Jsou za pakatel. 30,- Kč bez daně za 1ks.
[ Upraveno Po dub 04 2005, 10:32 ]
benji
Monday 04 April 2005 - 23:57:29
Host
1. Samozřejm znovu vyváľit kola - pokud to nepomůľe:
2. Podívat se, jestli disky mají středící krouľky - bez nich to bude házet vľdy!!! (To by musela být obrovská klika, aby se ti povedlo ąrouby utáhnout kolo přesně vycentrované. Kolo nestředí ąrouby, ale středící krouľek!)
3. I kdyľ to má středící krouľky, je potřeba přeměřit průměr - disky na Vectru 4x100 musí mít průměr 56,6mm+-0,1mm (u 5x110 je to 65,1mm)
Pozor na jednu věc - pokud to nejsou originál disky na Opla, můľe být problém velmi jednoduchý - VW (©koda, Seat, Audi a moľná i jiné značky) mají taky disky 4x100, ale středící krouľky (nebo otvor disku) s průměrem 57,1mm. Zdánlivě nepatrný rozdíl 0,5mm na průměru středícího krouľku dokáľe nadělat pěknou paseku a auto se chová přesně tak, jak píąeą. Mám to z vlastní zkuąenosti
Duffy
Tuesday 05 April 2005 - 07:58:33
Host
Díky za ohlasy chlapi. Tak jsme včera zjistili, ľe nemám střed.krouľky, tudíľ jsem valil zpět do Teplic, kde měli na skladě jen 2ks, tak jsem je hodil na předek a zdá se mi to stejný. Domlouval jsem se se známym, ľe aľ budu mít vąechny (i daląí 2ks na zadku), tak mam přijet a znovu to vyváľíme... Takľe buď ve středu nebo aľ příątí týden budu vědět víc... To je ale s r a n í kvůli tomu, aby to auto nějak vypadalo Jinak se mi podařilo ztratit speciální vořech na bezpečnostní ąrouby (po3dnech)-já jsem ale vocas
rutus
Tuesday 05 April 2005 - 08:08:07
Host
to Duffy, tak to jses snad na dobre ceste! Nerozumim ale tomu terminu "stredici krouzky". Fakt nevim o co jde. Ja jsem kupoval original Opel hlinikace na Astru a o stredicich krouzcich mi nikdo nic nerekl...
Yper
Tuesday 05 April 2005 - 08:17:13
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
2 Rutus: Uprostřed, z vnitřní strany těchhle hliníkáčů, jsou silonové středící krouľky.
Mně např. ze dvou kol stále vypadávají a musím si na to dávat pozor při přezouvání.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
rutus
Tuesday 05 April 2005 - 08:23:45
Host
to Yper. Ja tedy ty stredici krouzky do prcic nemam. To jsou nejake univerzalni, nebo je mozne, ze na muj typ alu kol nebudou potreba? Ve ctvrtek jsem objednan na prezuti, ale minuly rok s tim nebyly problemy a ty krouzky jsem nemel...ale co kdyz jsou potreba...
Přejít na stranu  1 [2] 3 4 5  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2799 sec,0.2031 z toho dotazů.