• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
VeBe - ABS
Přejít na stranu  1 2 3 [4] 5
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Toto téma je zamčeno
Autor Příspěvek
Yper
Friday 04 March 2005 - 14:52:11
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Pořád jseą na tom líp neľ BOS, protoľe ten nabral nedorostlého divočáka, který mu tam skočil, aľ chlupy lítaly (a to byla tma). Ani nezastavil, protoľe věděl, ľe má v háji chladič a chtěl dojet na parkoviątě do práce asi jeątě 5 km, protoľe ho nechtěl nechat stát na silnici v ranní ąpičce. Celou dobu litoval, ľe divočáka nenaloľil do kufru, ale chtělů dojet! Kdyľ zastavil, tak se mu "něco" vykutálelo před předek- a ejhle, on to byl ten divočák - měl ho zapíchlého celou cestu v masce - bylo to asi jako kdyby jel safari v Africe Landrouveru!
Vid BOSíku!

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
OnD
Friday 04 March 2005 - 14:55:54
Host
- Taky vam na lede ABS "vrci" s uplne jinou frekvenci (mnohem vyssi - az skoro piska) a razanci (mensi) nez na mokre silnici ci snehu?
- Muj "ABSzazitek": Pri jizde krokem z mirne klopeneho kopce po vylestenem ledu jsem zkusil vypnout ABS (=zapalovani) a vysledek byl okamzity - auto misto ve smeru jizdy zacalo jet bokem. Po zapnuti ABS auto opet pokracovalo ve smeru. At jsem mackal na pedal silne nebo slabe, jelo to porad stejne rychle krokem, zastavit neslo. Nastesti byl dole holy asfalt. Cestou jsem minul 3 nabourana auta. Jak se zastavuje s ABS na ledu?
OnD
Aka
Friday 04 March 2005 - 16:15:29
Host
Tak to čučím, jakou jsem zde vyvolal diskuzi.....
Anonymní
Friday 04 March 2005 - 16:31:12
Host
OnD já bych se zeptal jinak: Jak bys bez toho ABS dopadl? Asi jako předeąlá auta ...takhle bys »ukl o čumák, ne? Bez ABS bys letěl bůh ví čím do bůh ví čeho
NIO
Friday 04 March 2005 - 17:36:29
Host
Hosi hosi co to tu proboha melete za kraviny!!!!

Plne souhlasim s YPEREM. a to na 100%.

Vy co si myslite, ze ABS pokud jedete na kluzkem lede a napr snehu a jen trochu pribrzdite a jedno kolo se vam zastavi tim ze mate napr bliz desky nebo hrubsi kotoouc nebo jede po kluzcim povrchu a ABS povoli, ze zabrzdite stejne jako kdyz to jeste vic prislapnete, tak to jste ale uplne mimo misu.

Zkuste si to nekdy nez se tu zacnete prit o nazor a melete ty nejvetsi kraviny. Tim chci rict, zkuste si nekde zajet kde to klouze a od jisteho mista si jen tak trochu pribrzdit az bude ABS v cinnosti a pak jedte znovu a udelejte to same a jeste se do toho pedalu oprete. Pak se myslim budete divit ze zabrzdite nejmene o 2 delky auta bliz nez pri zpusobu mirneho brzdeni.

Abs totiz povoluje jen zablokovane kolo, a ostatni kola v tu chvili jeste nemusi vubec brzdit ani na 30%. jednou byste meli navstivit zkusebnu , kde se testuji brzdy. a le ne STK kde jsou jen 2 valce a le na 4valcovou stolici. pak byste se divili.

Toto ale neplati napr za sucha nebo pokud si nechcete rychle zastavit. ABS je pomocne i pri prujezdu zatackou. ne prudkou, protoze pri jeho pouziti je poterba peal povolit na znovuchyceni se predni nedotacive napravy.

mmj, muj znamy co jezdi zavodne vzkazuje vsem co psali o tom mirnem brzdeni a preli se s yperem, ze tak se brzdi s autem BEZ ABS a ze se to jeste nenaucili.
napsal jsem mu aby si to precetl.

Jinak se mejte a polepsete se. &|
pr»ka
Saturday 05 March 2005 - 07:49:26
Host
Yperku to mě mrzí ..to mě mrzí..ľe je po hádce
ms
Saturday 05 March 2005 - 11:46:55
Host
zaujimave citanie, ja suhlasim s YPEROM a NIOM. predtym som nemal ABS. Teraz mam a tak sme sa dlhsie spolu otukavali a vysledky jednoznacne suhlasia. inac je to dobra vec uz si na seba zarobila.
Yper
Sunday 06 March 2005 - 15:31:18
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
2 Pr»ka: tady nejde o hádku, ale o rady, "dobré rady" a od toho to tady je. Pokud něco vím na 100%, tak jdu do toho to předat i těm, co to neznají, ale chtějí to znát. Ostatní, co mají jiný názor (zkuąenost?), protoľe jsou nedostatečně informování, tak a» si jezdí jak chtějí - říká se jim "konzervativci". Jsou buď od narození takoví, nebo s přibývajícím věkem. ©lo mi také o to vysvětlit, ľe zvuk z ABS je vľdy jiný a to podle vlastností povrchu, na kterém se pohybujeme a podle toho, zda ABS zaplo jen jedno kolo či pár nebo vąechny (pokud je ABS i na zadku).
Jezděte si tedy jak chcete, ale přesvědčil jsem se trochu, ľe předvídat se vyplatí, ale předvídat jeątě víc (po reakcích některých z vás) je vůbec to nejlepąí.
Ti z Vás, co čtete tyhle příspěvky a tápete, tak udělejte to co jsem poradil já a NIO - vyzkouąejte si to na rovném ąirokém a volném úseku - třeba si zapíchněte větévku, odkud budete brzdit a porovnejte délku dráhy. Budete překvapení a dáte mně a NIOvi zapravdu.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
riwal
Sunday 06 March 2005 - 16:08:59
Host
... ale nic, vąechno řekl Yper a NIO, s*** na to.
Yper
Sunday 06 March 2005 - 17:13:16
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Kurňa, nevím čím to je, ale mám takový hřejivý pocit na duąi.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Přejít na stranu  1 2 3 [4] 5  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2456 sec,0.1899 z toho dotazů.