• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
VeBe - ABS
Přejít na stranu  1 [2] 3 4 5
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Toto téma je zamčeno
Autor Příspěvek
pr»ka
Friday 04 March 2005 - 09:22:45
Host
Nevím jestli jsi neustřelil bacha jestli jsem to dobře pochopil neple» si Mýto a Vysoké Mýto a s tím ABS myslím , ľe si úplně vedle ne jenom trochu.ABS vůbec není závislé kolik tlačíą na pedál, ale na zablokování kol.Takľe jestli se ti zablokují kola a» tlačíą na pedál jakoukoli silou(podle kluzkosti povrchu)začne fungovat bez ohledu na tvojí maličkost
riwal
Friday 04 March 2005 - 09:33:12
Host
jj souhlas s pr»kou.
Duffy
Friday 04 March 2005 - 09:40:14
Host
Tak uľ udělejte nějakej kompromis bo se budu muset kouknout do Etzolda
Lib
Friday 04 March 2005 - 10:37:35
Host
Yper napsal ...
2 Lib: takľe kamaráde, to co jsem popsal, je úplná pravda a málokdo to ví a zná a proto si i s ABS rozbili hubu!, protoľe očekávají, ľe kdyľ ono ABS mají, tak za ně tu práci udělá - chyba lávky. Aľ se setkáme v Mýtě, tak ti tam ukáľu (pokud jsi to nezaznamenal), ľe je tam cvičiątě a je tam současně první "©kola smyku" v ČR. A víą kde je druhá? Právě tady u nás v Mostě na Autodromu! A provozuje ji právě Vysoké Mýto. Můj zaměstnavatel mne jako jednoho z mála posílá vľdy jednou za dva roky na tuhle ąkolu smyku. Jsou to 3 hodiny teorie a 5 hodin jeľdění na kluzkých povrąích (kdyľ není sníh, led a mráz, tak jsou to takové natřené plohy na bílo. Druhý den mne bolí noha v lýtku! Mohu tě upozornit, ľe se tam naučíą věci!, ale hlavně si je vyzkouąíą, protoľe jinak nemáą kde, aniľ bys poąkodil auto. Byl jsem tak důsledný, ľe jsem pak půl dne jezdil né se sluľebním, ale s Vekinou, abych ji dostal do ruky.
Takľe důleľitá rada pro ty, kteří to nevědí: brzdíte-li tak, ľe se vám zapne ABS (klepání do pedálu) a chcete-li okamľitě zabrzdit (blíľí se na vás srna-brna), vzepřete se do pedálu aľ zedadlo zaskučí a bolí noha, kterou tlačíte - jen tak bude ABS fungovat jak má.
Jinak ho odpojte, protoľe nemá cenu aby tam bylo a prodluľovalo vám brzdnou dráhu víc, neľ kdyby tam nebylo.
Jeątě jsou zbytky sněhu-vyzkouąejte si to na rovných úsecích!!!!
Myslím to smrtelně váľně!


je hezky ze cvicis, ale ja sem s oplima ABS zazil uz za tech 9 let (10 let ridicak, rok z toho skoda 105, zbytek Vectra A CD, Astra F GLX a Vectra B, vsechny maj abs) v praxi tolik zazitku, ze opravdu nemuzu souhlasit s tvrzenim "abs funguje nejlip kdyz brzdis o106" ono totiz se ten tlak prepousti zpet takze vlastne tlacis sam proti sobe, coz je trosku neproduktivni ... nejlepsi je, pokud ti ABS spina behem brzdeni jen obcas, to totiz znamena akorat to, ze brzdis na hranici moznosti adheze, coz pokud se naucis, tak je to pouze velke +
[ Upraveno Pá bře 04 2005, 10:41 ]
Yper
Friday 04 March 2005 - 10:44:31
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
2 Pr»ka:Máą pravdu-pletu si asi Mýto s Vysokým Mýtem (má chyba), ale v ostatním mám naprostou pravdu - klidně dám za to hlavu na ąpalek pánové!!!!
Přihlaąte se do ąkoly smyku, ale jeątě předtím si to na zasněľené vozovce vyzkouąejte.
2 LIB: ..a já mám řidičák na osobní a nákladní auta uľ 30 let, takľe vím o čem mluvím a plus ona ąkola smyku!!!!

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Lib
Friday 04 March 2005 - 11:10:43
Host
no to jsi sice velkej kluk ale nebavime se o tom jak dlouho mas ridicak, nybrz jak dlouho jezdis s autama, co maji ABS, ja sem konstatoval 9 let, nic vic nic min Tim jsem chtel rict, ze si nepotrebuju ABS zkouset na zasnezenym parkovisti, protoze jezdim i v zime a to i do hor a to ne zrovna vybirave, takze zkusenosti s brzdenim na snehu/lede jakys takys mam ... nastesti mam i zdravy pud sebezachovy, takze to neprehanim
pr»ka
Friday 04 March 2005 - 11:51:50
Host
ABS je boľí věc.Nebrzdím s tím ľe mám ABS, jako by tam nebzlo. Ale vľdy kdyľ to nečekám tak mi pomůľe jako strýček příhoda a o tom to je.Pomůľe kdyľ jsi v nouzi.Ten kdo jezdí stylem ľe má ABS je umě .....Ale je to jenom můj názor.Jak říká moje ľena "Ten tvůj stařecký styl" &|
Lib
Friday 04 March 2005 - 12:26:38
Host
prtka: v tom sme za jedno, taky mam ABS spis na to, aby me upozornilo, ze je neco spatne (pripadne me vytahlo z bryndy) ... a hlavne to mam na testovani povrchu, podle sily brzdeni kdy to zacne jecet lze dobre odhadnout adhezi a prizpusobit rychlost
RTT
Friday 04 March 2005 - 12:28:31
Host
Taky si myslím,ľe ABS je od toho,aby hlídalo otáčení kola při prudkém brľdění a to se nezablokovalo,tudíľ je auto jakľ takľ řiditelné a nemůľe záleľet na tom,jak silně tlačím na brzd. pedál,to by tam to ABS nemuselo být.
Myslím si,ľe ABS je dobré pouze na neočekávané situace na kluzkém povrchu a jak uľ někdo přede mnou napsal-spolehnout se předevąím na cit při brľdění.
rutus
Friday 04 March 2005 - 13:02:30
Host
Myslim si, ze pokud mame ABS, tak bychom logicky meli vzdy zabrzdit driv, nez auto bez ABS. To mne priklani spis k Yperovi.
Samozrejmosti jsou ale dobre pneumatiky!
Mne ABS pomohlo ve smyku, kdyz jsem potreboval zatocit, stalo se tak. Bez ABS bych jel rovne, primo do svodidel.
Přejít na stranu  1 [2] 3 4 5  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2888 sec,0.2257 z toho dotazů.