• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega ostatní v
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Omega "C" r.v. 2000
Přejít na stranu  1 2 [3] 4 5 6
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
X3
Thursday 05 January 2006 - 19:23:58 Citovat
Host
Ahoj vsichni
2 PepaMP: Clovece ja resim naprosto stejny problem jako Ty, ujizdim na Ceckovy Omaze ale nemam zrovna kdovijak vaty, Chci budto "B" nebo "C" - 2.5 TD tak z roku 1999 (videl jsem v inzeratech C z 99) - 2000 na novejsi nebude, kazdopadne z Nemecka, radeji bych bych "C" ktera se da sehnat od 5000 eur ale ty mi prijdou podezrele levny) ale sips tak kolem 6-7 000 coz odpovida tem 180 - 210 v nasich... "B" se da tak kolem 4-5 000... a porad spekuluju jestli je "C" o tolik lepsi abych do ni rval o takovejch 60 litru vic (ktery nemam a asi bych se musel zadluzit ) fakt uz nevim... Jo a hele, kdyz byla ta Tvoje borena, ma Airbegy? Ja docela posuzuju naborenost auta podle Airu, asi bych se trochu bal jit do vystrelenyho... kdyz to jen skrabnes pri parkovani tak nevyleti... ale jak vyleti tak uz to musi bejt aspon trochu hyba...

to ostatni: Jak to tu vypada na vrakacich s dily na "C" kdyby bylo potreba, ono jich tu zase tak moc nejezdi, becek podstatne vic..

A jeste dotaz na pocet najetych KM - nemam zase tak moc zkusenosti, radeji se zeptam - jde o TD, takze asi dost zalezi, jestli s autem nejezdilo cune a netrapilo ho, idealni kdyby asi jezdil jen dlouhy streky... ale jak se da treba duverovat motoru ktery ma nabehano, 150, 200, 250 KKm? Predpokladam 6ti valec... je moje selska domnenka ze 6valec by mel byt "teoreticky" o neco zachovalejsi nez 4ka, kdyz ma vic delniku pod kapotou a i vic koni ???

A Ceckovy 2.5TD jeste taky mely motory od BMW?

Jo a jinak - stahnul jsem tu kdysi pekny manual k "C", aktivne ho ctu , nevite nekde na webu jeste o dalsich materialech k "C" v cestine? recenze, srovnani s "B' - neco jsem uz nasel... jen jestli nahodou o necem nevite...

diky za rady a sorry za dlouhy prispevek, mam hodne otazek a chci sem napsat uz dlouho...
Rob 2
Thursday 05 January 2006 - 19:48:12 Citovat
Host
Mám TD a už bych nebral TD Nejede, žere a je nerado týráno za studena. Inovované (DTi, jestli se nepletu) se 110kW bylo prý už dobré. Dnes bych šel do benzínu 3.0 A kdyby bylo víc, také by se nic nestalo
Rob 2
Thursday 05 January 2006 - 19:52:52 Citovat
Host
Jo, při slušném zacházení ty TD vydržely i přes 400tis. Tedy podle toho, kde byly kilometry najety. Info od zasvěcených - já zatím tolik nemám. Tedy na TD. Jinak už dost podstatně víc
JOB
Thursday 05 January 2006 - 19:56:22 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
Jakejkoliv motor , když ho budeš honit studenej , dřív nebo později odděláš. Tak to prostě je.

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

Rob 2
Thursday 05 January 2006 - 20:25:53 Citovat
Host
JOB: To není můj případ! Já jsem až moc hodný - vyučen na LKW, kde motor nestojí "pět peněz". Ropák je ale obecně citlivější. Sám říkám: Žádný motor nemá rád "záhul" za studena, některé jsou ale k tomu méně citlivé. TD od BMW bohužel citlivé je (a obecně dlouhé motory s nedělenou hlavou)
PepaMB
Thursday 05 January 2006 - 21:14:59 Citovat
Host
X3 napsal ...
2 PepaMP: Clovece ja resim naprosto stejny problem jako Ty, ujizdim na Ceckovy Omeze ale nemam zrovna kdovijak vaty, Chci budto "B" nebo "C" - 2.5 TD tak z roku 1999 (videl jsem v inzeratech C z 99) - 2000 na novejsi nebude, kazdopadne z Nemecka, radeji bych bych "C" ktera se da sehnat od 5000 eur ale ty mi prijdou podezrele levny) ale sips tak kolem 6-7 000 coz odpovida tem 180 - 210 v nasich... "B" se da tak kolem 4-5 000... a porad spekuluju jestli je "C" o tolik lepsi abych do ni rval o takovejch 60 litru vic (ktery nemam a asi bych se musel zadluzit ) fakt uz nevim... Jo a hele, kdyz byla ta Tvoje borena, ma Airbegy? Ja docela posuzuju naborenost auta podle Airu, asi bych se trochu bal jit do vystrelenyho... kdyz to jen skrabnes pri parkovani tak nevyleti... ale jak vyleti tak uz to musi bejt aspon trochu hyba...

Myslim, ze kdyz B, tak je jedno kterej rocnik - spis v jakem je stavu... je to stejne jen otazka casu, kdy bude 99-ka stejne rozdrbana jako o 2-3-4 roky starsi... Kdyz uz novejsi, tak C-ko... minimalne se jednou bude lip prodavat. A melo by byt i lepsi v jizdnich vlastnostech.
S temy airbagy mas pravdu. Nevite nekdo, jestli se to pozna na diagnostice, jestli jsou OK? Nebo se musim fyzicky podivat jestli tam jsou?
JOB
Thursday 05 January 2006 - 21:33:42 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
PepaMB: Já myslím že vizuální kontrolou nic nevyřešíš ,protože to že tam pytel je neznamená že je funkční.Takže bych to nechal asi na tu diagnostiku,tam by měli poznat jestli jsou pytle aktivovaný či nikoliv.

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

bruno2
Friday 06 January 2006 - 09:40:14 Citovat
Host
na Odkaz jsem viděl dvě OC r.v. 2000 do 200 tisíc.na pohled to vypadá dobře....
Anonymní
Friday 06 January 2006 - 09:44:32 Citovat
Host
Rob 2 napsal ...
Mám TD a už bych nebral TD Nejede, žere a je nerado týráno za studena. Inovované (DTi, jestli se nepletu) se 110kW bylo prý už dobré. Dnes bych šel do benzínu 3.0 A kdyby bylo víc, také by se nic nestalo

jde o to jestli máš nějakej vyhoněnej motor tak to asi tak bude.mě to jede sakra dobře a spotřeba je do 9l max.200km/h není problém po dálnici jet.určitě je silnější než 2.0 16V
Vodník
Friday 06 January 2006 - 09:46:47 Citovat
Uživatel #327
Registrován: Sunday 20 March 2005 - 08:45:51
Příspěvků: 732
Rob 2 napsal ...
Mám TD a už bych nebral TD Nejede, žere a je nerado týráno za studena. Inovované (DTi, jestli se nepletu) se 110kW bylo prý už dobré. Dnes bych šel do benzínu 3.0 A kdyby bylo víc, také by se nic nestalo


Jsou k mání OC, obsah 3,2, koukni na "cars.cz" nebo na "tipcars.cz", případně do "autoanet.cz".

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 [3] 4 5 6  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1983 sec,0.1521 z toho dotazů.