• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega ostatní v
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Omega "C" r.v. 2000
Přejít na stranu  [1] 2 3 4 5 6
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
PepaMB
Tuesday 03 January 2006 - 09:46:06 Citovat
Host
Pekny den, v ramci hledani noveho auta uvazuji nad Omegou po faceliftu, rocnik 2000. Nemate nekdo "C"-ko z prvniho roku vyroby? Nejake problemy? Jinak je to jeste 2,5i V6 s automatem... Podle toho co jsem cetl je proti staremu B-cku udelano hodne zmen...
Diky, Pepa
m.a.x.i.m.u.s
Tuesday 03 January 2006 - 21:36:14 Citovat
Host
Pořizoval jsem ji září a opravdu skok...
Měl jsem 2,5 V6 1996 a teď 3,0 automat 2000...
Opravdu bomba auto! _love
Nemůžu vynachválit.
Když jsem ji kupoval tak nejel tachometr a při cestě k domovu jsem zjistil, že ani ABS, TC... tak hned servis a tam zjistili, že je v háji čidlo ABS, koupil jsem ho na vrakáči za asi 3,5 a všechno ostatní dobrý...
Pak jen vyhřívání sedáku u 3 sedadel, ale to poškodil někdo z bývalých majitelů, protože je v sedáku přerušené vlákno ale nechat vykuchat a opravit sedáky v kůži se mi opravdu nechce tak to radši bez toho přežiju.
Jinak kastla bez náznaku rze a ne jako u staré...
Teď v zimě mě jen štve ten zadní náhon protože zapadnu a nevyjedu pomalu ani z garáže. Pohodlí a prostor to vše naštěstí kompenzuje
JOB
Tuesday 03 January 2006 - 21:45:08 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
m.a.x.i.m.u.s : To se ta Omega tolik liší od OB co se týče jízdních vlastností v zimě ? Já mám OB caravan a zatím jsem vyjel všude.Jsem z Ústí n.L takže žádný rovinky.Je pravda že tam mám nový zimáky.

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

Vodník
Tuesday 03 January 2006 - 22:57:07 Citovat
Uživatel #327
Registrován: Sunday 20 March 2005 - 08:45:51
Příspěvků: 732
m.a.x.i.m.u.s : nééébuď rozmazlenej. Já mám výcvik na žigulu : nejen zadní náhon, ale taky tuhá náprava. A to bys koukal, jak potom Omega báječně sedí!
PepaMB
Wednesday 04 January 2006 - 10:55:09 Citovat
Host
m.a.x.i.m.u.s napsal ...
Pořizoval jsem ji září a opravdu skok...
Měl jsem 2,5 V6 1996 a teď 3,0 automat 2000...
Opravdu bomba auto! _love
Nemůžu vynachválit.

Je tam znat nejaky rozdil jizdnich vlastnosti na suchu? Naklon v zatackach, bocni vitr, vyjete koleje... Nebo je to neznatelne? Co jsem cetl, tak je vsechno lepsi, nez u stareho B-cka, ale tezko rict, jestli to ma nejaky vliv
m.a.x.i.m.u.s
Wednesday 04 January 2006 - 20:37:40 Citovat
Host
PepaMB: Je určitě o něco tvrdší tak se míň naklání, ale na pohodlí to vliv nemá- stále kočár
Proti mé stáré jo to opravdu oborvský rozdíl (měla plyn tak dostávaly zabrat tlumiče) v jízdních vlastnostech auta, protože se opravdu hodně nakláněla a nepůsobila tak jistě jako tahle.
Vodník: Otec má náhon na předek a může si toho dovolit opravdu víc a já mám co dělat rozjet se i do malého kopečka...
JOB: Já to myslel jako všeobecně s tím zadním náhonem, protože tahle nová aspoň tak neustřeluje do boku pokud se jede rovně do kopce- stará měla tendenci předjíždět mě zadkem
Je fakt, že zimní nemám zrovna nejnovější (2sezony), ale taková hruza to zas není tak mě to celkem štve, že se nemůžu vydat tam kam jiní z náhonem na předek.
Chtěl jsem jet na silvestra na chatu, u garáže to vypadalo celkem šíleně (do kopečka a jen vyjete koleje), ale odjižděl odtud Golf v kombiku tak jsem to taky zkusil... Já to nevyjel a musel mi pomoct kamarád s Mercedesem ML a odtáhnout mě zpět do gáráže takže silvestr doma...
JOB
Wednesday 04 January 2006 - 20:54:07 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
Když se budem bavit o předním a zadním náhonu,tak si myslím že např. jet na sněhu s naloženým autem (hory / dovolená , atd...) je lepší náhon na zadek.Když jsem naložil Passata tak jsem se skoro nerozjel,protože to furt hrabalo.S Omegou tento problém nemám.U prázdnýho auta je to spíš naopak.Hodně ale záleží na řidiči.Už jsem viděl blba co se nedokázal rozjet s Š-120 na zasněžený rovince.

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

m.a.x.i.m.u.s
Wednesday 04 January 2006 - 21:19:39 Citovat
Host
To máš pravdu, jenže já jezdím buď sám, nebo ve dvou tak s tím zatížením to mám horší

Mám automat tak s tím nemám snad co pokazit

Chci se zeptat na TC, slyšel jsem, že je lepší ho vypínat když se chci vyhrabat ze sněhu, ale mně se zdá, že je lepší když ho nechám stále zapnutý...
JOB
Wednesday 04 January 2006 - 23:17:47 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
Tam jde o to,že když už jsi zapadlej tak se zaplim TC se z toho nevyhrabeš,protože tě TC nepustí do prokluzu.


Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

PepaMB
Thursday 05 January 2006 - 07:36:35 Citovat
Host
Tak jsem se vcera projel s C-ckem. No rozdil proti nasemu Bcku je pomerne znat, ale asi to bude alespon z pulky tim vekem. Mimochodem - co si myslet o autu, ktere je r.v. 2000, v Nemecku odhlasene v roce 2002 a ted tady prodavane s cistopisem ceskeho TP pro prvniho majitele v CZ? Videli jste nekdy neco takoveho? Zase je pravda, ze to auto vypada celkem dobre, coz by odpovidalo tem ani ne 2 rokum, co to bylo v D prihlasene. 100 tis. na tachometru. Bourane, opravene a v novem laku - misto bile stribrna.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2 3 4 5 6  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.3874 sec,0.3334 z toho dotazů.