• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega elektrika
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
OMEGA - nefunkční ABS ?
Přejít na stranu  1 [2] 3 4 5
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
trpaslík
Saturday 24 November 2012 - 00:30:45 Citovat
Host
Na začátku píšeš, že ABS ta tvoje Omega na 100 procent má, a teď se ptáš, jestli by to ABS mělo mít. Tak jak to je? To už jsi tak koupil, nebo ti to přestalo fungovat, nebo jak to bylo?
Kup si u Opla nová čidla desek, když nechceš aby ti svítil Bremsbelag.
Babula
Saturday 24 November 2012 - 00:34:53 Citovat
Host
ABS to určitě mít bude, jen mně mate, že tu každý píše něco jiného.

Zajímá mně především to, zda mají všechny Omegy tu kontrolku ABS, taktéž jsem se tu ptal na airbag. Nerad bych si tu práci rozebírat palubku dělal zbytečně.
trpaslík
Saturday 24 November 2012 - 00:44:59 Citovat
Host
Béčkové Omegy měly ABS všechny. Stejně tak kontrolku. Asi odešla čidla ABS, tak někdo vyndal kontrolku. dtto pytle.
Martas
Saturday 24 November 2012 - 06:20:20 Citovat
Host
Tak si sjed nekam na diagnostiku a hned ti reknou jestli to hazi chyby ABS a Airbagu ... a budes mit jistotu ze nerozebiras nic zbytecne. ABS mely uz vsechny Vectry A po faceliftu (1992) natoz novy model Omegy ktery se zacal vyrabet jste pozdeji.
Colommbo
Saturday 24 November 2012 - 08:52:45 Citovat
Uživatel #2374
Registrován: Wednesday 01 February 2012 - 14:51:05
Příspěvků: 1192
trpaslík napsal ...

TC není žádný tracking, ale traction control. TC žádné kolo nepřibržďuje, ale ubírá plyn. Kola při prokluzu přibržďuje až EDS - elektronická uzávěra diferáku - u Omegy součást ESP - stabilizace.




Máš pravdu, trpaslíku, TC má na starosti ŘJ motoru, která "ubere plyn", omlouvám se. Nicméně systémy EDS ani ESP Omegy nemají.


W124 E320 Coupé - u mě dobrý
trpaslík
Saturday 24 November 2012 - 09:55:07 Citovat
Host
Ano, tak jak píše Martas. Na diagnostiku s tím.
Omegy B měly ABS všechny, Omegy A měly ABS zhruba od výbavy GL.

To Colommbo: ach jo, co s tebou...
Omegy samozřejmě EDS měly, jmenovalo se to u Opla TC plus, ESP samozřejmě taky Omegy mohly mít, třeba šestiválcové modely Omegy C by to měly mít sériově.
Když měly Omegy TC plus, tak zase nemohly mít samosvor, atd.

Colommbo
Saturday 24 November 2012 - 10:33:56 Citovat
Uživatel #2374
Registrován: Wednesday 01 February 2012 - 14:51:05
Příspěvků: 1192
Nemám v nátuře přít se, trpaslíku, o něčem, čím si nejsem na 200% jist, nicméně o existenci ESP u Omeg fakt pochybuju - ačkoli benzínovej šestihrnek OC mám, ničím takovým nedisponuju a ani jsem o tom nikde nečtl. Buď jsem čtl ještě málo anebo mě soudruzi ze SRN ošidili, asi se poradím se svým právním zástupcem... Ale děkuju za info! !_;

W124 E320 Coupé - u mě dobrý
Babula
Saturday 24 November 2012 - 13:27:17 Citovat
Host
Ale notak chlapci, nehadejte se Máte pravdu, to ABS to má na milion procent, ale TC asi těžko a to ostatní též ne.

Jdu rozebrat palubku a omrknu ty žárovky. Docela mi vadí, že nesvítí J8 právěže myslel, že když to má plnohodnoný palubní PC, že svítit nemají, jelikož ten hlídá celé auto.

Zatím díky všem za cenné rady.
Babula
Saturday 24 November 2012 - 15:12:23 Citovat
Host
Tak jsem rozebral př. desku, doplnil chybějící žárovku na ABS (někdo jí totiž ukradl) a ta stále svítí a nezhasne ani po nastartování. ABS jak jsem psal samozřejmě ani nefunguje.

Tak co teď? Kde hledat závadu? Případně - kde se vůbec u tý Omegy nachází ř. jednotka pro to ABS?

Díky moc.
RRAAFF
Saturday 24 November 2012 - 16:28:15 Citovat
RRAAFF
Uživatel #519
Registrován: Monday 19 December 2005 - 10:51:16
Příspěvků: 965
ESP měly Omegy ve standartu k motorizaci 2,5DTI 110KW, což má například Jerry.

Opel Vectra B 1,8 16V sedan 307 000km, již není
Škoda Fabia Combi 70kW, 2023

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2] 3 4 5  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1949 sec,0.1479 z toho dotazů.