• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega elektrika
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
OMEGA - nefunkční ABS ?
Přejít na stranu  [1] 2 3 4 5
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Babula
Friday 23 November 2012 - 22:25:02 Citovat
Host
Dobrý den všem,

na můj problém/neproblém jsem tu nikde nenašel odpověd, proto jsem se rozhodl založit toto nové vlákno.

Na mém Oplu Omega B combi 2.0i 16V rok 97 výbava CD, mi asi nefunguje ABS.

Kontrolku ABS tam nemám, o veškeré poruchy se stará palubní PC a ten o něm nic nepíše (jen Bremsbelag - brzdové obložení, ale je tam nové), jinak tachometr funguje a nic neblbne, jen když třeba na sněhu nebo štěrku či asfaltu prudce zabrdím, ABS nereaguje - kola se prostě bloknou a není ani trochu poznat, že by kola brzdila přerušovaně nebo ''cukavě''.

Proto se ptám - čím to může být? Kdyby bylo něco s ABS, jak by se to projevovalo, když tam tu kontrolku ani nemám? Auto jinak ABS má na 100%. Jinak TC to mít asi nebude, navíc ani přesně nevím, co to znamená !!(a) Kdy se vůbec TC u Omeg používalo? v jakém roce a u kterého motoru?

Díky za rady.
Colommbo
Friday 23 November 2012 - 23:20:59 Citovat
Uživatel #2374
Registrován: Wednesday 01 February 2012 - 14:51:05
Příspěvků: 1192
Kontrolka ABS by na přístrojovce býti měla (a taky že je), v horní řadě pod ručičkou otáčkoměru třetí zprava, hned pod ní je kontrolka TC. Po zapnutí zapalování se rozsvítí a po pár okamžicích zhasne. A jestliže ABS nefunguje (jakože podle příznaků nefunguje,) měla by zůstat svítit stále anebo se rozsvítit při poruše. Nesvítí-li, může být i vadná žárofka. A TC (tracking control, kontrola trakce) má tvoje Omča taky, projevuje se to obdobně jako ABS (je to na témže principu snímání otáček jednotlivých kol v tomto případě zadní nápravy) - má-li jedno z kol rychlejší otáčení (při prokluzu na povrchu s nízkou adhezí,) ŘJ ABS toto kolo přibrzdí, aby se otáčky obou kol vyrovnaly. Jedno bez druhého (myslím ABS a TC) nefunguje a jestli se nepletu, mají TC všechny béčkové Omegy (áčkové měly toliko ABS.)

[ Upraveno Friday 23 November 2012 - 23:25:39 ]

W124 E320 Coupé - u mě dobrý
Babula
Friday 23 November 2012 - 23:30:10 Citovat
Host
Děkuji za vyčerpávající odpověď. Divné je, že ABS ani TC mi nikdy ani nebliklo, navíc jsem někde četl, že to TC mají jen dieselové Omegy s el. plynem divné. Mrknu na to a uvidím. Jinak když jsem v zimě hrabal ve sněhu nebo teď nedávno na listí, motor jde normálně vytočit jak chci a kola se protáčí o stošest.
Babula
Friday 23 November 2012 - 23:45:42 Citovat
Host
Tak jsem to byl ještě teď omrknout a skutečně tak ty znaménka ABS a TC jsou, jenže po zapnutí zapalování se rozvítí jen symbol oleje, baterky a motoru, a ty všechny po nastartování zhasnou. Nesvítí ani symbol airbagu, což by asi měl, že aspoň u podobné béčkové Omegy co jsem měl (rok 94.) to fungovalo.

Zítra zkusím nějak palubku vyšroubovat ven, měl bych si při tom dát na něco pozor? Co to obnáší (demotáž ''budíků'')? Zrovna toto budu dělat poprvé.

Jinak symbol ''S'' v zubatém kroužku znamená co prosím?
trpaslík
Saturday 24 November 2012 - 00:03:05 Citovat
Host
TC není žádný tracking, ale traction control. TC žádné kolo nepřibržďuje, ale ubírá plyn. Kola při prokluzu přibržďuje až EDS - elektronická uzávěra diferáku - u Omegy součást ESP - stabilizace.

Babula
Saturday 24 November 2012 - 00:11:10 Citovat
Host
A jste si pane trpaslík jistý, že to zrovna má Omega má? Připadá mi, že to TC měli až novější modely a turbodiesely s elektronickým plynem. Já mám benzíňák vyrobený v roce 1997. Jinak když jsem prostě v zimě jen do zasněženého kopce, motor řval a kola se bez problémů protáčela jak blázen - žádné známky TCčka.
JardaB
Saturday 24 November 2012 - 00:20:15 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Ne vsechny Omegy maji TCcko...

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
trpaslík
Saturday 24 November 2012 - 00:22:37 Citovat
Host
No když ti nefunguje ABS, nebude ti fungovat ani TC. Proč řešíš TC, když nemáš vyřešené ABS? To už tak jezdíš od minulé zimy?
Babula
Saturday 24 November 2012 - 00:25:51 Citovat
Host
Taky si to myslím, ani tam nikde tlačítko TC nemám, ale ABS by to mít mělo, že?

Ať tu př. desku nerozebírám zbytečně - řekne mi tu prosím někdo popravdě, zda mají u všech béčkových Omeg po otočení klíčku svítit kontrolka ABS? Mně právěže nesvítí a ani ABS dle mého nefunguje, jinak kontrolka airbagu též nesvítí, a nevím, zda to tak má být nebo ne. Svítí jen jak jsem psal olej - baterka - symbol motoru = to vše po nastartování zhasne. Tachometr jinak jde bez problémů i otáčkoměr, nikdy žádný problém, jen ten palubní PC pořád hlásí ''bremsbelag'' a br. desky jsou nové.

Děkuji moc.
Babula
Saturday 24 November 2012 - 00:27:17 Citovat
Host
trpaslík - jezdím tak od koupě vozu (mám ho přes rok).

TC se tu právě snažím zjistit, zda to vůbec má Omega má.

ABS by to dle techničáku mít mělo.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2 3 4 5  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1551 sec,0.1128 z toho dotazů.