• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
problém na evidenční kontrole
Přejít na stranu  [1] 2 3 4
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
MarianL
Thursday 05 March 2009 - 20:12:49 Citovat
Host
Ahoj všem,

nevím si rady s problémem který jsem si zavinil svou blbostí a nezkontroloval jsem si při koupi Oplika od soukromé osoby číslo motoru. Na evidenční kontrole mi bylo sděleno, že číslo motoru nesouhlasí a navíc půlka čísla je ubroušená, prý se mám obrátit na původního majitele a ten má doložit, kde k motoru přišel a proč je číslo ubroušené. Majitel již samozřejmě o ničem neví, motor mu seděl a nikdy neměl problém a motor neměnil, prý to kupoval z bazaru. Takže co teď? asi mi někdo motor vyměnil přes noc na parkovišti nebo já nevím.... auto je teď ve fázi odhlášky na mě a fakt nevím co dělat. Snad někdo poradíte.. Přemýšlel jsem že když by mě stejně někde dali tu evidenčku tak budu mít jednou problém na stk, nebo kdybych si sehnal od někoho doklad že mi prodal motor tak po něm pak budou chtít vědět kde on ho vzal a proč číslo ubrousil ?, je to fakt na pytel...
JardaB
Thursday 05 March 2009 - 20:18:29 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Ano, je to fprdeli, ja uz ted zadny auto nekoupim dokud neprojde evidenckou - ty 2 kila mi za to stoji... Asi bych zkusil jinou STK, me cislo motoru nikdy nekontrolovali - na druhou stranu na zaklade toho nemuzu cislo motoru vymazat, pry tam musi byt explicitne napsano, ze se cislo motoru shoduje... Nebo se na STK nejak dohodnout, treti moznosti je vymenit motor... Je to u nas proste uplne fprdeli

[ Upraveno Thursday 05 March 2009 - 20:19:05 ]

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
freez
Thursday 05 March 2009 - 20:24:42 Citovat
Meriva MPV Enjoy Red Magma edition
Uživatel #316
Registrován: Sunday 13 March 2005 - 13:00:24
Příspěvků: 1620
Domnívám se, že tady nejde o číslo motoru , ale o typ motoru kvůli číslu by tě dnes nikdo nebuzeroval, ale jak nesedí typ je zle, pokud je auto na tebe odhlášeno a neprošlo evidenční kontrolou, vrať jej původnímu majiteli a zruš smlouvu z důvodu neshodě údajů v TP a stavu na vozidle. Toto je opravdu problém, napiš co to je konkrétně za Opela a co to má být za motor, pokud můžeš pošli na můj email foto, je tu velká pravděpodobnost že je zde jiný motor.

Meriva MPV 2008 Z14XEP I Londýn I Paříž I Dovolená I Merivaclub
Legend
Thursday 05 March 2009 - 20:25:10 Citovat
Legend
Uživatel #551
Registrován: Monday 02 January 2006 - 22:41:51
Příspěvků: 3116
Mě se skoro vždycky stane, že typ motoru nemůžou najít, tak se na to vybodnou, motor vypadá originálně a to jim stačí. Asi zkusit jinou stanici, ale těžko říct, jestli už to není zavedené někde v systému, že auto z nějakého důvodu neprošlo.

Moskvič 412 1971 1.5 55kW

Škoda 110LS 1.1 1976 46kW

Trabant 1.1 1991 31kW

Audi A5 Cabrio Multitronic 132kW

Mercedes C220d kombi W205 143kW

Mercedes S55 AMG Long LPG 265kW

Opel Vectra C kombi 1.8 16V LPG 90kW

Škoda Felicia Fun 1.6i 55kW
MarianL
Thursday 05 March 2009 - 20:28:02 Citovat
Host
JardaB napsal ...

Ano, je to fprdeli, ja uz ted zadny auto nekoupim dokud neprojde evidenckou - ty 2 kila mi za to stoji... Asi bych zkusil jinou STK, me cislo motoru nikdy nekontrolovali - na druhou stranu na zaklade toho nemuzu cislo motoru vymazat, pry tam musi byt explicitne napsano, ze se cislo motoru shoduje... Nebo se na STK nejak dohodnout, treti moznosti je vymenit motor... Je to u nas proste uplne fprdeli


Tak ho mam poslat ze skaly a snazit se na celou vec zapomenout nebo jak ? ja nevim no asi zkusim objizdet evidencky pokud ovsem uz nejsem zadan v nejakem registru stk stanic nebo tak neco..
JardaB
Thursday 05 March 2009 - 20:29:43 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
No me vzdycky zhodnoti, ze vic nez 3.0V6 se tam stejne nevejde a jsou spokojeny Ale to cislo proverim a na STK si to necham potvrdit, abych ho mohl vymaznout. Kdo vi, jestli nebude potreba ho vymenit (kde na V6 vubec je? ...)

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
Martas
Thursday 05 March 2009 - 20:36:24 Citovat
Host
Jak jednou neprojdes a zapsali ti to do protokolu, tak ti to budou vsude jinde kontrolovat, protoze v systemu to videj ....

Jakakoliv rada je tim padem tak nejak ne uplne v pohode, takze sorry .... Teda ne ze by reseni nebyla, ale to nepatri na tenhle web.
freez
Thursday 05 March 2009 - 20:36:26 Citovat
Meriva MPV Enjoy Red Magma edition
Uživatel #316
Registrován: Sunday 13 March 2005 - 13:00:24
Příspěvků: 1620
Pokud ti opravdu nesedí typové označení, neprojdeš na první technické a navíc ti to zavedou do elektronického systému, proč si neprošel a pak budeš teprve v prd... technik který dělá evidenčku a vyprdne se na pořádnou kontrolu a pak se zjistí problém protože další technik na stk už si tu práci dá a typ najde a zjistí že nesedí. První technik co dělal evidenčku řekne že sis mezitím mohl motor vyměnit a zůstane to celé na tobě, a pak teprv můžes to auto strčit ze srázu a nebo tě to bude stát peníze.

Meriva MPV 2008 Z14XEP I Londýn I Paříž I Dovolená I Merivaclub
MarianL
Thursday 05 March 2009 - 20:48:17 Citovat
Host
no motor mam mit X20XEV a to je na motoru taky vyrazeno ale dalsich 8 cisel je ubrousenych.. cili typ souhlasi..
JardaB
Thursday 05 March 2009 - 20:51:41 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
No poskozeny identifikator je asi vazny problem, zkusil bych OPEL co se s tim da delat, pokud by to neslo vratit prodejci (vyrazeni nahradniho atp...) Ale asi to nebude levne.

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2 3 4  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2329 sec,0.1799 z toho dotazů.