• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Re: problém na evidenční kontrole
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
MarianL
Odeslal: Thursday 05 March 2009 - 20:12:49
Ahoj všem,

nevím si rady s problémem který jsem si zavinil svou blbostí a nezkontroloval jsem si při koupi Oplika od soukromé osoby číslo motoru. Na evidenční kontrole mi bylo sděleno, že číslo motoru nesouhlasí a navíc půlka čísla je ubroušená, prý se mám obrátit na původního majitele a ten má doložit, kde k motoru přišel a proč je číslo ubroušené. Majitel již samozřejmě o ničem neví, motor mu seděl a nikdy neměl problém a motor neměnil, prý to kupoval z bazaru. Takže co teď? asi mi někdo motor vyměnil přes noc na parkovišti nebo já nevím.... auto je teď ve fázi odhlášky na mě a fakt nevím co dělat. Snad někdo poradíte.. Přemýšlel jsem že když by mě stejně někde dali tu evidenčku tak budu mít jednou problém na stk, nebo kdybych si sehnal od někoho doklad že mi prodal motor tak po něm pak budou chtít vědět kde on ho vzal a proč číslo ubrousil ?, je to fakt na pytel...
Poslední odpovědi
WISASTar
Odeslal: Friday 13 March 2009 - 09:38:18

MarianL napsal ...

kde jsi auto kupoval? napis mi na mail Email dik
[/quote1236796506]

Promin, ale nenapada me jedinej rozumnej duvod proc bych to mel delat. Cau


Promin, chtel sem pomoct
freez
Odeslal: Wednesday 11 March 2009 - 20:10:17

MarianL napsal ...

kde jsi auto kupoval? napis mi na mail Email dik
[/quote1236796506]

Promin, ale nenapada me jedinej rozumnej duvod proc bych to mel delat. Cau


Třeba ví kdo číslo brousil
MarianL
Odeslal: Wednesday 11 March 2009 - 19:36:49

kde jsi auto kupoval? napis mi na mail Email dik
[/quote1236796506]

Promin, ale nenapada me jedinej rozumnej duvod proc bych to mel delat. Cau
WISAStar
Odeslal: Wednesday 11 March 2009 - 15:36:16

MarianL napsal ...

Martas no to mas sakra pravdu, vin sem si prekontroloval cely auto prolezl ale cislo motoru to sem podcenil a jelikoz jsem to kupoval na inzerat od jednoho solidniho chlapika vubec by me nenapadlo, ze by mohlo byt tohle v neporadku.. je to ponauceni.. ze za blbost se plati..

Nekdo se tu ptal co na to puvodni majitel, no cukal se pekne, o nicem nevedel, naposledy se omluvil za problemy, pry to tak koupil pred 3 roky a nic s tim nedelal a nikdy mu cislo nebylo pry kontrolovano a tak vlastne ani nevedel ze to neni ok. Samozrejme by akceptoval odstoupeni od smlouvy, ale me penize jiz pouzil a leda by mi to splacel atd.. no to me prislo horsi nez zkusit ten motor nejak zlegalizovat..

Kazdopadne mohu s radosti oznamit, ze to mam za sebou, auto jsem si nechal i s motorem a problem je jiz vyresen. Ovsem to jakym zpusobem to probehlo nepatri (jak uz tu nekdo napsal) na tento web.

Diky vsem zucastnenym
M


kde jsi auto kupoval? napis mi na mail Email dik
MarianL
Odeslal: Monday 09 March 2009 - 20:27:21

Martas no to mas sakra pravdu, vin sem si prekontroloval cely auto prolezl ale cislo motoru to sem podcenil a jelikoz jsem to kupoval na inzerat od jednoho solidniho chlapika vubec by me nenapadlo, ze by mohlo byt tohle v neporadku.. je to ponauceni.. ze za blbost se plati..

Nekdo se tu ptal co na to puvodni majitel, no cukal se pekne, o nicem nevedel, naposledy se omluvil za problemy, pry to tak koupil pred 3 roky a nic s tim nedelal a nikdy mu cislo nebylo pry kontrolovano a tak vlastne ani nevedel ze to neni ok. Samozrejme by akceptoval odstoupeni od smlouvy, ale me penize jiz pouzil a leda by mi to splacel atd.. no to me prislo horsi nez zkusit ten motor nejak zlegalizovat..

Kazdopadne mohu s radosti oznamit, ze to mam za sebou, auto jsem si nechal i s motorem a problem je jiz vyresen. Ovsem to jakym zpusobem to probehlo nepatri (jak uz tu nekdo napsal) na tento web.

Diky vsem zucastnenym
M
Martas
Odeslal: Monday 09 March 2009 - 08:37:11

MarianL napsal ...

[/quote1236544600]

pokud jsem to dobře pochopil, měl bych zajet na úřad a zažádat o tu změnu, ale pak nerozumim proč mě na úřadě řekli, že jak je v databazi jednou napsano číslo motoru vybroušené, tak výmaz neudělaj a nikdo mi nedokáže říct co s tim pořád mě odkazujou na původního majitele, začínám si připadat jak v začarovanym kruhu.. přece to musí jít, zítra na ně znova vlítnu a bez kladnyho vyřízení se nehnu..



No kdyby sis to cislo zkontroloval pri koupi, usetril sis tuhle praci ... a mas pravdu ze je to celkem bezvychodne. Docela rozumim tomu ze se s tebou nikdo nebavi, z pohledu legislativy proste udaje nelze overit = neprovozuschopne vozidlo.
Lhex
Odeslal: Monday 09 March 2009 - 08:04:35

MarianL napsal ...

Na evidenční kontrole mi bylo sděleno, že číslo motoru nesouhlasí a navíc půlka čísla je ubroušená, prý se mám obrátit na původního majitele a ten má doložit, kde k motoru přišel a proč je číslo ubroušené. Majitel již samozřejmě o ničem neví, motor mu seděl a nikdy neměl problém a motor neměnil, prý to kupoval z bazaru.

myslim, ze vsecko uz tady ve vlákně je napsané:
-řešení jsou, ale nepatří na web a takové řešení ti státní úředník nikdy nemuze navrhnout!!
-číslo je vybroušený protože ten motor někde v evropě asi někomu chybí (jiný důvod mě nenapadá)
- legálně pro tebe "nejjednodušší" (schválně uvozovky!!) je vrátit auto prodávajícímu
JOB
Odeslal: Sunday 08 March 2009 - 21:57:49

Trvej na tom ať ti poraděj další postup.
JardaB
Odeslal: Sunday 08 March 2009 - 21:52:52

Jak uz se tu psalo, poskozeny identifikacni udaj muze byt vazny problem - nezkousel jsi OPEL? Jestli to dle papiru nejde vyrazit nahradni technologii, jako VIN, nebo tak neco? A co puvodni majitel na to?

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0486 sec,0.0215 z toho dotazů.