• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega interiér
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
MLŽENÍ OKEN U OMEGY B
Přejít na stranu  1 2 3 4 [5] 6
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Kura
Friday 20 January 2006 - 10:51:47 Citovat
Host
Aj tak mi to stale mlzi A tektiez by som sa rad dozvedel odpoved na otazku, ktoru polozil Gullwing. Dik
JOB:
Friday 20 January 2006 - 13:08:29 Citovat
Host
X25DT OC
JOB
Friday 20 January 2006 - 13:12:14 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
Takže nevím jestli je to stejný,ale termostat u X25TD :
Výměna je vcelku jednoduchá.

<span class='smalltext'>[ 447_x25td.jpg ]</span><span class='smallblacktext'>[ Upraveno Pá led 20 2006, 01:14 ]</span>

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

Gullwing
Friday 20 January 2006 - 13:25:07 Citovat
Host
2 Vranoch. V návodu píšou, že když je pod 5 stupňů je trvalá recirkulace omezena, neboť by došlo k zamlžení oken. Kvůli tomu mlžení právě ta automatika požaduje možnost zapnout klimu a tím snížit případnou vlhkost. Je tam tedy nejenom senzor kvality vzduchu ale asi čidlo vlhkosti a pokud se mu zdá, že je vzduch moc vlhkej tak si zapne klimču (třeba i přes topení) aby se nemlžily okna. Když je míň jak 5 stupňů tak už asi klima moc nefachá, takže když zjistí zvýšenou vlhkost tak to prostě otevře smrad nesmrad. Moje původní otázka směřovala k tomu, jestli když teď v zimě nemám zvolené ECO (vypnutou klimču natvrdo) jestli to má vliv na spotřebu. Je mi jasný, že klimča někdy při odvlhčení sepne (viz výše) ale běží tam něco furt?
majsner
Friday 20 January 2006 - 13:44:36 Citovat
Host
Nomike napsal ...
Tak to mě šel ledový vzduch, ikdyž ve předu byla nastavena sahara. Jinak mám dvouzón digital. Taky jsem zkoušel "sinchronizovat" serva klimy a prd to pomohlo - ale ze zvyku to dělám při každém odpojení baterie.


Jak se provádí sinchronizace klapek ví to někdo?
mates
Friday 20 January 2006 - 15:48:35 Citovat
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
Majsner: synchronizace klapek - zmáčkni AUTO a OFF zároveň...měj trpělivost, u mě to zareaguje až tak napodruhý...
Gulwing: když je kosa pod 4 stupně, tak si myslím, že je jedno, jestli jedeš na AUTO nebo ECO...na AUTO ti klima stejně nesepne, páč je kosa, takže já jezdím v zimě na ECO.
Jen mě zaráží, že ta kontrolka v tlačítku ECO svítí...pak zhasne...po 10ti minutách se zas rozsvítí...přemýšlím, jestli to u toho blikání něco dělá, nebo jde jen o blbej kontakt na žárovičce v tlačítku...nevíte?

Lexus RX 350
Honda Crosstourer
HONZA
Friday 20 January 2006 - 22:21:38 Citovat
Host
Ahoj, rozpojený plastový kanál vedoucí vzduch do zadu
bych netipoval, protože jednak je spojený až pod středovým tunelem cca ještě za popelníkem a nějak mi není jasné, kde by se uvnitř vzal ledový vzduch při výpadku tohoto spojení, naopak si myslím, že by se ten vzduch objevil někde kolem tunelu a tohoto spojení - ale teplý.
Tak nějak nevím?????? Co si o tom myslíte????????????
JardaB
Friday 20 January 2006 - 22:39:36 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Asi nezbyde, nez vyndat stredovy panel a zkoumat kudy to vede. Myslim, ze tam bude aspon nejaka klapka teply/studeny. Ale ja to rozebran jeste nemel. A ECO kontrolka na tlacitku mi proste furt sviti, v zime mam klimu vypnutou, jen kdyz je tepleji tak to necham par minut probehnout, aby se to promazalo. Vypozoroval jsem, ze klima spina az asi do 0 stC, zrejme to je blokovany spis tlakem media (2 atm. pri 0st - regulacni tlak na sani kompresoru) nez cidlem teploty.

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
Rob 2
Saturday 21 January 2006 - 09:21:53 Citovat
Host
mates: Jak psal JardaB, tak i mě kontrolka u ECO svítí trvale.
Anonymní
Thursday 07 December 2006 - 08:46:02 Citovat
Host
Trosku jste odbocili od tematu mlzeni oken. Mel jsem v aute parni lazen. Vcera jsem se s tim konecne popral, tak se podelim
Mrizka v motoru ven, pylovy filtr ven, vycistit filtr a cely prostor kolem. Pod nim je videt klapku vnitrni cirkulace, vyzkouset funkci. [Pri nastaveni ofuku oken asi nema reagovat]
Pokud se neotvira je prilepena k tomu britovemu tesneni jak jsem to mel ja. Opatrne oddelit a vyzkouset. Pokud nereaguje nebo reaguje nejak divne, napr. se sama obcas zavre:
Je pravdepodobne, ze se kvuli prilepeni vytrhla paka ovladani pneu ventilu.
Demontovat kastlik spolujezdce, jak nedavno popsal Nomike.
Otevrit dvirka, nahore 3 srouby Torx ven, utazeny jako krava.
Opatrne nadzvednout kryt airbagu spolujezdce a po stranach2 krizove srouby, kousek pod nimi dalsi 2, oddelat papundeklovy kryt, hadicku od klimy a konektor od svetylka a vypinace. Ven s tim.
Dole vedle ventilatoru je pneu valec k nemu vede modra hadicka. Jeho tahlo jsem mel vyskocene z pakoveho pohonu klapky. Nasadit, Jsou tam zpetne hacky, unavene, chtelo by to nejak zajistit.
Pravdepodobna dalsi zavada:
muze to nekomu take strejchat o gumu, ktera je tam pokroucena kolem a muze tomu mechanismu uspesne branit v pohybu, takze treba nedovira.
To Nomike, mam na skrince kolinko, ale ta hadicke do klimy schazi. Nevis prosim, kam presne ji zapojit? Mam mechanickou klimu. Dik

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 3 4 [5] 6  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1790 sec,0.1307 z toho dotazů.