• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega interiér
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Ukazatel teploty-Omega B
Přejít na stranu  1 [2]
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
pepex 2.5td
Friday 21 November 2008 - 17:15:53 Citovat
Host
tak po demontáži a montáži přístrojovky jsem na nic nepřišel..Akorát se rozsvítila část tachometru cca od 0-80 co nesvítila a přestala pro změnu svítit část od teploměru a půlka otáčkoměru..ta elektrika mě jednou oddělá..

Po odpojení konektrou na čidle co je blíže ke chladiči se na budíku nic nedělo,akorát po zvýšení otáček sebou ručička klepla dolu 110-100..na co je druhý čidlo s jedním pinem??nemá někdo schéma el. instalace??

vyřešil jsem už lecos ale na tohle nemám..
KopA
Saturday 22 November 2008 - 13:04:10 Citovat
Nespravuj to co funguje - teprve až se to vys..e!
Uživatel #825
Registrován: Thursday 03 August 2006 - 18:52:15
Příspěvků: 824
pepex 2.5td napsal ...

...kde je kastle motor....samože hnědá ale kde je kostra kastle.


Když půješ po mínusovým kabelu od baterie tak to místo najdeš.

pepex 2.5td napsal ...

Dnes jsem vypozoroval že při průjezdu zatáčkou do prava ručička spadne a když jedu rovně po vteřině vyletí nahoru.. __; co to je to nevim..dneska rozhodim přístrojovku..a nandám jí kladivem asi.


Tohle mě teda pobavilo. Podle všech tvých poznatků to vypadá, že máš přetržený drátek od toho čidla k budíku. Mohl ti ho taky nějaký hlodavec v motorovém prostoru překousnout. No a jak se tam ten volný konec houpe tak se občas dotkne motoru (nebo jiné kostry) a tím ti vyletí budík na max.

Zaměř se na kontrolu toho drátku co vede od čidla. Jdi po něm a uvidíš, že někde bude přerušený.

P.S. taky ho mohl někdo prostě urvat. Já mám takhle přetržené vedení (2 dráty) od kompresoru klimy na Cali. Nechápu kdo s tím mohl co dělat.

Vectra B CD '98 Liftback ● X18XE ● 85kW ● 170Nm ● F18 ● 0-100: 11,0s ● vmax: 203km/h ● 1327kg
pepex 2.5td
Saturday 22 November 2008 - 17:15:05 Citovat
Host
mno když jsem měnil obě ty čidla tak jsem zřejmě musel vidět,jestli je konektor v pořádku nebo ne..Opticky vše v pořádku, asi bude problém vevnitř v kabelu..Nikde se žádnej kabel nehoupe,jak jsem psal měl jsem celý sání dole,tak jsem mě čas koukat..neměl jsem chuť pátrat ve svazkách páč elektrika neni kámoš a věřil jsem výměně obou čidel..jaksi se to nepovedlo a budu muset kuchnout ten svazek..Mno jak tohle dopadne nevim..

měl jsem do teď 3 roky CorsuB 12V a no problém celý 3 roky..po koupi Omegy porád něco laboruju..Vybral jsem si asi holt blbej kus..Ale pořád jsem za ní rád..
freez
Saturday 22 November 2008 - 18:23:59 Citovat
Meriva MPV Enjoy Red Magma edition
Uživatel #316
Registrován: Sunday 13 March 2005 - 13:00:24
Příspěvků: 1620
pepex 2.5td napsal ...

...po koupi Omegy porád něco laboruju..Vybral jsem si asi holt blbej kus..Ale pořád jsem za ní rád..


To přejde !!(a)

Ale teď vážně, nemáš možnost někde poblíž tvého okolí zajet na vrakáč a nebo někoho kdo by byl ochoten půjčit, palubku ? Stejně ji budeš muset vyndat a pokud je v pořádku kabelové vedení, musí být chyba v přistrojovce.

Meriva MPV 2008 Z14XEP I Londýn I Paříž I Dovolená I Merivaclub
pepex 2.5td
Wednesday 26 November 2008 - 15:19:32 Citovat
Host
asi budu muset zkusit vyměnit palubku, ale zatím je náhradní v nedohlednu..kdyby někdo věděl okolo Teplic..??

Dnes už ručička reaguje i na otočení volantem doleva..doprava je nadoraz ale doleva jde stáhnout volantem..Podotýkám na stojícím vozidle, takže odstředivá síla nepřipadá v úvahu..navíc přestal spínat tempomat, takže koukám celá elektrika jde asi do pryč..Bezva koupě.. ?:!:
pepex 2.5td
Wednesday 26 November 2008 - 16:26:36 Citovat
Host
Zeptám se ještě nemá někdo el schéma na U25DT?? v chytrý knize od Etzolda to nejni..
Potřeboval bych zjistit před demontáží sání který čidlo kam je zapojený..mám jen takovej pocit , že 1 pin jde do ECU kvůli dávce a žhavení a 2 pin by mohl jít do budíku..

Díky
pepex 2.5td
Thursday 27 November 2008 - 16:49:11 Citovat
Host
tak zatím zase funkční..

opojil jsem ten velkej kulatej konektor u baterie a po připojení teploměr dostal rozum..

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2]  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2232 sec,0.1736 z toho dotazů.