• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega interiér
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Ukazatel teploty-Omega B
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Kertag
Sunday 18 December 2005 - 22:55:09 Citovat
Host
Právě mi přestal ukazovat teploměr na palubce,nevím,jestli se jenom kousla ručička nebo jestli je to něco vážnějšího.Hledal jsem v předchozích vláknech,ale nenašel.Jde mi o to,že na svátky odjíždím na hory a nerad bych,aby mě to tam vyšplouchlo a do servisu už to těžko stihnu.Doteď všechno fungovalo normálně,teplota 90-95°C podle jízdy,teď leží na nule a já nevím,jestli to je prkotina nebo jestli je tam nějaká vazba na termostat ?
Jakub
Monday 19 December 2005 - 07:48:51 Citovat
Host
může to být vadné čidlo teploty, ještě jsem neviděl vadný budík. Můžeš to otestovat, že z čidla odpojíš konektor (teď nevim co mas za motor), pokud ma čidlo 2 piny, tak je spojit a rucicka by mela ukazat maximalni teplotu, pokud ma cidlo 1 vyvod, tak ho uzemnit a taky by mela rucicka stoupnout na maximum. Pokud se ručička takto pohne, je vadné čidlo, pokud ne, může být vada jinde, to už se hůř opravuje
Kertag
Monday 19 December 2005 - 18:05:56 Citovat
Host
Díky za radu,ale dnes ráno to zas ukazovalo normálně,tak ještě chvíli počkám jak se projeví dál.
manli
Monday 19 December 2005 - 18:12:48 Citovat
Host
a co třeba špatnej kontakt na čidle?
Tomis
Sunday 11 June 2006 - 12:59:09 Citovat
Host
Stava se mi posledni dobou to samy, nakonec jsem zkusil tuknout rukou na plexi nad ten teplomer a ejhle on naskocil, takze asi bud spatny kontak v budiku nebo spanty budik, ci co, jeste jsem nemel cas to rozebrat.
RBr
Thursday 22 June 2006 - 11:25:11 Citovat
Host
Tomis&Kertag - pánové, a pokročovali jste od té doby dál s ukazatelem teploty nebo od toho máte klid?
Mě to taky zlobí, i když mě to nadělolo podstatně větší problémy - viz 8. str. vlákna Teplota 2.5 TD.

Rád bych jej rozdělal a zkusil spravit ale nevím, co to obnáší. měli jste jej aspoň vymontované z palkubky?
Kertag
Thursday 22 June 2006 - 21:27:37 Citovat
Host
Vůbec nic jsem s tím nedělal,dokonce jsem ani nepoťukal na plexi a funguje to bez problémů.Mám dojem,že potom, co jsem o tom psal,se to možná ještě jednou nebo dvakrát stalo,ale kdybys to sem nenapsal už bych na to ani nevzpomněl.Ale pozor,mám benzín X20XEV,ne ropáčka.
pepex 2.5td
Thursday 20 November 2008 - 15:32:20 Citovat
Host
zdravím pánové..
omegu mám asi 2 měsíce a po řed minulým tejdnem se mi zbláznila ručička teploměru..
Funkce chlazení probíhala normálně.Akorát do doby před týdnem mi selhala indikace teploty.

Zktrátka mi najednou vystřelila ručička na max a pak od tý doby přesně reagovala na plyn jak otáčkoměr..Bez nohy na plynu se tak lehce pohupovala nahoru a dolu..Po zapnutí klíčku při studeným i teplým motoru vystřelila na max a drží tam jak přibitá..

Koupil jsem za 1000 korun obě čidla s tím že nepotřebný vrátím a nakonec jsem je vyměnil obě,preventivně.Zkusil jsem čidla namočit do vody cca 60 stupňů a mic se na ukazateli nedělo,řekl jsem si nový čidla špatná teplota vody tak uvidímě jak to půjde po ohřítí motoru.
Po důsledný kontrole žhaviček a vyšpachtlování kýblu mazutu ze sání a ze sací komory jsem vše opět složil a ejhle ona ručička po zapnutí klíčku a asi po 5 vteřinách zase vystělila nahoru..

A teď bych po Vás vědoucích chtěl pomoct, kde je kostra kastle motor, protože jí nikde nevidim, a jestli to může být něčím takovým jako kostra nebo třeba i pod palubovkou,protože mi občas blikalo i podsvícení.. už nevim..Dík za každou rozumnou radu.
Legend
Thursday 20 November 2008 - 19:39:52 Citovat
Legend
Uživatel #551
Registrován: Monday 02 January 2006 - 22:41:51
Příspěvků: 3116
Hlavní kostřící bod je pod akumulátorem na nosníku karoserie, najdeš ho tak že všechny kostřící kabely jsou hnedé.

Moskvič 412 1971 1.5 55kW

Škoda 110LS 1.1 1976 46kW

Trabant 1.1 1991 31kW

Audi A5 Cabrio Multitronic 132kW

Mercedes C220d kombi W205 143kW

Mercedes S55 AMG Long LPG 265kW

Opel Vectra C kombi 1.8 16V LPG 90kW

Škoda Felicia Fun 1.6i 55kW
pepex 2.5td
Friday 21 November 2008 - 14:27:48 Citovat
Host
Legend:
právě že jsem u baterie našel kostru na motor ale kde je kastle motor....samože hnědá ale kde je kostra kastle ..

Dnes jsem vypozoroval že při průjezdu zatáčkou do prava ručička spadne a když jedu rovně po vteřině vyletí nahoru.. __; co to je to nevim..dneska rozhodim přístrojovku..a nandám jí kladivem asi.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1632 sec,0.1304 z toho dotazů.