• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Prosím o doporučení motoru pro Opel Astra
Přejít na stranu  1 [2] 3
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
wisastar
Sunday 29 July 2012 - 22:07:20 Citovat
Host
Za me jedine 2.0 nebo 2.2 Spotreba bude stejna jako ta 1.4 ale pojede to. 2.2 sem mel a byla to parada.
ondra
Sunday 29 July 2012 - 23:09:56 Citovat
Host
Honza ČB : Ty se bojíš spotřeby, ale...za kolik si jezdil s tím, co jste měli doma před tím? Měl jsem 2.2i ve Vectře B, která je větší a těžší než Astra a nebyl problém s tím jezdit do 7l/100km na 16" kolech. Když jsem chtěl, tak se dalo i kolem 6l/100km. Když mu pak šlapeš na krk, tak si veme, nebo po městě...to žere každé auto, ale když potřebuješ, tak předjedeš bez problému defakto kohokoliv. Čím víc výkonu, tím lépe. Nehledě na to, že když najedeš "tak 5tis.km ročně" jak píšeš, tak v tom případě bych se nebál ani 5ti litrového benzínového turbomotoru v bůhví jakém autě:-) Rozdíl jednoho litru ve spotřebě, je u tak malého nájezdu km v průběhu roku tak zanedbatelný, že bych to absolutně neřešil.
Jiřik
Monday 30 July 2012 - 08:50:45 Citovat
Host
No, Ondro těch 7,5 na dálku bych ještě věřil.... Když to má kombinaci 8,5 tak
bych se držel spíš této hodnoty. I tak to není žádný velký rozdíl. Problém však je, že AG s motorem 2.2 jezdí v Čechách jen několik. Dvoulitr by šel sehnat snáz. Jo jsem pro dvoulitr X20XEV 100kW.- navíc dílů na to jsou mraky, Opel ho cpal snad do všech řad kromě Corsy.
Martas
Monday 30 July 2012 - 09:17:21 Citovat
Host
Opravdu nechapu, proc kdyz se tu nekdo pta jestli si ma poridit 1,4 nebo 1,6 s tim, ze doposud jezdil 1,4 je vetsina odpovedi porid si od 2,0 vejs nebo nejlepe MV6.

Ani s 2,0 nebude Astra G moc k sehnani proste nejvic je jich s 1,4 a 1,6 ... pro a proti uz uvedeny byly.
Honza ČB
Monday 30 July 2012 - 10:26:47 Citovat
Host
Dvoulitr už mi přijde opravdu moc. Spíše tu 1.8ku. Každopádně ale díky za rady.
Nejvíc mě ale stejně zajíma ta "pitomá" 1.6 16V už kvůli tomu, že jinou astru asi neseženu. Proč jí v oplu museli vyrobit s takovou spotřebou oleje?!

Jinak co se týče všeobecně poruchovosti, je na tom tenhle motor dobře? A jak celkově Astra G? Co jsem četl, tak je to proůměr, ale plno lidí mě odrazuje....
Martas
Monday 30 July 2012 - 10:50:12 Citovat
Host
Honza ČB napsal ...


Nejvíc mě ale stejně zajíma ta "pitomá" 1.6 16V už kvůli tomu, že jinou astru asi neseženu. Proč jí v oplu museli vyrobit s takovou spotřebou oleje?!

Jinak co se týče všeobecně poruchovosti, je na tom tenhle motor dobře? A jak celkově Astra G? Co jsem četl, tak je to proůměr, ale plno lidí mě odrazuje....


To neni jen o motoru je jich nejvic takze maji i nejvic zavad ... ja mam tu druhou generaci, najeto 160 000 a spotreba v radu decilitru na 3 000 km a to vetsinou jezdim po meste.

A s cim te odrazuji ?

Astra G je jeste starsi generace ktera nema prilis elektroniky a neda se rict, ze by se ve srovnani s cimkoliv jinym nejak sypala.

Ale vzdycky je to o udrzbe coz u ojetiny tezko poznas.
Host
Monday 30 July 2012 - 13:14:21 Citovat
Host
Martas: ....zatím bych řekl, žes mi poradil asi nejlepe:-). Dvoulitra opravdu nechci a když už tak, tu 1.8, kterou stejně asi neseženu... A právě, jak říkáš 1.4 a 1.6 je nejvíce a je i tak možnost sehnat zachovalé auto.

Jinak samozřejmě jak jsme měli předtím ty 1.4ky, tak spotřeba slavná nebyla, to je pravda. Fabia Kombi 1.4 MPI, což je tedy už motor staroušek, tak kombinovaná cca 7 litrů! Nejvíc žrala samozřejmě po městě. Kde ale jezdím právě nejvíc...
Honza ČB
Monday 30 July 2012 - 13:19:40 Citovat
Host
A nejvíc mě štve, jak do mně všichni hustí kup si škodovku, kup si škodovku...
Nejsou špatný, ale jsou dražší, fabia je malá, octavia I nemá vzadu místo na nohy a mega kufr zrovna nepotřebuju, stačí mi, když tam dám kočárek a dvě tašky....

Proto jsem se začal dívat právě po Astře, která se mi líbí moc a taky po Focusovi I - to bych ale na opel stránkách neměl možná říkat
wisastar
Monday 30 July 2012 - 21:41:29 Citovat
Host
No jen bez s davem kup si fabku htp Ta na dalnici zere 15

Ne vazne. Pokud nekdo uvazuje uz o 1.8 v astre tak ta 2.0 je ve vsem lepsi.... Spotreba, nahradni dily, vykon atd... Ale je pravda ze jich moc neni. Ale kdo si pocka ten se docka. Ja ji taky sehnal v 2.2 v petidvirku a v "civilnim" provedeni.
Jiřik
Wednesday 01 August 2012 - 23:27:09 Citovat
Host
Ve 2.2 verzi je Astra skoro vždy buď nepraktické kupátko, nebo cabrio:
Odkaz

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2] 3  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2241 sec,0.1710 z toho dotazů.