• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Re: Prosím o doporučení motoru pro Opel Astra
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
Honza ČB
Odeslal: Friday 27 July 2012 - 12:47:23
Dobrý den,

věřím, že jsou zde zkušení opláci a tak bych vás chtěl poprosit o radu. Uvažuji koupit Astru G Caravan v benzínu (rok cca 2001). Najedu tak 5 tis. ročně.

a)Chtěl jsem 1.6 16V, ale zjistil jsem, že je to žrout oleje. I když je to nutně u každého kusu? A jak je na tom 8V?

b)Napdla mě tedy 1.4 16V. Je tento motor spolehlivý a nežere olej?

c)1.8 mi už přijde zbytěčně silná a s větší spotřebou benzínu.

Mockrát všem děkuji za rady k tématu.
Poslední odpovědi
Honza ČB
Odeslal: Tuesday 07 August 2012 - 06:00:24

dada: díky za postřehy. Divím se ale že motor Z16XE ještě papal tolik olej, ikdyž to je na Astru opravdu dobrá spotřeba.
Ten výfuk s katem mě opravdu překvapuje....
dada
Odeslal: Monday 06 August 2012 - 08:16:51

ahoj, v loni jsem prodal astruG kombi 1,6 Z16XE. Jezdilo to zcela pohodově a na spotřebu se dalo i za 6 ale koho by to bavilo. Najeto 180tis bez větších problémů.
Pokud seženeš rozumnej servis tak náhradní díly jsou za rozumný peníz a když koupíš nebouranou tak nebude ani reznout. Na Ebay jsem kupoval například přední světla za celých 2500 obě i s poštovným
Co není veselé je výfuk, nějakej blb vymyslel že nejlepší je udělat katalyzátor přímo na svodech. Pokud svody popraskají což se okolo 120tis může stát tak se mění i s katem. Já to měl za 6tis s nějakým polským druhovýrobkem.
Jinak pohoda, přední kotouče i s deskama a prací 2600,-
Olej to bralo cca 1litr/5-6tis vzhledem ke specifikaci (nalej tam co maže:-) dostával 10W40 Delphi a litr cca za 120Kč na 5tis mě fakt netrápil.
Kdybych nedostal nabídku na koupení jiného auta fakt výhodně tak bych ji dojezdil až do smrti. Před koupí zkontroluj klimu. Výměna kompresoru by nebyla asi levná sranda.
ondra
Odeslal: Thursday 02 August 2012 - 01:36:55

A proto bych volil Vectru B. Je větší, hezčí a dokonce není ani dražší:-) Ale to je tak trochu mimo mísu...
Jiřik
Odeslal: Wednesday 01 August 2012 - 23:27:09

Ve 2.2 verzi je Astra skoro vždy buď nepraktické kupátko, nebo cabrio:
Odkaz
wisastar
Odeslal: Monday 30 July 2012 - 21:41:29

No jen bez s davem kup si fabku htp Ta na dalnici zere 15

Ne vazne. Pokud nekdo uvazuje uz o 1.8 v astre tak ta 2.0 je ve vsem lepsi.... Spotreba, nahradni dily, vykon atd... Ale je pravda ze jich moc neni. Ale kdo si pocka ten se docka. Ja ji taky sehnal v 2.2 v petidvirku a v "civilnim" provedeni.
Honza ČB
Odeslal: Monday 30 July 2012 - 13:19:40

A nejvíc mě štve, jak do mně všichni hustí kup si škodovku, kup si škodovku...
Nejsou špatný, ale jsou dražší, fabia je malá, octavia I nemá vzadu místo na nohy a mega kufr zrovna nepotřebuju, stačí mi, když tam dám kočárek a dvě tašky....

Proto jsem se začal dívat právě po Astře, která se mi líbí moc a taky po Focusovi I - to bych ale na opel stránkách neměl možná říkat
Host
Odeslal: Monday 30 July 2012 - 13:14:21

Martas: ....zatím bych řekl, žes mi poradil asi nejlepe:-). Dvoulitra opravdu nechci a když už tak, tu 1.8, kterou stejně asi neseženu... A právě, jak říkáš 1.4 a 1.6 je nejvíce a je i tak možnost sehnat zachovalé auto.

Jinak samozřejmě jak jsme měli předtím ty 1.4ky, tak spotřeba slavná nebyla, to je pravda. Fabia Kombi 1.4 MPI, což je tedy už motor staroušek, tak kombinovaná cca 7 litrů! Nejvíc žrala samozřejmě po městě. Kde ale jezdím právě nejvíc...
Martas
Odeslal: Monday 30 July 2012 - 10:50:12

Honza ČB napsal ...


Nejvíc mě ale stejně zajíma ta "pitomá" 1.6 16V už kvůli tomu, že jinou astru asi neseženu. Proč jí v oplu museli vyrobit s takovou spotřebou oleje?!

Jinak co se týče všeobecně poruchovosti, je na tom tenhle motor dobře? A jak celkově Astra G? Co jsem četl, tak je to proůměr, ale plno lidí mě odrazuje....


To neni jen o motoru je jich nejvic takze maji i nejvic zavad ... ja mam tu druhou generaci, najeto 160 000 a spotreba v radu decilitru na 3 000 km a to vetsinou jezdim po meste.

A s cim te odrazuji ?

Astra G je jeste starsi generace ktera nema prilis elektroniky a neda se rict, ze by se ve srovnani s cimkoliv jinym nejak sypala.

Ale vzdycky je to o udrzbe coz u ojetiny tezko poznas.
Honza ČB
Odeslal: Monday 30 July 2012 - 10:26:47

Dvoulitr už mi přijde opravdu moc. Spíše tu 1.8ku. Každopádně ale díky za rady.
Nejvíc mě ale stejně zajíma ta "pitomá" 1.6 16V už kvůli tomu, že jinou astru asi neseženu. Proč jí v oplu museli vyrobit s takovou spotřebou oleje?!

Jinak co se týče všeobecně poruchovosti, je na tom tenhle motor dobře? A jak celkově Astra G? Co jsem četl, tak je to proůměr, ale plno lidí mě odrazuje....

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0617 sec,0.0286 z toho dotazů.