• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra ostatní
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
spotřeba oleje 1.6 16V
Přejít na stranu  1 2 3 4 5 [6]
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Toto téma je zamčeno
Autor Příspěvek
O.K.
Tuesday 19 April 2005 - 22:06:22
Host
Yper napsal ...
Lujgi, nevím, kolik máą najeto na svém motoru a co za typ motoru máą.
Já mám X20DTL, ale hlavně podle dokladů vím, ľe bylo pořízené zde v Čechách a tudíľ ho neměl nějaký sroula z Dojčlandu nebo Niederlandu.
Neľ bych se pustil do téhle rozsáhlé opravy, tak bych spíą zkusil alespoň 2x měnit olej v intervalu do 10ti tis. km. Dát tam polosyntetiku 10w40 a do ní dát přísadu na zvýąení mazivosti.
1) vypustit ten původní a pak dát třeba i jen nějaké zbytky čistých olejů jako proplachovacího a nechat běľet na volnoběh 10 min. Pak vypustit.
2) Dát novou náplň 10w40 s přísadou.
3) Najezdit max.10K km a dát novou olejovou náplň 10w40 opět s přísadou.
Myslím, ľe se to můľe srovnat a spotřeba oleje klesnout, protoľe se stírací krouľky mohou uvolnit a gufera na ventilech díky přísadě zvláčnět.
Pokud máą z levných zdrojů i olej 5w, tak můľeą dávat i tenhle, ale vľdy doplň přísadu.
Podívej se např. na výrobky od f.STP - před 30-20ti lety to byla v aditivech a palivech jednička - její reklamy byly i na vozech F1.
F. Bishop nenajdeą nikde! - jen na internetu a jen jednu prodejnu a tuąím jeątě v Ostravě.


Mam taky X16XEL,AF,1995,170 tis.km.
Zere tak 1lt/1000km,tak bych to chtel zkusit zmirnit podle Yperova navodu.
Ale mam par otazek:
1) jak pises v prvnim bode-"dat treba jen zbytky nejakych cistych oleju na proplachnuti"-tak to musi byt 10w40 (kterej tam chci dat),nebo to muze byt i jinej (a jakej jinej)
2) jakou prisadu na zmekceni gufer?
Koukal jsem na Odkaz na profi produkty a vhodne by asi bylo -SUPER CHARGE (super prisada)-asi na mazivost
-ENGINE OIL STOP LEAK (utesnovac olejove soustavy)
,ale nevim co bude lepsi nebo jestli se muze dat oboji
3) jakej olej? (urcite chci 10w40)
Nekde v poradne jsem cetl olej s "detergenty" (rozpousti karbon na stiracich krouzcich)-co to je za olej?
V knize Jak na to doporucujou pro astry f Mogul Forte,nebo Forte Pro.
jeste jsem premyslel o Delphi a Texaco
Jakym nejlepsim zpusobem to mam zkloubyt dohromady?
O.K.
Tuesday 19 April 2005 - 22:09:10
Host
Oprava: zere tak 1lt na 3000km
O.K.
Tuesday 19 April 2005 - 22:09:16
Host
Oprava: zere tak 1lt na 3000km
O.K.
Thursday 21 April 2005 - 20:48:52
Host
To fakt nikdo nevite? Ypere pomoooc
Jarda
Friday 22 April 2005 - 20:11:58
Uživatel #342
Registrován: Wednesday 30 March 2005 - 00:19:21
Příspěvků: 49
Já jsem si tam nechal nalít Sunoco. Byl mě doporučen od známýho, který dělá převáľně oply. Je to polosyntetika, ale typ teď nevim. Aľ to zjistím dám vědět.

-----------------------------
Vectra B Caravan 1.6 16V
hejty
Monday 25 April 2005 - 01:04:57
Host
Tak to čtu a směju se mám zafiru 1,Z 18xe a spotřeba v 600001 l oleje na tisíc.Krouľky i gufera jsem udělal a ono nic,tak nezbylo nic jiné neľ udělat výbrus a celé nové ventilys krouľky.Dělal to motorář co dělá pro opla i kdyľ jako soukromník.teď snad uľ je starostí se spotřeou konec,ale poznaterk je jasný zafiru dojezdím tak za 2 roky a uľ nikdy ąmejda značky opl a ani to příąerné chování u opla Staiger.Jinak zdar
Přejít na stranu  1 2 3 4 5 [6]  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2381 sec,0.1901 z toho dotazů.