• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega interiér
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Dnesne skusenosti s digiklimou - Omega C
Přejít na stranu  [1] 2 3
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Toto téma je zamčeno
Autor Příspěvek
csala j.
Wednesday 10 September 2008 - 09:38:22
Host
Tak dnesne rano - vonkajsia teplota 8°C - vlhko.
Po nastartovani zapinam tlacitko AUTO a ECO, nastavujem teplotu na 22°C. Po chvili sa zacnu rosit vsetky okna, (cestujeme styria - kazdy dycha jak slon !!(a) ) stlacam tlacitko "smer vzduchu na predne sklo" - sucasne zhasina kontrolka AUTO a ECO a rozsvieti sa "auticko so sipkou hore na predne sklo". Predne okno je ale stale zarosene - som nuteny stlacit tlacitko "rychleho ohrevu, ofuku, odrosenia predneho skla". Tymto zapinam klimakompresor a okno je za par sekund suche. Nasledne stlacam tlacitko OFF, tymto vypinam klimakompresor a hlavne maximalny vykon ventilatora - je to hlucne.
Kedze je v aute este stale zima, zase zapinam tlacitko AUTO a ECO - nech to kuri na tych nastavenych 22°C. Po chvili je sklo zase zarosene. Zase stlacam tlacitko "smer vzduchu na predne sklo" - sucasne zhasina kontrolka AUTO a ECO a rozsvieti sa "auticko so sipkou hore na predne sklo". Velmi to nepomaha tak som nuteny zapnut klimakompresor stlacenim tlacitka AUTO a vypnutim ECO.
A teraz pointa: Stlacam tlacitko "smer vzduchu na predne sklo" - sucasne zhasina kontrolka AUTO a rozsvieti sa "auticko so sipkou hore na predne sklo". Fuka to teply vzduch, okna sa nerosia (vsak sucasne bezi klimakompresor, ktory vzduch vysusuje). A ze bezi klimakompresor viem iba z toho, ze nesvieti tlacitko OFF.
A este nech mi niekto povie, ze by sa nezisla kontrolka beziaceho klimakompresoru
Preco auto s klimou ma podstatne vacsie problemy s rosiacimi sa oknami? To som teraz odsudeny na zapinanie klimy aj v zime?
Diky.
Martas
Wednesday 10 September 2008 - 09:45:38
Host
csala j. napsal ...

A este nech mi niekto povie, ze by sa nezisla kontrolka beziaceho klimakompresoru


A neni jedno jestli kompresor bezi nebo nebezi, hlavne ze to okna odmlzuje ?

Pro me je kontolka beziciho kompresoru klimatizace stejne zbytecna jako treba rozsvicenych tlumenych svetel, ale to je veci osobniho nazoru.
JardaB
Wednesday 10 September 2008 - 09:48:03
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
IMHO je to tim, ze je v ceste vzduchu vyparnik klimy a to je semeniste neresti, roste na nem urcite vsechno mozne a vyborne to drzi vlhkost i kdyz klima zrovna nebezi. Samzrejme bezprostredne po vypnuti je to nejhorsi... Ja stejne jednou vezmu zahradni hadici a savo

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
mates
Wednesday 10 September 2008 - 11:15:57
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
csala: tak to mi hlava nebere __; Mě se nikdy nestalo, aby se mi takhle mlžily okna. Když jedu ve 3 v dešti, přední okno nic, přední boční nic, ale zadní boční se rosí...pak začnou trochu i přední. Zvýšením rychlosti ventilátoru se ten předek odmlží, zadek je mi jedno, tam nesedím !!(a) a to jsem ještě nezapl klimakompresor. Pokud neprší, nikdy mi lidi nezafuní okna tak, abych musel odmlžovat pomocí klimy.
Pokud klimuješ...a pak klimu vypneš, tak se vždy auto začne rosit...musíš otevřít okno, aby se to odmlžilo.
U tebe bude asi problém jinde...buďto visí klapka vnitřní cirkulace a neotevře ti přívod vzduchu z venku...nebo se ti do auta dostává vlhkost.
Ale já mám OmeBe...s C nemám zkušenosti.

Lexus RX 350
Honda Crosstourer
csala j.
Wednesday 10 September 2008 - 11:49:45
Host
mates napsal ...

csala: tak to mi hlava nebere __; Mě se nikdy nestalo, aby se mi takhle mlžily okna. Když jedu ve 3 v dešti, přední okno nic, přední boční nic, ale zadní boční se rosí...pak začnou trochu i přední. Zvýšením rychlosti ventilátoru se ten předek odmlží, zadek je mi jedno, tam nesedím !!(a) a to jsem ještě nezapl klimakompresor. Pokud neprší, nikdy mi lidi nezafuní okna tak, abych musel odmlžovat pomocí klimy.
Pokud klimuješ...a pak klimu vypneš, tak se vždy auto začne rosit...musíš otevřít okno, aby se to odmlžilo.
U tebe bude asi problém jinde...buďto visí klapka vnitřní cirkulace a neotevře ti přívod vzduchu z venku...nebo se ti do auta dostává vlhkost.
Ale já mám OmeBe...s C nemám zkušenosti.

A nebude to tym, ze som vcera odstavil auto so zapnutou klimou?
A ta vlhkost v klime zostala z predchadzajucej jazdy
Diky.

Tomin
Wednesday 10 September 2008 - 12:01:26
Host
Kontrolku jestli bezi kompresor tam vlastne mas - to je ta ECO. Kdyz NEsviti, kompresor bezi. Nebo jsem neco prehledl ?
mates
Wednesday 10 September 2008 - 12:09:32
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
csala j. napsal ...

A nebude to tym, ze som vcera odstavil auto so zapnutou klimou?
A ta vlhkost v klime zostala z predchadzajucej jazdy
Diky.

To nevím, já jsem nikdy auto se zaplou klimou neodstavil...já vždy tak 1-2 minuty před koncem jízdy klimakompresor vypínám, otvírám okno, pouštím větráky na větší točky a vyfoukávám trubky aby nesmrděly (chladný vzduchový vedení se po zastavení ohřeje od slunka či motoru a vytvoří se tam vlhkost... a ráno to páchne). Dělám to tak 4 roky a klima nesmrdí _;

[ Upraveno Wednesday 10 September 2008 - 12:10:58 ]

Lexus RX 350
Honda Crosstourer
csala j.
Wednesday 10 September 2008 - 13:06:38
Host
Tomin napsal ...

Kontrolku jestli bezi kompresor tam vlastne mas - to je ta ECO. Kdyz NEsviti, kompresor bezi. Nebo jsem neco prehledl ?


No prave tu pointu - nesvieti ECO, ale kompresor bezi.
ECO aj AUTO zhasne, ked stlacim niektore z tlacitok smerovania vzduchu
mates
Wednesday 10 September 2008 - 13:15:19
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
No však...kontrolka naopak...ECO nesvítí = kompresor běží _;

Lexus RX 350
Honda Crosstourer
csala j.
Wednesday 10 September 2008 - 13:32:11
Host
csala j. napsal ...

Tomin napsal ...

Kontrolku jestli bezi kompresor tam vlastne mas - to je ta ECO. Kdyz NEsviti, kompresor bezi. Nebo jsem neco prehledl ?


No prave tu pointu - nesvieti ECO, ale kompresor bezi.
ECO aj AUTO zhasne, ked stlacim niektore z tlacitok smerovania vzduchu


Aha, az teraz som spravne pochopil tvoju odpoved
Takze este raz: ak je stlacene niektore z tlacitok smerovania vzduchu hore, dole, na okno, tak nesvieti ani AUTO ani ECO. A potom z toho nie je jasne, ci kompresor bezi alebo nebezi.
Mozno mas na mysli, ze ak bola klima v rezime ECO a nasledne by som stlacil tlacitko smerovanie vzduchu napriklad hore, ze by sucasne zostalo svietit ECO? Ale pokial si to dobre od rana pamatam, tak stlacenim tlacitka smerovania vzduchu na okno ECO zhaslo. A klimakompresor nenabehol. Klimakompresor nabehol az po vypnuti ECO - co je normalny postup.
Přejít na stranu  [1] 2 3  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2006 sec,0.1477 z toho dotazů.