• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega interiér
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Dnesne skusenosti s digiklimou - Omega C
Přejít na stranu  1 [2] 3
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Toto téma je zamčeno
Autor Příspěvek
Martas
Wednesday 10 September 2008 - 13:37:23
Host
csala j. napsal ...

Aha, az teraz som spravne pochopil tvoju odpoved
Takze este raz: ak je stlacene niektore z tlacitok smerovania vzduchu hore, dole, na okno, tak nesvieti ani AUTO ani ECO. A potom z toho nie je jasne, ci kompresor bezi alebo nebezi.
Mozno mas na mysli, ze ak bola klima v rezime ECO a nasledne by som stlacil tlacitko smerovanie vzduchu napriklad hore, ze by sucasne zostalo svietit ECO? Ale pokial si to dobre od rana pamatam, tak stlacenim tlacitka smerovania vzduchu na okno ECO zhaslo. A klimakompresor nenabehol. Klimakompresor nabehol az po vypnuti ECO - co je normalny postup.


A te se zeptam na to samy co celou dobu :

Na co potrebujes informaci, jestli se ti v rezimu "odmlzovani" bezi nebo nebezi klimakompresor ?

Pokud to odmlzuje je ti to jedno a stejne za chvili (pote co ti bude teplo nebo zima) si zase zmacknes Auto a pobezi to v nastavenenm rezimu.
csala j.
Wednesday 10 September 2008 - 14:27:02
Host
mates napsal ...

No však...kontrolka naopak...ECO nesvítí = kompresor běží _;

No to som si do dnesneho rana myslel aj ja. Ale spravalo sa to inac. Mozno som nieco prehliadol.
Zhrniem moje vedomosti, ak sa mylim, opravte ma prosim, mam klimu len dva mesiace a to hned dvojzonovu digitalnu, tak sa s nou ucim existovat.
V prvom rade z roznych diskusii o klime tu na fore Opel uz viem, ze digiklima v Omege C a napriklad vo Vectre je rozdielna - aspon z pohladu ovladania a signalizacie.
V Omege C rezim AUTO znamena automaticke ovladanie klapiek rozvodu vzduchu. Nic viac to neznamena.
Rezim ECO je economicky, cize nebeziaci klimakompresor.
Rezim OFF - vypnuta automatika ovladania klapiek rozvodu vzduchu a sucasne vypnuta regulacia nastavenej vnutornej teploty + vypnuty klimakompresor + vypnuta moznost akokolvek regulovat rychlost ventilatora + nemoznost nastavit smerovanie vzduchu rucne (nie som si tym isty - odskusam). Proste OFF.
Ak je rezim iny ako OFF a nasledne stlacim niektore z tlacitok smerovania vzduchu napriklad na okno, tak nezostane svietit ani AUTO (lebo som si vlastne klapku smerovania vzduchu vybral ja rucne), ani ECO - co je problem, pretoze nie je jasne, ci bezi klimakompresor.
Ak sa v niecom mylim, opravte ma prosim, uz aj ja som z tej klimy zmateny, hlavne ked bezi klimakompresor a ja to nezistim, lebo auto pri nizkej vonkajsej teplote kuri.
Diky.
csala j.
Wednesday 10 September 2008 - 14:57:29
Host
Martas napsal ...

csala j. napsal ...

Aha, az teraz som spravne pochopil tvoju odpoved
Takze este raz: ak je stlacene niektore z tlacitok smerovania vzduchu hore, dole, na okno, tak nesvieti ani AUTO ani ECO. A potom z toho nie je jasne, ci kompresor bezi alebo nebezi.
Mozno mas na mysli, ze ak bola klima v rezime ECO a nasledne by som stlacil tlacitko smerovanie vzduchu napriklad hore, ze by sucasne zostalo svietit ECO? Ale pokial si to dobre od rana pamatam, tak stlacenim tlacitka smerovania vzduchu na okno ECO zhaslo. A klimakompresor nenabehol. Klimakompresor nabehol az po vypnuti ECO - co je normalny postup.


A te se zeptam na to samy co celou dobu :

Na co potrebujes informaci, jestli se ti v rezimu "odmlzovani" bezi nebo nebezi klimakompresor ?

Pokud to odmlzuje je ti to jedno a stejne za chvili (pote co ti bude teplo nebo zima) si zase zmacknes Auto a pobezi to v nastavenenm rezimu.

No mozno som to nenapisal dostatocne jasne, ale Omega C ma samostatne tlacitko na to "odmlzovani" - ktore automaticky zapne klimakompresor, nastavi klapku vyduchu vzduchu na predne okno, ostatne klapky uzavre a spusti ventilator na maximum. Nie o tomto tlacitku sa bavim. Omega C ma dalsie tlacitka, kde si viem rucne zapnut smerovanie klapiek: smer na okno, smer hore a smer dole na nohy, pripadne ich kombinaciu. Pri ich stlaceni sa rozsvieti auticko so smerom sipky, kde je klapka otvorena (sipka na okno, hore, dole) a vtedy zhasne AUTO aj ECO. Preco zhasne ECO, ak som klimakompresor umyselne nezapol? Alebo to nejak zblblo nekontrolovanou kombinaciou spinania roznych rezimov?
A jazdit so zapnutym klimakompresorom pri vonkajsej teplote 8°C pokladam za neekonomicke
Diky vsetkym.
mates
Wednesday 10 September 2008 - 14:58:16
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
Ty tak to už nevím...
Prostě to funguje nějak takhle:

















Lexus RX 350
Honda Crosstourer
csala j.
Wednesday 10 September 2008 - 15:04:41
Host
mates napsal ...

csala j. napsal ...

A nebude to tym, ze som vcera odstavil auto so zapnutou klimou?
A ta vlhkost v klime zostala z predchadzajucej jazdy
Diky.

To nevím, já jsem nikdy auto se zaplou klimou neodstavil...já vždy tak 1-2 minuty před koncem jízdy klimakompresor vypínám, otvírám okno, pouštím větráky na větší točky a vyfoukávám trubky aby nesmrděly (chladný vzduchový vedení se po zastavení ohřeje od slunka či motoru a vytvoří se tam vlhkost... a ráno to páchne). Dělám to tak 4 roky a klima nesmrdí _;

Takze tu som spravil chybu - musim to tak praktizovat aj ja a hlavne vzdy - vcera som na to nejak zabudol, a preto sa mi tie okna dnes rano nekontrolovatelne zarosovali.
Klima mi zatial nikdy nesmrdela, ale je tam relativne novy filter, tak asi preto.
Diky.
Tomin
Wednesday 10 September 2008 - 15:20:43
Host
> Preco zhasne ECO, ak som klimakompresor umyselne nezapol? Alebo to nejak zblblo nekontrolovanou kombinaciou spinania roznych rezimov?

No ECO zhasne, protoze se zapne kompresor. Dal si pozadavek ze chces odmlzit okno a klima to dela tak ze pouzije kompresor. Nehledej v tom vedu. Je to jednoduche. :

Takhle to dela myslim uz i Beckova s climatronikem.
Tomin
Wednesday 10 September 2008 - 15:24:40
Host
> ECO aj AUTO zhasne, ked stlacim niektore z tlacitok smerovania vzduchu

Ne, to neni presne. AUTO zhasne - klima pochopila si chces neco (ted smer) ridit sam. Tak zhasne "plne AUTO_maticky system".
Ale tim ze zmenis jakkoliv smer vzduchu nezhasne ECO obecne. Jen v pripade ze zapnes odmlzovani oken.
csala j.
Wednesday 10 September 2008 - 15:27:13
Host
Mates, diky za obrazky, znova som si ich podrobne prestudoval, ale na moj problem som nenarazil. Snad len to, ze pripustaju zvysenie orosovania okien v rezime ECO.
csala j.
Wednesday 10 September 2008 - 15:33:20
Host
Tomin napsal ...

> ECO aj AUTO zhasne, ked stlacim niektore z tlacitok smerovania vzduchu

Ne, to neni presne. AUTO zhasne - klima pochopila si chces neco (ted smer) ridit sam. Tak zhasne "plne AUTO_maticky system".
Ale tim ze zmenis jakkoliv smer vzduchu nezhasne ECO obecne. Jen v pripade ze zapnes odmlzovani oken.

No a toto musim este raz overit, pretoze to je prave ten zakladny problem, s ktorym som tu na forum dnes rano prisiel
csala j.
Wednesday 10 September 2008 - 15:37:06
Host
Tomin napsal ...

> Preco zhasne ECO, ak som klimakompresor umyselne nezapol? Alebo to nejak zblblo nekontrolovanou kombinaciou spinania roznych rezimov?

No ECO zhasne, protoze se zapne kompresor. Dal si pozadavek ze chces odmlzit okno a klima to dela tak ze pouzije kompresor. Nehledej v tom vedu. Je to jednoduche. :

Takhle to dela myslim uz i Beckova s climatronikem.

V tomto pripade som nedal poziadavku na odmlzenie okna. Dal som poziadavku na nastavenie klapky smer okno - to je ine tlacitko
Přejít na stranu  1 [2] 3  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2012 sec,0.1600 z toho dotazů.