• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega exteriér
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Vadí mi, že Omega sedan nemá zadný stierač
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
csala
Monday 18 August 2008 - 21:19:07 Citovat
Host
Zdravím všetkých.
Je to len otázka dizajnu, že to tam nedali, alebo to chýba iba mne?
Predsa pri mokrom zadnom okne by sa stierač zišiel.
Aký je Váš názor?
JardaB
Monday 18 August 2008 - 21:25:41 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Nikdy mi neprislo, ze by byl potreba. Za jizdy je okno celkem suche a ani se nespini jak u kombiku.

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
JOB
Monday 18 August 2008 - 21:36:15 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
csala napsal ...

Zdravím všetkých.
Je to len otázka dizajnu, že to tam nedali, alebo to chýba iba mne?
Predsa pri mokrom zadnom okne by sa stierač zišiel.
Aký je Váš názor?


Sorry , ale můžeš mi jmenovat nějakýho sedana se zadním stěračem ?

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

Martas
Monday 18 August 2008 - 21:44:19 Citovat
Host
Kdyz opominu vnitrni sterac, kterej mel Smoljak ve filmu Kulovy blesk na stary skodovce, tak sem u sedana videl zadni sterac jednou u Audi (nevim jestli 80 nebo 100, proste dneska uz veteran). Mel vlastne provrtanou diru do zadniho okna a zavnitr na okne krabici 10x6x5cm ve ktery byl motorek ... No nez tam mit tohle tak to radeji u sedana sterac ozelim.

Jinak proc to tam neni je celkem jednoduchy a to konstrukce, ono ho jaksi neni prilis kam dat, aby to fungovalo, neprekazelo, nevadilo a sel treba dobre otvirat kudr.
csala
Tuesday 19 August 2008 - 08:02:36 Citovat
Host
No, zvykol som si na zadny stierac z Cromy - ja viem, Croma nie je sedan, je to liftback, ako napriklad Octavia, ale ten zadny previs tam je.
Takze mi z toho vychadza, ze ten zadny stierac musim ozeliet kvoli konstrukcnej odlisnosti sedanu
Martas
Tuesday 19 August 2008 - 08:29:02 Citovat
Host
csala napsal ...

No, zvykol som si na zadny stierac z Cromy - ja viem, Croma nie je sedan, je to liftback, ako napriklad Octavia, ale ten zadny previs tam je.
Takze mi z toho vychadza, ze ten zadny stierac musim ozeliet kvoli konstrukcnej odlisnosti sedanu


No jenze napriklad Octavia neni sedan ale Hatchback !
Yper
Tuesday 19 August 2008 - 08:29:07 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
2 csala: ..zcela chápu Tvé pocity. Já mám kombi a tak jsem si na zadní stěrač zvykl. Jeho absence u sedanů obecně mi hodně vadí, protože pokud je potřeba ráno otřít napadaný bordel na zadním skle a nebo oškrábnout sklo od námrazy, protože nechci točit motor na volnoběh 10 minut a čekat až rozmrzne pomocí výhřevu, tak je to složitější, než otřít zadní okno na kombi i při nefungujícím zadním stěrači. K němu se dá přistoupit a nemusím se nahýbat přes zasviněnou záď sedanu!
Bohužel tahle "konstrukční vada", a já to za ni považuji, není jen výsadou sedanů od značky Opel, ale i VW, Šáde a dalších....
Přičemž si nemyslím, že by se to nedalo zvládnout, protože klidně stěrač mohl být zespodu zadního okna a umístěn z vnitřku kufru, kde je místa dost.
Tohle kapitalističtí soudruzi tak trochu prokaučovali.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
csala
Tuesday 19 August 2008 - 08:38:59 Citovat
Host
Martas napsal ...

csala napsal ...

No, zvykol som si na zadny stierac z Cromy - ja viem, Croma nie je sedan, je to liftback, ako napriklad Octavia, ale ten zadny previs tam je.
Takze mi z toho vychadza, ze ten zadny stierac musim ozeliet kvoli konstrukcnej odlisnosti sedanu


No jenze napriklad Octavia neni sedan ale Hatchback !

No vsak som pisal, ze Octavia je liftback Ano, az teraz som pochopil, ze na sedan sa zadny stierac nezmesti
Martas
Tuesday 19 August 2008 - 08:55:54 Citovat
Host
No tak tim, ze to neni konstrukcne "slozite" si prave nejsem jist.

1. U sedana je zadni okno hodne vypoukle takze jeden sterac ho tezko otre tak, aby to stalo za rec (otreni 1/4 nic moc nevyresi)
2. U sedana je na rozdil od Kombiku to okno o metr bliz k ridici takze je opravdu nutne ho otrit velkou cast (na rozdil od Kombiku kde uz to tolik nevadi)
3. U sedanu je to okno podstatne kolmeji postavene a vlastne mnohem mensi nez u hatchbacka ale na druhou stranu ani neni tolik znecitovano diky aerodynamice jako u Kombika

Takze pro a proti, u sedana je mnohem "zbytecnejsi" nez u ostatnich karosarskych provedeni a ten duvod je predevsim v konstrukci a v tom ze okno je mene namahano.
ndefo
Tuesday 19 August 2008 - 09:12:26 Citovat
Host
mne osobne zadni sterac nechybi, kdyz pominu to, ze by tam vypadal "divne", tak pokud se ohlidnu do zadniho okna, stejne pres zvednuty zadek a kridlo moc nevidim a pokud zrovna necouvam ke sloupu, tak se soupat dozadu podle zrcatek neni az takovy problem... podobne vypoukle zadni okno ma ford probe, ktery sterac ma, velky, dlouhy a neuveritelne skaredy...

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.3037 sec,0.2483 z toho dotazů.