• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega interiér
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Uplne vyndani palubni desky
Přejít na stranu  [1] 2 3 4
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
ndefo
Thursday 22 November 2007 - 00:02:07 Citovat
Host
Nenasel jsem uspokojivou odpoved pri hledani a knizku "jak na to" uz v mem neoblibenem obchode nemaji, ze bych se tam zasel kouknout, kde by co mohlo byt...
ale snad ma tady nekdo nejake eso v rukavu...

Rozebiram palubovku u OB.96 X20XEV, potrebuji sundat ten velikansky cerny kus palubovky (proste celou) abych se dostal k telesu topeni (ktere mi pri mrazech asi nekde prasklo, pac mam plne auto pary a nasledne vody a vubec je to na nic a neda se s tim jezdit, ano jsem z tech buranu, kteri tam nenalili fridex) a je to uprostred vzadu a jiny pristup jsem neshledal jako realizovatelny...

Oddelal, odmontoval, odstrouboval, vylomil, vytahnul atd... jsem:
Kastliky, stredovy panel, pristrojovku, mrizky klimy, suplicek u ridice, oba boky palubky, stredovy tunel, airbagy, kryt pojistek i volant pro jistotu a vsechno co plandalo a slo vytahnout...zustal mi uz jen ten velky cerny kus... nekolik sroubu jsem nasel hned, nektere pozdeji, ale vsechny byly v podstate viditelne a "zepredu", cele je to tak nejak volne, ale NEVIM jestli je nejaky fikane schovany sroub nekde zespod, zezadu, nebo treba jestli neni u okna prichycena z motoroveho prostoru nejakym sroubem nebo tak neco, protoze s tim nejde vyrazneji hnout, vypada to jakoby u okna jeste neco bylo... sundal jsem i ofuky na predni okno, ale po uchytavacim predmetu ani stopy... (ale uz vim proc mi nejde odemknout auto, kdyz stojim vzadu ten prijimaci bazmek je totiz prave v predu u okna )
WISAStar
Thursday 22 November 2007 - 01:38:58 Citovat
Host
Ja teda kdyz sem vyndaval z omegy A celou palubku tak sem musel flexou vyriznout predni okno abych se klicem dostal ke ctyrem sroubum co byli pod plastem ofuku predniho okna dalsi byli z boku a posledni pod popelnikem... Jo a veskere svazky kabelu byli propleteny pod palubkou a pripaskovane... opet sem rozpojoval flexou ten svazek co jde z motoru... zkus to a dej vedet ?lola ?lola
ndefo
Thursday 22 November 2007 - 02:46:51 Citovat
Host
jsou dve/tri rano, jsem unaven, nafoukle oci a sviti mi do nich monitory...
ale je to dobry vtip no
?lola __; _;
doufam ze az se vzbudim, tak to tu uz nebude
hery
Thursday 22 November 2007 - 08:56:13 Citovat
Host
typl bych že tě drží svazek kablu,jedna rada nedavej celou ven ale vyhni u spolujezdce tolik aby šel radiator vyměnit.
Legend
Thursday 22 November 2007 - 09:28:04 Citovat
Legend
Uživatel #551
Registrován: Monday 02 January 2006 - 22:41:51
Příspěvků: 3116
jetště musíš odmontovat kompletní středový tunel mezi sedadlama, tam jsou 2 šrouby a taky je na palubní desce přichycená elektroinstalace, musíš odštípat takové ty silokonové stahovací pásky. Taky je ještě jeden špatně viditelný šroub v místě, kde je střed budíků, je překrytý větrací trubkou, která vede k levému výdechu a v té trubce je vybrání, aby byl přístup ke šroubu. Jinak jsou všechny šrouby přístupné a měly by jít palubka ven. Jinak aby šla v pohodě vyndat, musíš ještě demontovat obložení sloupků, tzn. demontovat stropní držátko a pak ty sloupky vycvakat z příchytek, je to jeden díl v kuse až po B-sloupek.

Moskvič 412 1971 1.5 55kW

Škoda 110LS 1.1 1976 46kW

Trabant 1.1 1991 31kW

Audi A5 Cabrio Multitronic 132kW

Mercedes C220d kombi W205 143kW

Mercedes S55 AMG Long LPG 265kW

Opel Vectra C kombi 1.8 16V LPG 90kW

Škoda Felicia Fun 1.6i 55kW
Pája
Thursday 22 November 2007 - 22:01:33 Citovat
Pája
Uživatel #646
Registrován: Thursday 16 March 2006 - 13:03:59
Příspěvků: 168
Měl jsem jí venku úplně celou a asi měsíc jsem jezdil s budíkama přivázanýma ke sloupku řízení. ?lola ?lola ?lola




Musíš jí tahat k sobě, je nastrčená na takových plechových perech, já si vyndal taky mřížky pro ofuk předního okna abych se měl kde chytit a tahal jsem opatrně, ale zároveň silně směrem do auta.

[ Upraveno Thursday 22 November 2007 - 22:15:26 ]

1. Opel OMEGA B 3.0 MV6 -X30XE
2. Opel OMEGA B 3.0 MV6 -X30XE
3. Opel KADETT 2.0 GSi -C20NE
4. Mercedes-Benz V 230 TD




Legend
Thursday 22 November 2007 - 22:21:49 Citovat
Legend
Uživatel #551
Registrován: Monday 02 January 2006 - 22:41:51
Příspěvků: 3116
Dokonce mám teď jednu vyndanou palubní desku ve sklepě, můžu ti ji nafotit kdyby se ti to hodilo.

Moskvič 412 1971 1.5 55kW

Škoda 110LS 1.1 1976 46kW

Trabant 1.1 1991 31kW

Audi A5 Cabrio Multitronic 132kW

Mercedes C220d kombi W205 143kW

Mercedes S55 AMG Long LPG 265kW

Opel Vectra C kombi 1.8 16V LPG 90kW

Škoda Felicia Fun 1.6i 55kW
vrgadaa
Friday 23 November 2007 - 19:17:02 Citovat
Host
si neporadim, ale nedami to vykriknout: zlata ackova omega, resim to stejny. A u ackove staci vytahnout suplik u spolujezdce a radiator je hajo na dlani, povolit sroub drzici kovove trubky a vytahnout. Rekl bych, ze soudruzi u faceliftuB udelai nekde chybu. A netap se tim, ze tam nekdo nenalil fridex. Radiator je resen jako konstrukcni zmetek tzv. kurvitko, me tam z druhovy roby nevydrzel ani 2 roky a i original casem prokorudoruje, ci se zacpe, takze to netopi
JardaB
Friday 23 November 2007 - 19:20:05 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
No ja mam nejakou divnou OB, radiator topi, chladic/ohrivac oleje tesni, rozvody rozvodujou.... Akorat jsem to musel spravit tim, ze jsem to polozil na bricho do skarpy a uz to jede i na benzin Nevim proc, ale jsem vysmaty :

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
ndefo
Saturday 24 November 2007 - 07:50:13 Citovat
Host
JE TO VENKU
po nekolikahodinove praci, krabicce cigaret, litru kavu a probdele noci jsem pouzil stary osvedceny zpusob
"co nejde silou, to jde vetsi silou" _;
a hned po tom, co jsem nasel ten fikany sroubek za vydechem topeni (ciste nahodou, kdyz jsem se bezmocne svalil do sedadla zrovna pod uhlem, kdy muj zrak spocinul prave na nem), pak jen stacilo tahat, skubat, kopat vsemi smery a ono to, hned po odstrihani nekolika set pasek, ktere drzely kabely, vylezlo vlastne uplne samo...

vyhnout to tak, abych vytahl topeni a nesundal to cele, se projevilo jako znacne nemozne, bez poruseni puvodniho tvaru palubky... ale pokud by se to NAAAHODOU (ner! znova potentlo, tak prijde na radu nuz a udelam si tam "dvirka", pac tohleto nehodlam znova podstupovat...

Aaaa na programu dnesni noci je: "Poskladat to dohromady... __; "
dekuji vsem pritomnym za rady uzitecne i ty vice nakladne (celni sklo jsem nakonec nerezal)

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2 3 4  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1726 sec,0.1206 z toho dotazů.