• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra interiér
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
zase ta klima
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Luke
Saturday 16 June 2007 - 11:40:40 Citovat
Host
Zdarec, má takový problémeček. Jestli je to problém. Mám Astru F Combi 1.6 16V 74KW (X16XEL). Mám tam klimatizaci. Vše běhá a funguje v pohodě. Ale. Když jedu se zaplou klímou tak po jejím vypnutí jedna z kladek v motoru, na klínovým řemenu podivně chrastí a vydává takové, no zajímavé a hlasité zvuky. Jestli se nepletu tak by to mohla být nějaká ta elektromagnetická spojka, nebo jak se tomu říká. Nikde v sortimentu prodejců jsem však nic takového nenašel a chtěl bych vědět co stojí nová, než to nechám vyměnit.. ještě jedna jedna drobná věc mě napadá, že to po zapnutí klími dost užere výkon auta. Při rychlosti 130km a záběru motoru, když jí zapnu tak to doslova škubne a najednou to jako nejede ... ale to je možná normální...poradíte? Děkuji ...
VGT
Saturday 16 June 2007 - 13:39:23 Citovat
Host
Oh, jak se ty otázky v poradně pořád opakují dokola??? I ty názvy nových a nových vláken (porovnejte např. Zase ta klima versus A zase ta klima v dnešní aktuální nabídce).
Kompresor přirozeně ubírá výkon motoru
Odkaz
Jestli to cvakání není spíše cinkání - to by pak byla malá vůle na spojce kompresoru.
Luke
Saturday 16 June 2007 - 18:35:40 Citovat
Host
ta kladka jako šustí...když se na ní v tu chvíli podívám tak mám skoro pocit, že jakoby dře o blok motoru...možná halucinace ... no o klimatizaci je toho tu napsáno spousta ale o chraptící kladce nikoli. Nebo neumím hledat.
Luke
Sunday 17 June 2007 - 10:19:24 Citovat
Host
Stačilo by mi třeba jen říci pod jakým názvem tu kladku najdu v sortimentu nějakého prodejce, nebo alespoň cenu za kterou se to dá koupit. Abych věděl na co se mám připravit, než to dám servismanovy a on mi pak řekne 10 litrů za kolečko ... děkuji...
Legend
Sunday 17 June 2007 - 12:43:24 Citovat
Legend
Uživatel #551
Registrován: Monday 02 January 2006 - 22:41:51
Příspěvků: 3116
Nejspíš by to měli mít tady Odkaz tam mají snad všechno. Ale počítej s tím že megnetická spojka je dost drahá, řádově to bude několik tisíc.

Moskvič 412 1971 1.5 55kW

Škoda 110LS 1.1 1976 46kW

Trabant 1.1 1991 31kW

Audi A5 Cabrio Multitronic 132kW

Mercedes C220d kombi W205 143kW

Mercedes S55 AMG Long LPG 265kW

Opel Vectra C kombi 1.8 16V LPG 90kW

Škoda Felicia Fun 1.6i 55kW
VGT
Sunday 17 June 2007 - 14:28:18 Citovat
Host
Luke napsal ...

ta kladka jako šustí...když se na ní v tu chvíli podívám tak mám skoro pocit, že jakoby dře o blok motoru...možná halucinace ...

Zvuk se velice špatně popisuje po netu. To by chtělo slyšet osobně. Odkud jsi?
Nechápu, jak by kladka spojky kompresoru mohla dřít o blok motoru - snad o těleso kompresoru - ale o blok motoru?? Nebavíme se snad o napínací kladce drážkovaného řemenu?
Kompresor se k motoru připojuje elektromagnetickou spojkou. Ta se skládá ze tří hlavních částí: elektromagnetické cívky (ta je pevně přidělaná na těleso kompresoru, netočí se. Tu máš zřejmě v pořádku, jinak stojí cca 2500,-Kč). Odkaz
Dále je tam kladka spojky kompresoru. Na obvodě je opásana hnacím plochým řemenem, točí se stále spolu s motorem, i když klimatizace není zapnutá. Zevnitř této kladky je ložisko, to by mohlo šustit, ale tipoval bych, že by šustilo pořád. Odkaz
A nakonec je tam vlastní kotouč spojky, který se po vpuštění el.proudu do cívky přitáhne na čelo hnací kladky a spoji tak hřídel (stojícího) kompresoru s rotující kladkou, čímž se kompresor uvede v činnost. Mezi tou spojkou a čelem kladky v nezapnutém stavu má být vůle 0,5 mm. Pokud není anebo je kotouč spojky již unavený (méně pružný), může to vydávat po vypnutí nějaké zvuky. Ale jak píšu výše, chtělo by to slyšet na vlastní uši.
JardaB
Sunday 17 June 2007 - 19:22:03 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
No tak mam dojem, ze tohle mi Omega dela taky, spojka je takova nejaka orezla a vubec uz ma dost. Jinak to funguje OK, nejak me nenapadlo to resit

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
Mery
Thursday 02 August 2007 - 09:58:16 Citovat
Host
Chlapi sháním spojku ke kompresoru na VB r.v.96 x20xev.Nevíte o nìèem?

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1784 sec,0.1344 z toho dotazů.