• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra Hi-Fi
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Repro
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Libor
Wednesday 14 March 2007 - 20:39:15 Citovat
Host
Ahoj.Chci se zeptat jakou značku repro by jste doporučili do vebe 96,aby to hrálo obstojně.Ty původní už dosluhujou.Rádio mám siemens vdo cdr 500 a nevím jaké tam koupit.Díky
pepik
Wednesday 14 March 2007 - 21:35:39 Citovat
Host
Pokud to budeš mněnit za stávající dej tam cokoliv co tě trkne ze ZNAČKOVĚJŠÍCH reproduktoru.
Odkaz
Odkaz
jen příklad kde hledat

a zde pokud chceš něco víc.. odpovědi..

Odkaz

qpc
Thursday 15 March 2007 - 08:58:55 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
Libor. vše se odvíjí od toho,jakej bys rád výkon a občas i od toho,co posloucháš.každopádně nějaké středobasy.přepokládám,že přes zesilovač to nepujde,takže se nemusíš hnát do nějakých vysokých výkonů,mělo by ti stačit 50W RMS,na hranici 80W RMS to je úplně OK.každopádně pozor na montážní hloubku,některá auta a u Oplu je to aktualní,používají takzvané SLIM verze reproduktorů.jde o to,že maji postatně menší montážní hloubku.

Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


Yper
Friday 16 March 2007 - 09:04:10 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
2 Libor: ..no, dobrá rada nad zlato! __;
Každopádně jsi sice napsal, že chceš měnit repro, ale je třeba si uvědomit, že v předních dveřích na Vectrách jsou dva reproduktory.
1 - je středobasý a je uložen úplně v dolní části a pak je tam výškáč, který je uložen vedle madla.
2 - v zadních dveřích je pak po jednom širokopásmovém reproduktoru.

Pokud tedy chceš zlepšit hudební parametry v autě, je třeba vyměnit repra i v zadních dveřích, protože ty by pak zkreslovaly hudební produkci z nových repráků v zadních dveřích.
Nedávno to tady řešil v podobném vlákně "LarryE".
Také tam měl spousty odkazů na "špičková" repra různých výrobců, ale zachoval se celkem pragmaticky a ty repráky ze dveří vymontoval a odnesl je do prodejny elektrosoučástek a podle nich (jejich rozměrů a zejména impedance) koupil nová repra a ta tam namontoval.
Já je budu měnit také, chci něco lepšího a udělám to zrovna tak.
Pokud tam máš repra, která mají 4 ohmy impedanci, tak tam teoreticky můžeš dát i 8mi ohmová repra, ale budou hrát mnohem tišeji díky jejich většímu odporu. Pokud tam jsou 8mi ohmová repra, protože výstup z VDO CDR 500 je 8mi ohmový, tak tam 4 ohmová repra dát nemůžeš, protože by jsi zničil rádio - spálil koncové výstupy z rádia.
Takže znovu upozorňuji na počet reproduktorů v autě, jejich rozměry (šíři a hloubku) ,jejich impedanci(odpor 4 nebo 8 ohmů) a watáž (výkon), který by měl být o něco větší, než je výstup z rádia.
Nekupuj žádný šid, a je také zbytečné kupovat vyhlášenou značku (pokud nejsi jako "Tomík-Tomík", kterému v autě hučí desítky tisíc Watů __; ?lola ).

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Martas
Friday 16 March 2007 - 09:16:50 Citovat
Host
Loni jsem menil CDR500 za jine "radio" a nechaval jsem si to delat u "prodejce" carhifi. Pri teto prilezitosti jsem vznesl dotaz jestli ma cenu menit aktualni originalni osazeni reprosoustavy ve VeBe a bylo mi sdeleno, ze pokud nechci investovat castku kolem 15 000,- Kc tak toto nema smysl (a uz vubec ne s pristrojem za 6000,- jaky jsem si poridil). Pri te prilezitosti jsem si i vsiml, ze tam ma originalni novou sadu (2x velke repro, 2x maly vyskac) za cca. 4500,- coz rikal je 1/3 z prodejni ceny.
Butvo
Friday 18 May 2007 - 09:29:58 Citovat
Host
Cus potreboval by som poradit chcel by som si kupit nove reproduktory do VectraB sedan zatial dopredu... Videl som tu spomenutu variantu SinusLive,
Odkaz zaujimalo by ma ako hraju?? kto ma snimi skusenosti?? bojim sa dvojpasmoveho bass repro... Ako to znie, ci to neskresluje? Ci su tam dostatocne bassy pocut... Aka velkost (rozmer mm) vyskoveho reproduktoru sedi do VeBE priamo do dveri namiesto stavajuceho?? Sposob uchytenia vyhybky?? Neviem ani ci je tam z vyroby neaka vyhybka?? Autoradio mam RMS 25W sony... A co hovorite na tieto repro?? Odkaz s pouzitim rameckov... DIki moc za odpoved
qpc
Friday 18 May 2007 - 18:52:06 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
ahoj,do těch druhejch bych asi neinvestoval.ty Sinusy v tomto typu neznám,ale co jsem slyšel pár jinejch,tak bych se toho tolik nebál,výhodou je jejich malá montážní hloubka.Z výroby choděj ve Vectrách firemní výhybky a pokud budeš měnit repro,tak ho vyměn komplet,tj. i s výhybkama novýma,nebot jsou naladěny na konkrétní typ reproduktoru.

Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


pepik
Friday 18 May 2007 - 19:01:57 Citovat
Host
qpc napsal ...

.Z výroby choděj ve Vectrách firemní výhybky


A kde ty org vyhybky jsou?

Dle hifi a mích zkušeností jsou naletované vyhýbky odpory a cívky přímo na reproduktorech.
kosta
Friday 18 May 2007 - 19:18:36 Citovat
Host
mam na prodej hertz 165mm mel jsem je v zadnim plate snad mesic jsou jako nove 800kc. kdyz by byl zajem upresnim
Legend
Friday 18 May 2007 - 20:05:48 Citovat
Legend
Uživatel #551
Registrován: Monday 02 January 2006 - 22:41:51
Příspěvků: 3116
Nevím jak vectry, ale v omegách není samostatná výhybka, jenom je k výškovému repru sériově připájený kondenzátor, který odfiltruje nízké tóny a jeho kapacita určujě dělící kmitočet.

Moskvič 412 1971 1.5 55kW

Škoda 110LS 1.1 1976 46kW

Trabant 1.1 1991 31kW

Audi A5 Cabrio Multitronic 132kW

Mercedes C220d kombi W205 143kW

Mercedes S55 AMG Long LPG 265kW

Opel Vectra C kombi 1.8 16V LPG 90kW

Škoda Felicia Fun 1.6i 55kW

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1344 sec,0.1005 z toho dotazů.