• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra exteriér
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Svìtla pro denní svícení HELLA
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
IPI
Tuesday 16 May 2006 - 19:24:29 Citovat
Host
Ahoj oplolidem ! Nemáte nìkdo náhodou na G-èku namontované svìtla pro denní svícení zn.Hella 2PT 008 362 801
[/http://www.hella.cz/prisl/taglicht/index.htm] . Chtìl bych vidìt jak vypadají namontované, nejlépe v místì pro mlhovky. (Zatím jsem je naživo nevidìl ani v krabici) Pøípadnì, zda nevíte o jiných homologovaných svìtlech pro denní svícení. Pro VW je dìlají i s plastem pøímo do pozice mlhovek, pro oplíky zatím nic. A pøece nebudu celé léto svítit...dík
Martas
Tuesday 16 May 2006 - 19:29:28 Citovat
Host
IPI napsal ...

Ahoj oplolidem ! Nemáte nìkdo náhodou na G-èku namontované svìtla pro denní svícení zn.Hella 2PT 008 362 801
[/http://www.hella.cz/prisl/taglicht/index.htm] . Chtìl bych vidìt jak vypadají namontované, nejlépe v místì pro mlhovky. (Zatím jsem je naživo nevidìl ani v krabici) Pøípadnì, zda nevíte o jiných homologovaných svìtlech pro denní svícení. Pro VW je dìlají i s plastem pøímo do pozice mlhovek, pro oplíky zatím nic. A pøece nebudu celé léto svítit...dík



Tady mas obsirne rozebrane jine reseni ktere vyuziva stavajici svetla, i kdyz ne pro kazdou AG je pouzitelne, ale jsou tam i jine odkazy a postrehy Odkaz Jo a preju pevne nervy pri procitani _;
JOB
Tuesday 16 May 2006 - 19:41:52 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
Mužeš mi říct co ti vlastně vadí na tom že bys měl svítit normálníma světlama ? Co tím ušetříš ?

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

Anonymní
Tuesday 16 May 2006 - 20:58:14 Citovat
Host
to Martas: nejde mi o automatické spínání světel (to měl můj fiat už před pěti lety), ale o výsledný design HELLA světel s Astrou-G. Hledám někoho, kdo je má, abych kouknul na fotky, jestli to není jak pěst na oko.
to JOB: 1.šetří žárovky, když koupíš sadu za 600-1000,-Kč, tak je rozdíl, jestli ji měníš každý půlrok nebo jednou za dva roky; 2.šetří paraboly a plasty, ikdyž tady opotřebení asi není podstatné; 3.šetří alternátor; 4.nižší spotřeba vyšší výkon (byť nepodstatně, ale přece, při 74kW výkonu a 100W příkonu je ztráta cca. 0,14 %, vím,nepodstatné, kvalita nafty udělá více, ale přece); 5. automatické spínání (ano taky se dá vyřešit na potkávačkách, ale přece)...vím jsou to blbosti, ale proč nemít denní světla, když je maj i vobyčejný volva a už se mi nechce psát hawk...
Martas
Tuesday 16 May 2006 - 21:04:12 Citovat
Host
Anonymní napsal ...

to Martas: nejde mi o automatické spínání světel (to měl můj fiat už před pěti lety), ale o výsledný design HELLA světel s Astrou-G. Hledám někoho, kdo je má, abych kouknul na fotky, jestli to není jak pěst na oko.
to JOB: 1.šetří žárovky, když koupíš sadu za 600-1000,-Kč, tak je rozdíl, jestli ji měníš každý půlrok nebo jednou za dva roky; 2.šetří paraboly a plasty, ikdyž tady opotřebení asi není podstatné; 3.šetří alternátor; 4.nižší spotřeba vyšší výkon (byť nepodstatně, ale přece, při 74kW výkonu a 100W příkonu je ztráta cca. 0,14 %, vím,nepodstatné, kvalita nafty udělá více, ale přece); 5. automatické spínání (ano taky se dá vyřešit na potkávačkách, ale přece)...vím jsou to blbosti, ale proč nemít denní světla, když je maj i vobyčejný volva a už se mi nechce psát hawk...



No ale ono to vlakno zdaleka nepojednava jen o automatickem rosvedceni svetel ale i o takovychto pridavnych svetlech ...
JOB
Tuesday 16 May 2006 - 21:08:02 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
Tak takhle malicherný důvody neberu,kdyby jsi napsal že to chceš s frajeřiny tak to beru je to tvoje věc ale spotřeba žárovek ? nebo paliva ? To si snad děláš srandu né ? To si pak sundej i zrcátka protože kvůli těm ti to žere daleko víc než kvůli svícení.Žárovky jsem ještě nikdy neměnil,asi mám štěstí .

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

Lib
Wednesday 17 May 2006 - 06:48:14 Citovat
Host
JOB napsal ...

Tak takhle malicherný důvody neberu,kdyby jsi napsal že to chceš s frajeřiny tak to beru je to tvoje věc ale spotřeba žárovek ? nebo paliva ? To si snad děláš srandu né ? To si pak sundej i zrcátka protože kvůli těm ti to žere daleko víc než kvůli svícení.Žárovky jsem ještě nikdy neměnil,asi mám štěstí .

Proc by si jako delal srandu? Ja trbea neberu kecy o spotreba a vykonu, ale šetření hlavnich zarovek a parabol hlavnich svetlometu, to teda beru. Zkus si nekdy vymenit 6-7let stary paraboly za novy a uvidis, jakej je to vyraznej rozdil (a to nejen od pohledu, ale hlavne v ucinnosti). A to ta svetla zdaleka nesvitila celorocne! Tady jde o to, ze s dennim svicenim te auta uvidi ve dne bezproblemove, ale HLAVNE mas pak plny vykon v noci, kdy hlavne potrebujes videt ty. Zkus se nad timhle zamyslet a ne hned odsuzovat. On zatim uvedl alespon nejaky duvody proc ano, kdezto ty jsi neuvedl jediny duvod, proc ne
.
Zajimavou otazkou spise je, zdali to bude povolene, schvalene atd. Se taky muze stat, ze nasi draiz zakonodarci daji do zakona klauzuli, ze musis svitit potkavacimi svetly bez dodatku "nebo svetly pro denni sviceni, jeli jimi vozidlo vybaveno" a budou ti denni svetla na nic. navic ted je tam "jeli jimi vozidlo vybaveno dle zvlastniho predpisu - zakon 38/1995sb o technickych podminkach porovozy a vyhlaska 102/1995sb o schvalovani technicke zpusobilosti"

[ Upraveno Wednesday 17 May 2006 - 06:58:01 ]
Martas
Wednesday 17 May 2006 - 06:55:01 Citovat
Host
Lib napsal ...

Proc by si jako delal srandu? Ja trbea neberu kecy o spotreba a vykonu, ale šetření hlavnich zarovek a parabol hlavnich svetlometu, to teda beru. Zkus si nekdy vymenit 6-7let stary paraboly za novy a uvidis, jakej je to vyraznej rozdil (a to nejen od pohledu, ale hlavne v ucinnosti). A to ta svetla zdaleka nesvitila celorocne! Tady jde o to, ze s dennim svicenim te auta uvidi ve dne bezproblemove, ale HLAVNE mas pak plny vykon v noci, kdy hlavne potrebujes videt ty. Zkus se nad timhle zamyslet a ne hned odsuzovat. On zatim uvedl alespon nejaky duvody proc ano, kdezto ty jsi neuvedl jediny duvod, proc ne


Ja osobne jsme vzdycky svitil celorocne a nikdy jsem nezpozoroval ze by me nejak vyrazne odesly paraboly, nebo se zvedla spotreba, ale z vlastni zkusenosti rozumim tomu ze odchazeji zarovky a to zejmena u Aster G (mame jich ve firme cca. 30 a menim nekomu zarovku co tyden kdezto u Vecter se to nedeje), proti montazi nejakych dalsich svetle namitam to ze prece jen je to dodatecna montaz neceho co tam "nepatri" a predevsim ja nesvitim proto abych dostal zakonu, ale abych byl videt takze 2x55W bude urcite videt vic nez 2x21W. Navic si nejsem zcela jist jestli "neodbornou" montazi homologovaneho zarizeni toto tu homologaci neztrati.
Lib
Wednesday 17 May 2006 - 07:01:24 Citovat
Host
Martas napsal ...

Ja osobne jsme vzdycky svitil celorocne a nikdy jsem nezpozoroval ze by me nejak vyrazne odesly paraboly, nebo se zvedla spotreba, ale z vlastni zkusenosti rozumim tomu ze odchazeji zarovky a to zejmena u Aster G (mame jich ve firme cca. 30 a menim nekomu zarovku co tyden kdezto u Vecter se to nedeje), proti montazi nejakych dalsich svetle namitam to ze prece jen je to dodatecna montaz neceho co tam "nepatri" a predevsim ja nesvitim proto abych dostal zakonu, ale abych byl videt takze 2x55W bude urcite videt vic nez 2x21W. Navic si nejsem zcela jist jestli "neodbornou" montazi homologovaneho zarizeni toto tu homologaci neztrati.

S tou svitivosti beru, s homologaci taky ale s tim opotrebenim - ja jsem prave obe paraboly menil (nejprve jednu a pak i druhou) - muzu ti rict, ze u 7 let staryho auta to byl na prvni pohled kur... rozdil, to stary svetlo proste bylo najednou nejaky mlecny. A prestoze jsem tam dal uplne stejny zatovky jak predtim, svitivost stoupla rozpoznatelne. Pravde, byla to VeBe, ale neverim moc tomu, ze je to nekde jinde nejak vyrazne lepsi
JardaB
Wednesday 17 May 2006 - 07:38:46 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Ja mam trochu obavy, ze vubec nebude zalezet na tom jestli na aute svetla na denni sviceni jsou a jakeho typu, ale jestli bude nekde papir s dvaceti razitkama, ze tenhle model ma homologovana svetla pro denni sviceni...

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1952 sec,0.1457 z toho dotazů.