• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Corsa :: CORSA - COMBO :: Corsa - Combo Hi - Fi
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Problém s anténou....
Přejít na stranu  1 [2] 3
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
RBr
Tuesday 28 February 2006 - 08:40:17 Citovat
Host
Prut jako prut (skoro). Nejde ani tak o originál prut ale o funkční závit nebo zesilovač.
Prut je pořád jen kus vodiče na nějž se moduluje signál, víc ten prut neudělá. Maximálně hraje roli jeho délka.

Musíš prvně vyřešit tu základnu a spolehlivý kontakt. Jestli se to protáčí, určitě to nevede signál. Vyměnil bych to.
A možná nakonec přijdeš na to, že nová základna hraje bez problémů i s tím "špatným" prutem.


Můžu položit podobnou otázku k O-B?
K čemu je ta krátká anténka nad zadním oknem(asi 5 cm)?! Ná rádio je anténa v topení okna (jestli se nemýlím).
Odšrouboval jsem ji v myčce a zatím nenasadil.
Já jen, že mi i bez té anténky hraje vše zcela bez problémů a stejně: rádio, dosažitelnost RDS signálu rádia, GSM signál i GPS mám také stejně jako předtím......

(možná jen plní funkci krytu, aby nezrezl závit pro anténu )

<span class='smallblacktext'>[ Upraveno Út úno 28 2006, 08:41 ]</span>
JT
Tuesday 28 February 2006 - 08:47:26 Citovat
Host
RBr: Je to na auto Telefon
RBr
Tuesday 28 February 2006 - 10:31:51 Citovat
Host
To JT: to zní logicky. jenže jak jsem napsal: s odpojenou antánkou mám ....i GSM signál....stejný jako předtím.
Tím myslím stejnou intenzitu GSM signálu ve stejných místech.
Jezdím denně stejnou trasu a myslím, že si již pamatuji, kde je signál "na kolik čárek"... A naopak, tam kde pamatuji třeba jen jednu čárku signálu, tam je i teď jedna čárka signálu...

<span class='smallblacktext'>[ Upraveno Út úno 28 2006, 10:33 ]</span>
jarda caparda
Tuesday 28 February 2006 - 10:57:37 Citovat
Host
Zdravím,chci se opitat na jednu věc,bavíte se tady o těch antenách a chtěl jsem se zeptat :mám VB rok97,montoval jsem si těžkou handsfree do auta a něco mi jej ruší(signal na tel.v držáku handsfree nejde na plné čárky,vytáhnu s držáku a mobil skočí na plnéj signal.Mám antenu nalepovací a přilepenou na předním skle.Co myslíte,rušími to něco v autě,nebo mám anténu na h...?Psali jste tady také,že anténa na střeše je na telefon.Pochopil jsem správně Jestli je tomu tak,kde najdu konec káblu od té antény?
JT
Tuesday 28 February 2006 - 11:08:55 Citovat
Host
RBr: pokud na to napojuješ mobiltak to stačí ale ta anténa je dělaná na autotelefon takovej velkej bazmek

Jarda caparda: u spolujezdce pod kastlíkem
RBr
Tuesday 28 February 2006 - 11:41:27 Citovat
Host
To JT - jo ták...
Já mám CCRT 700, takže telefon je tak, že do rádia zasuneš SIM kartu a jedeš, ve stropě mikrofon, hovor stiší rádio a slyším volajícího ve stereu
JT
Tuesday 28 February 2006 - 11:46:21 Citovat
Host
RBr: já to měl taky ale předchozí majitel to asi vymontoval
takže tam mám jen kabel a spodek od antény
Yper
Tuesday 28 February 2006 - 12:47:00 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Jak napsal RBr, prut jako prut - tedy pokud chceš poslouchat hlavně rádio. Jinak jsou pruty i pro příjem jak rádia, tak i pro telefon tzv 2 in1. Dají se poznat také podle toho, že mají právě ono viditelné vinutí.
Ve tvém případě bych to udělal tak, že bych starou demontoval a podle ní pak v autodílech nebo i na pumpách koupil novou anténu. Jinak si nejsem jist, že vždy je v té základně předzesilovač - spíš není než je. Protože pokud na vstupu na rádio (koaxiál) nenaměříš napětí právě pro napájení aktivního předzesilovače, tak tam žádný předzesík není. A pasivní předzesilovač není k ničemu a jsou to jen vyhozené peníze.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
JT
Tuesday 28 February 2006 - 13:10:04 Citovat
Host
Yper napsal ...
Jak napsal RBr, prut jako prut - tedy pokud chceš poslouchat hlavně rádio. Jinak jsou pruty i pro příjem jak rádia, tak i pro telefon tzv 2 in1. Dají se poznat také podle toho, že mají právě ono viditelné vinutí.


Jak by jsi teda připojil Tu kombi anténu na rádio a současně na telefon ?
A u telefoní antény je důležitá délka tuším
Yper
Tuesday 28 February 2006 - 13:15:10 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
To bych neřešil, protože můj Keenwood má přípojku na Hands-free. Jak jinak bych docílil ztišení rádia, abych v těch samých reproduktorech slyšel pseudo-stereo volajícího či volaného.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2] 3  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2106 sec,0.1617 z toho dotazů.