• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Corsa :: CORSA - COMBO :: Corsa - Combo Hi - Fi
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Problém s anténou....
Přejít na stranu  [1] 2 3
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Lumpik
Monday 27 February 2006 - 19:21:54 Citovat
Host
Ahoj, potřeboval bych prosím poradit. Otec má Opel Corsa B 1.0 12V r.v. 1998 (kupoval jako jeté). Zjistil velice špatný příjem autoradia. Prut antény umístěný v zadní části střechy nešel vůbec vyšroubovat ze základny, protáčel se. Nakonec se to podařilo. Prut má tedy závitovou díru, základna upevněná na střeše má vyčnívající závit. Tento se celý v základně protáčí. Dali jsme na něj prozatím matičku, aby se to zpevnili, ale zřejmě je to poškozené až směrem k upevnění kabelu pod čalouněním. Je mi jasné, že anténu budeme muset vyměnit, spíše mi jde o jinou věc. Chtěl bych Vás požádat, koukněte na Odkaz a zkuste mi poradit, jestli je to originální anténa nebo nějaká obyčejná, abych věděl jakou mám vůbec shánět. Na netu jsem nikde nenašel zobrazení oné originální antény. Je možné že tam má otec jen jiný prut, a že základna bude originál Opel. Nerad bych zbytečně natahoval nový kabel pod čalouněním nebo převrtával střechu. Díky moc všem za radu.
JOB
Monday 27 February 2006 - 19:29:29 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
No prut určitě není originál.Kup si nalepovací se zesilovačem,vraž jí na sklo k zrcátku a máš klid.

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

Lumpik
Monday 27 February 2006 - 19:36:07 Citovat
Host
to sem taky otcovi nadhodil......ale on chce spíše opravit (vyměnit) tu stávající
JOB
Monday 27 February 2006 - 19:38:49 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
No jestli se v tý patce ten šroub protáčí tak už to asi nebude to praví ořechoví.

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

JT
Monday 27 February 2006 - 19:41:25 Citovat
Host
Ta antána (ten modul na střeše) by v sobě měla mít předzesilovač a kolem prutu namotanej do spiráli drát a vše zalisované. Samozřejmě prut odnímatelný.
Někdo mu ho čajznul tak tam dal jinej

Ta prvni z vrchu. Tak by měla ta anténa vypadat
Odkaz
<span class='smallblacktext'>[ Upraveno Po úno 27 2006, 07:50 ]</span>
Lumpik
Monday 27 February 2006 - 19:59:38 Citovat
Host
to JT: koukal jsem. Tady bohužel nejde o ten prut, ta anténa je v "pr**i" protože ten prut už ani nejde pořádně natočit k základně, ten závit vedoucí do základny se protáčí. Mě jde o to, jestli má někdo Corsu s orig. anténou, jestli je ta základna a jestli se mám pídit po nové anténě orig. Opel (což bych nerad kvůli ceně....ale zase bych nemusel měnit kabel) a nebo sehnat jen neoriginální. Jde o to, že každá anténa, skoro každý druh má tu kovovou část kabelu upevňující se přes střechu do základny jinou, s jinou upevňovací maticí apod. Proto bych nejraději vyměnil za tu samou, ale nevím jestli je orig. nebo ne. O ten prut nyní ani nejde........
JT
Monday 27 February 2006 - 20:03:59 Citovat
Host
Ta základna je origo ale jestli se protáčí ten závit tak to musíš celé vyměnit protože to nebude mít kontakt.
Ony jsou sice univerzáli ale cena versus kvalita
Lumpik
Monday 27 February 2006 - 20:43:48 Citovat
Host
To je to co jsem chtěl vědět. Takže je to origo základna. Ještě nyní sehnat, kde je prodávají (na netu sem nic nenašel)....alespoň se nebude pak muset tahat celé vedení kabelu až dopředu.
JT
Monday 27 February 2006 - 20:52:05 Citovat
Host
Mělyi by tam být kanektory. Pak stačí jen přepojit novej kus za starej a hotovo

ALE než začneš něco rozdělávat a montovat tak kup origo nebo to raději zkontroluj v obchodě aby jsi nerozdělával půl auta
Jináč se ty konektory tam dají dodělat
Lumpik
Monday 27 February 2006 - 21:37:27 Citovat
Host
OK díky moc všem za radu, díky

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2 3  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1488 sec,0.1062 z toho dotazů.