• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega elektrika
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
ąpatný display palubního počítače O.B
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
bruno
Monday 23 May 2005 - 21:13:33 Citovat
Host
na omeze B ąpatně zobrazuje display pal.počíteče-chybí některé body.dá se to prý opravit.nevíte kdo to spravuje někde v okolí brna?
Anonymní
Monday 23 May 2005 - 22:16:08 Citovat
Host
Taky bych to uvital, u opla nabidli vymenu za 16 000:-)
Random
Monday 23 May 2005 - 23:00:13 Citovat
Host
Já mám sice Vectru, ale display jak display, ted ho mam vytazeny, znamy se ho snazil opravit, ale nepovedlo se. Naąel jsem kontakt na netu na firmu Elektro Rychtář v Opavě, psal jsem si s majitelem, delaji to za 800,- a prip. dobirka 100,-. Ja jsem od Ostravy, tak tam zajedu osobne, pry je to na hodinku prace. To se dá, psalo se tady 1500,-, to asi ta firma v Praze. Pocitam s tim na pristi tyden.
JardaB
Tuesday 24 May 2005 - 08:11:30 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Mam podobny problem (zatim to neni moc kriticke, ale oku nelahodi). Co jsem hledal tak se nabizi nekolik problemu a reseni:
- blby pritlak desky na paskovy vodic - pry pomuze vypodlozeni (pritlaceni) desky, to jsem zkousel, vysledek nic moc.
- pry se i podela ten paskovy vodic - nasel jsem nekde navod na nahrazeni dratky, ktere se lepi na kontaktni plosky displeje, to mi prijde dost zoufale pracne, ale mozna nejspolehlivejsi. Hlavne by me zajimalo, jestli se neda sehnat novy pasek, to by bylo asi nejlepsi, nevim jestli to neni postup vyse zminenych opravaru, ale pochybuji.?
- vzhledem k ostremu ohybu je asi mozne poskozeni vodicu i na strane u displeje - to je asi horsi.
Ted ale davam dokupy motor, az to bude, tak se na to zase podivam a promerim.
Nevi nekdo,jestli jde displej zkouset i na stole? tzn. jestli kdyz pripojim jen napajeni 12V tak neco zobrazi?

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
Raduz
Tuesday 24 May 2005 - 12:00:05 Citovat
Host
No před časem jsem řeąil podobný problém. Nakonec jsem si koupil úplně nový displej tady v Brně to dodává pan Petrásek cena je 4000,-
ms
Tuesday 24 May 2005 - 12:31:40 Citovat
Host
2Raduz: Nevenujes mi ten stary display, (ked je do vebe98)?

pre zasvatených: Odkaz
foto bolo spravene koncom minuleho tyzdna.
happy
Tuesday 24 May 2005 - 12:42:24 Citovat
Host
Random, aľ to budeą mít opravené, tak sem prosím tě na ně hoď reference, jak se jim to povedlo, ano? Dík. A» tu máme nějakou firmu v povědomí na Moravě, která to dělá, abychom nemuseli jezdit do Prahy nebo na Kladno.
Jakub
Tuesday 24 May 2005 - 13:42:54 Citovat
Host
JardaB napsal ...
Mam podobny problem (zatim to neni moc kriticke, ale oku nelahodi). Co jsem hledal tak se nabizi nekolik problemu a reseni:
- blby pritlak desky na paskovy vodic - pry pomuze vypodlozeni (pritlaceni) desky, to jsem zkousel, vysledek nic moc.
- pry se i podela ten paskovy vodic - nasel jsem nekde navod na nahrazeni dratky, ktere se lepi na kontaktni plosky displeje, to mi prijde dost zoufale pracne, ale mozna nejspolehlivejsi. Hlavne by me zajimalo, jestli se neda sehnat novy pasek, to by bylo asi nejlepsi, nevim jestli to neni postup vyse zminenych opravaru, ale pochybuji.?
- vzhledem k ostremu ohybu je asi mozne poskozeni vodicu i na strane u displeje - to je asi horsi.
Ted ale davam dokupy motor, az to bude, tak se na to zase podivam a promerim.
Nevi nekdo,jestli jde displej zkouset i na stole? tzn. jestli kdyz pripojim jen napajeni 12V tak neco zobrazi?

12 Voltů bych na displej v ľádném případě nepřipojoval, pokud bych ho chtěl jeątě někdy pouľívat. Je to totiľ LCD displej, ve kterém by se po přivedení stejnosměrného napětí zničily kapalné krystaly. Displej pracuje se střídavým napětím s vysokou frekvencí (řádově kHz) a jednotlivé znaky se zobrazují v multiplexním reľimu, tak jak to je běľné třeba u autorádií.
happy
Tuesday 24 May 2005 - 14:44:57 Citovat
Host
on ale myslel displej i s e lektronikou a přivést na vstupní napíjecí kolíky řídící elektroniky 12V, ne na displej, boľe.
happy
Tuesday 24 May 2005 - 19:18:50 Citovat
Host
a jinak tento displej pracuje s DCV ne s ACV, ale při vysokové frekvenci, kterou generuje krystal na elektronice, je toto nápětí dávkováno přes multiplexor, nejedná se tedy o střídavé napětí, ale o napětí stejnosměrné, nebo si myslíą, ľe z 12V, co dává baterka si to řídící elektronika displeje mění na střídavé napětí? No to snad nemyslíą váľně, ľe ne? Vzhledem k tomu, ľe se jedná o LCD displej s podsvícením LED, tedy starąí model LCD displejů, tak je napájen výhradně stejnosměrným napětí, z toho ale také vychází problémy, které jsou spojeny s velkým příkonem a velkou tepelnou ztrátou podsvícení a tím praskání spojů na displeji a na ploąnáku s elektronikou. Díky tomu vznikají problémy s "vypadáváním" pixelů. Moľnosti, jak tomu předejít jsou asi 2. Za prvé je to sníľení intenzity podsvícení displeje to se dá udělat tím, ľe se sníľí podsvícení palubky, a nebo 2. moľnost, ty 5W ľárovky vyměnit za LED diody.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2080 sec,0.1456 z toho dotazů.