• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
řazení - páka
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Toto téma je zamčeno
Autor Příspěvek
Fanda
Friday 01 April 2005 - 13:33:19
Host
Zdravím příznivce vozů Opel. Mohli byste mi prosím objasnit jednu věc? U vąech Vecter B, ve kterých jsem seděl bez ohledu na počet najetých km, tak řazení bylo skoro stejné. U té vaąí to bude zrovna tak. Kdyľ se snaľíte zařadit třeba 1 nebo 3, tak to dáte do půlky, pak se páka jakoby zhoupne a je to tam a naopak - kdyľ ji vracíte do středové polohy ..tak staří popotáhnout kousek a páku to vymrątí zpátky na střed. To se týká i dvojky a čtyřky, atd. No a u mé VBe je to tam cítit jen sporadicky. Z trojky musím páku vracet do středu skoro sám, aľ těsně u středu mi jí to odpinkne na střed..ale je to tak vlastně u vąech rychlostí, nejen u trojky. Jinak se řadí dobře, převodovka slyąet není, ani spojku zapla»buh neslyąím nebo tak něco. Má to najeto asi kolem 60 tisíc. Zkusil jsem to promazat v konzoli, ale je to pořád stejné. Jak je to s vaąimi miláčky? Je něco co bych mohl udělat, aby to se to chovalo "standardně?" A vůli v páce ve středové poloze mám opravdu minimální.. asi 2mm na kaľdou stranu. Tak nevím, objasníte mi, jak to tam je a co způsobuje to sviľné zasouvání a vysouvání páky? Díky, jinak stránky super.
riwal
Friday 01 April 2005 - 13:51:25
Host
Moľná máą hnutou masku řazení. Se seřízením Ti moc neporadím bo sem to nikdy nedělal, ale musí se pod auto.
Yper
Friday 01 April 2005 - 14:00:12
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Jo to znám - velmi sporadicky se mi to děje u 3. Ale jen tam a bývá to také asi tím, ľe ledabyle vyąlápnu spojku a páka pak odskočí do neutrálu. Také si myslím, ľe tenhle problém vzniká tím, ľe není seřízené řazení, kdy při nedostatečně seąláplé spojce a zařazení trojky (můj případ) na sobě přesně nesedí kolo 3 rychl.stupně a ozubení na hlavní hřídeli převodovky - drľí jen za kraje.
Chystám se teď provést seřízení řazení - měla by to být poměrně jednoduchá záleľitost:
1) musí se povolit tyč řazení pod autem u převodovky (jen povolit-nesundavat)
2) musí týt zařazen neutrál
3) v místě, kde je vystupující táhlo z převodovky je aretační kolík na pruľině, který se zatlačí dovnitř, ale současně s tím je nutné páku řazení mírně tlačit z neutrálu do prava.
4)pak se vąe utáhne, dobré je jeątě povolit i ąroub u kulového uloľení řadící páky, pak ji nastavit do středu a dotáhnout jak tyč řízení, tak páku.
5)aretační kolík vyskočí sám v okamľiku, kdy se zařadí zpátečka.
Pokud se bude závada opakovat, tak bude v háji něco na převodovce nebo spojce - asi? Ale to by spíą řekl NIO.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Fanda
Friday 01 April 2005 - 14:10:42
Host
Jo to znám - velmi sporadicky se mi to děje u 3. Ale jen tam a bývá to také asi tím, ľe ledabyle vyąlápnu spojku a páka pak odskočí do neutrálu.

Jo, aleee, já jsem to myslel právě naopak - mně nic nevyskakuje do neutrálu a do je mi divné. ®e je to takové měkké; ľe si s tou pákou lítám dobředu a dozadu skoro sám, jako jsem to měl u VeA a Kadetta. Ale kdyľ jsem si sednul do ostaních Vecter, zarazilo mě, ľe jsou ta řazení taková ......noooo neřekl bych tuhá, ale taková pevná ...a kdyľ dám třeba trojku ..tak stačí do půlky a zbytek si tam skočí sám. A naopak , kdyľ chci vyřadit,. ..tak jí vracím, vracím vracím a lup a je neutrál ..ľe je tam jako kdyby nějaká pruľina nebo co, která to pořád drľela na středu. Já nevím, jsem nováček a tomuhle merozumím, ale já chtěl říct, ľe nemám problém s vyskakováním do neutrálu, ale ľe se mi líbí, ľe ostatní to mají a já ne Víte, co tím myslím???
Lib
Friday 01 April 2005 - 14:38:33
Host
no me to tam jdou sporadicky secky rychlosti, neb to uz je pekne vyrachtany
Fanda
Friday 01 April 2005 - 14:42:26
Host
No, Libe, to mylíą váľně? Ale já to zkouąel třeba i na autech, co měli najeto 130 tisíc. A vąude se mi to chovalo stejně. Ano, přiznávám, v řazení byla větąí vůle - mnohem větąí neľ u mého - já ľádnou nemám jak jsem psal - ale přeci jenom se mi hrozně líbí, jak vám to tam samo skáče a pak stačí »uknout a samo vyskočí Tak so to tam jako pěkně zhoupne a ąup. A u mě hov - no to bude asi cenzura, tak raději nic
Yper
Friday 01 April 2005 - 15:15:01
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Po seąlápnutí spojky by nemělo mírným tahem či tlakem nic ani vyskakovat nebo zaskakovat - sporadicky u mne jen ta trojka.
Vľdy musí být nějaký tah na páku a v celé délce pohybu řad.páky rovnoměrný, protoľe synchrony na 2,3,4 a5 to drľí.
Zkus promazat celé řazení i pod autem. Ale z toho co jsi napsal mi vychází, ľe řazení máą v naprosté pohodě a větąina co jsi porovnával jej má jiľ vykloktané (nakonec i já). To, ľe při řazení z neutrálu jakoby rachlost zaskočí (zapadne) znamená, ľe ąpatně vystavuje hydraulická spojka, resp. spojkové hydraulické loľisko nebo vadné slunce nebo sjetá lamela.
Tohle zaskočení rychlosti mi připomíná situaci, kdy řadíą bez spojky s meziplynem - coľ lze i u naąich Vecter.
Hele Fando, ty buď podle mne v pohodě. Ostatní tebou porovnávané tak v pohodě úplně nejsou. Tobě to funguje jak má!

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Yper
Friday 01 April 2005 - 15:17:46
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Nebo jsou také jiľ zčásti opotřebované synchrony - jsem zapomněl dodat - nemusí to vľdy být spojka.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Fanda
Friday 01 April 2005 - 15:28:48
Host
Ypere, já tě asi milujiiiii. Víc k tomu nemám co dodat Posílám virtuální pusinku, chlape Takhle uľ mi dlouho nikdo náladu nezvedl
Fanda
Friday 01 April 2005 - 15:31:26
Host
Ypere, no jo, alleee teď jsem si uvědomil, ľe ono jim to dělá i bez nastartovaného motoru. Tudíľ tam něaká spojka nebo synchron těľko něco zmůľou????
Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1745 sec,0.1296 z toho dotazů.