• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra převodovka
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
prevodovka
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Karel
Thursday 22 October 2009 - 08:06:31 Citovat
Host
Mám problém s astrou clasik F 99 1,4 s kterým si neví rady ani servisy. Při klidné jízdě na 5. rychlost náhle jako by vypadla rychlost a přestane se přenášet výkon na kola. Všechny rychlosti jdou bezproblémů řadit, spojka taky vypadá normálně, klouby v pořádku, motor funguje normálně, poloosy nejsou vypadlé akorát auto nejede. Když vypnu motor, zařadím rychlost a auto potlačím kousek dozadu, vše se srovná a funguje +- 1000 kn bez problémů. Pak se závada opakuje
Martas
Thursday 22 October 2009 - 08:14:17 Citovat
Host
Rozumim tomu dobre ze to prestane jet (motor bezi) ale at zaradis cokoliv tak se to nehne ?
Lhex
Thursday 22 October 2009 - 10:24:10 Citovat
Host
bez vyndání a rozebrání převodovky si IMHO asi těžko někdo bude vědět rady..
Každopádně doporučuju nejezdit daleko, radši vůbec - taky mi šlo u fiata špatně řazení a ruplo to definitivně až v 9večer 130km od domova..
Karel
Thursday 22 October 2009 - 11:37:31 Citovat
Host
Ano rozumíš dobře. Všechno funguje, akorát stojíš na místě. Auto popotlačím metr dozadu a vše funguje tak jak má. Stále přemýšlím co se v převodovce může posunout, aby nebyly poháněné poloosy a nic mě nenapadá. (To jsem v ČZ 5 let auditoval benně 3 převodovky do felicií)
Martas
Thursday 22 October 2009 - 11:43:15 Citovat
Host
No mozna bych zkusil az se to stane zvednout predek a zatocit jednim kolem aby se vyloucila porucha diferencialu (druhy by se melo tocit opacnym smerem).

Osobne to vidim na prevodovku, spojka by se po couvnuti nechovala jinak.
Karel
Friday 23 October 2009 - 07:46:55 Citovat
Host
Dobrej nápad, ale diferák je vlastně taky převodovka, takže jsem došel k názoru, že než se trápit a jezdit max. do 3 km od baráku abych případně došel pěšky domů, raději koupím za 2000 Kč. starší jetou převodovku a prostě jí vyměním. Pak tuhle mrchu budu v klidu pitvat a to zcela bez narkózy. aby si to do sešrotování dobře pamatovala. že nemá dělat bejkárny.

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1386 sec,0.1105 z toho dotazů.