• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
ruční brzda Omega....
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
ivan
Wednesday 22 April 2009 - 21:08:33 Citovat
Host
Měl jsem čas se své Omeza C ,kterou jsem na podzim koupil,podívat na zoubek trochu pořádně...ruční brzda fungovala,tak jak je tu popisována ruční brzda u vozů Opel..pokud se auto ještě trochu hýbe,nejdřív při zatažení ručky nic a pak rána jak z děla,já myslel,že auto je na půl....a to tak zablokovalo,že jsem při uvolnění brzdy musel málem vytrhnout páku z tunelu,raději jsem ručku vůbec nepoužíval..shodil jsem kotouče,vše bylo uvnitř O.k.,jen v životě nikdo nedotáhl ty seřizovací elementy..jen v servisech přitahovali lanko...tak jsem dotáhl seřizovací elementy na stav s minimální vůlí a povolil lanka,ať to brzdí na 7 zubů ...ručka je v poho,brzdí i za jízdy a auto se už netrhá....
Csala
Thursday 23 April 2009 - 12:49:11 Citovat
Host
No vidíš, a ja som práve teraz cez vikend dotiahol len to lano !frr
To sa divím, že auto ako Omega nemá nejaký samostav na ručnú brzdu

[ Upraveno Thursday 23 April 2009 - 12:50:46 ]
omegatorr
Thursday 23 April 2009 - 22:45:55 Citovat
Host
mám Omega 2.5 V6 r.v. 96 a ručka mi z kopce udrží auto až na poslední zub !frr ...jak na to ...poradí někdo...zatím se seznamuju. Dá se lanko utáhnout na páce nebo musím na kotouče a lanovod. Případně kde jsou štekry na středním tunelu...díky
Legend
Friday 24 April 2009 - 07:15:33 Citovat
Legend
Uživatel #551
Registrován: Monday 02 January 2006 - 22:41:51
Příspěvků: 3116
Na páce ručky to rozhodně neseřizovat, u Omegy se to dělá přímo uvnitř zadních kotoučů. Můžeš jeden sundat ať přesně vidíš jak to vypadá a potom nebudeš mít problém to na druhé straně seřídit šroubovákem skrz díry v kotouči. Je tam taková křídlová matice, která je svými křidýlky zaaretovaná o pružinu, takže drží v poloze, v jaké se seřídí.

Moskvič 412 1971 1.5 55kW

Škoda 110LS 1.1 1976 46kW

Trabant 1.1 1991 31kW

Audi A5 Cabrio Multitronic 132kW

Mercedes C220d kombi W205 143kW

Mercedes S55 AMG Long LPG 265kW

Opel Vectra C kombi 1.8 16V LPG 90kW

Škoda Felicia Fun 1.6i 55kW
JardaB
Friday 24 April 2009 - 07:21:20 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Jj, chce to nastavit presne v bubnech, na nekolikrat at si to sedne - dotahnout az to lechce drhne, pribrzdit, pootocit na obe strany, poklepat, odbrzdit a znova. Pak se da seridit zakladni delka lana pod autem, ale pri povoleni brzdy musi byt naprosto volne. Na STK to ale radsi krute pritahnu, at je to na tutovku, pak si to jeste vetsinou sedne a po par mesicich je to akorat (brzdu pouzivam). Pokud mas nejak poskozeny lanovody, tak vymen - nestoji to moc a je to uplne o necem jinym. Jen ta prace s vymenou __;

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
csala
Wednesday 25 August 2010 - 20:30:46 Citovat
Host
Pani, jak zdemontovat zadne kotuce? Chcem sa pozriet na tie celuste rucnej brzdy, ale kotuc je tam nejak prihrdzaveny !frr Poistovaci sroubik som samozrejme odsruboval. Striekal som na to WD40, klepal po bubne a zatial bez uspechu. Je na to nejaka finta? Mna uz napada len postavit auto na tri kolesa a pri malej rychlosti zabrzdit, aby ten kotuc od naboja odlepilo !!(a) Ale to je na riadny adrenalin
Diky.
JardaB
Wednesday 25 August 2010 - 20:37:11 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Jo, chce to obcas poradny kladivo Hlavne je potreba nejdriv povolit zezadu skrz diru pakny rucni brzdy (takovy serizovaci bazmek) a pak to odrazit...

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1768 sec,0.1394 z toho dotazů.