• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
chladící systém
Přejít na stranu  1 [2] 3 4
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Toto téma je zamčeno
Autor Příspěvek
riwal
Wednesday 16 March 2005 - 19:20:19
Host
Tywe NIO, taky mě to napadlo, ale nechtěl jsem moc straąit, znám to z Mazdy, ale kdyľ má louľi pod autem, zkusil jsem pumpu.
Mike
Thursday 17 March 2005 - 21:15:55
Host
těsnění pod hlavou by nemuselo dělat louľi.
A kdyľ jsme u straąení, taky můľe být vadná hlava...
Já měl teď to samý, akorát ľádná louľe, ľádný tlakování, jen mizela voda. No a pod vstřik.komůrkou byla v hlavě díra....

Ale tohle vypadá na to čerpadlo, jen je to odvaha, ho neměnit. Já ho dělal po kaľdých 120tkm.
Yper
Friday 18 March 2005 - 10:44:38
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Takľe máą naftový motor. Ten má rozvod řetězem a z toho důvodu je pak také lehčí přístup k vodní pompě, která je hnaná klínovým řemenem.. Demontuj pravé kolo (předtím ale auto zajisti proti sesmeknutí), demontuj plastové nadkolí - plast, který ti zakrývá pravou stranu motoru. Uvidíą gumový řemen. Napínací kladku poznáą, je to plastové kolečko na páce, kterou podpírá váleček (napínák). Zhruba nad ním je pak i řemenice vodního čerpadla. Na spodní straně bývá navíc protimrazová pojistka. Pokud tam někde uvidíą jen trochu vody, pak můľeą konstatovat, ľe čerpadlo netěsní.
Pokud je to čisté, tak se podívej po vąech gumových spojích a nebo přímo na spodek chladiče, zda tam není mokro. Podívej se i po bloku motoru, zda tam někde není voda přímo na něm, protoľe vodu ti to můľe propouątět jak ven, tak i dovnitř motoru - proto se jeątě podívej i na měrku oleje - byly by na ní vodní krupičky nebo se podívej i na plnící otvor na víku ventilů - resp. na zátku, zda tam není bílo-ľluto-hnědý ąlem. Pokud ano a ve větąím mnoľství, tak se ti voda tlačí do oleje a je to na »éso pod hlavou, zrovna tak, jako kdyľ vodu najdeą někde na bloku motoru zvenčí.
Pokud se jedná o ztrátu v nětěsných spojích hadic a trubek a i drobnou neteąsnost na chladiči, tak to lze opravit dotaľením spojek - pokud jsou dotahovací, nebo přídavkem kremľské hořčice do chlad. okruhu a nebo mletými otrubami - je to jinak origo přípravek prodávaný na pumpách.
Já se ale obávám, ľe to ve tvém případě bude něco větąího - podle rychlosti ztráty kapaliny a výpadku topení do interiéru.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
klubo
Friday 18 March 2005 - 12:36:07
Host
Ype ale 1,7 nemá řetěz ne?
Yper
Friday 18 March 2005 - 12:43:10
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Já se obávám ľe má - v mém manuálu "jak na to" není o mém dvoulitru sice ani řádka, ale o 1,7 ano a tam jsem jinak někde vyčetl, ľe řetěz má, ale samo, ľe se mohu mýlit a podvědomí mi to jaksi přiřadilo podle mého motoru i k téhle kubatuře.
Četl jsem to tam v souvislosti s jeho výměnou a ľe by se měl řetěz měnit kaľdých 120 000 km. Přitom v téhle knize je napsáno i o benzínech, které vąichni mají jen řemen.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
riwal
Friday 18 March 2005 - 14:06:43
Host
Co by se napsalo, je to VeBe 95-99 obecně.
Mám takovej pocit, ľe řetěz se nemění.
NIO
Friday 18 March 2005 - 16:01:29
Host
nevsiml jsem si ty louze, muze to byt pumpa.
Mike
Friday 18 March 2005 - 20:34:29
Host
Wox62.84.144.177 napsal ...
pumpu nedělali, ale něco říkali o tom, ľe dlouho nevydrľí. Louľe je vpředu vpravo. Motor X17DTL

Astra F
tam rozhodně řetěz nebude
uľ jen proto, ľe mi stojí v garáľi a teď jsem díky NIOvi, ten řemen nastavil tak jak má být
riwal
Friday 18 March 2005 - 21:01:53
Host
Já ty ropáky neznám, ale teď bysme se mohli dobrat k příčině, já jsem za pumpu.
NIO
Friday 18 March 2005 - 23:04:19
Host
riwal napsal ...
Já ty ropáky neznám, ale teď bysme se mohli dobrat k příčině, já jsem za pumpu.


pridavam se.
pokud netce zadna hadice
Přejít na stranu  1 [2] 3 4  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1349 sec,0.1023 z toho dotazů.