• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra interiér
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
velke tesneni kompresoru klimatizace
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
inteltejas
Sunday 10 February 2008 - 18:47:12 Citovat
Host
Ahoj,
Uteklo mi chladivo z kompresoru.Naprvni pohled jsem zjistil z které casti to uteklo.Kompresor jsem vymontoval a rozebral na 2 casti.Olej jsem precedil přes hadr (byly tam kovove castecky) a nalil do sklenice.Když jsem to mel rozebrane na ty 2 casti,tak na te spodni je tesneni-takova hranata gumicka tloustce neceleho 1mm.
Cely problem spociva v tom,ze se neda sehnat.Ptal jsem se v Opelu v Chomutove.Podle ruznych obrazku a vykresu mi objednali ruzna tesneni,ale ani jedno z toho to nebylo.
Vedel by někdo kde ho sehnat?Novy kompresor se mi kupovat vazne nechce jen kvuli gumicce za 10kc.

Pry by se místo te gumicky daly pouzit tekute hrebiky.To lepidlo by mělo udrzet 22kg/cm2,takze když to cele podmaznu tim lepidlem a priplacnu k sobe,tak by to moznamohlo drzet.
Jen se obavam jestli chladivo nerozlepta to lepidlo,pry je dost agresivni,nebo jestli se tim nemuze něco v klimasystému ucpat.

Motor je X16XEL rv. 95

Dekuji za Vase nazory :
JardaB
Sunday 10 February 2008 - 19:30:33 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
V prvni rade se vykasli na nejake filtrovani oleje a kup novy (PAG, 250ml asi za 300). Desne rychle vstreba vodu, za par hodin v otevrenem systemu je uz teoreticky nepouzitelny.
To tesneni bych zkusil nahradit O-krouzkem, nevim jestli se prijatelny rozmer da sehnat... Silikon na motory by IMHO mel taky sanci, neni tam az tak velky tlak (do 8 baru, za provozu cca 2 bary)

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
McJOHN
Sunday 10 February 2008 - 22:07:36 Citovat
Uživatel #1085
Registrován: Tuesday 17 April 2007 - 15:06:08
Příspěvků: 329
A díval jsi se do nabídek ostatních dodavatelů? třeba Elit viz Odkaz

Omega B Caravan X25XE 96´ automat (po opravě už zase slouží a brázdí silnice)
Omega B Sedan X25XE 97´automat (v "pánu", odsloužila si svoje)
Omega A Caravan C20NE 87´ automat (už dojezdila)

qpc
Sunday 10 February 2008 - 22:45:05 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
repasovací sady kompresoru se přece dodávaj,v tom tvojemOPEL servisu asi netušili...,bejvaj to velkej a malej O kroužek a něco k tomu.Zkusim to někde na NETu pohledat.
Nicméně mě zarazily ty kovové částečky v oleji,z čeho jsou?

Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


VGT
Monday 11 February 2008 - 00:48:02 Citovat
Host
qpc napsal ...

repasovací sady kompresoru se přece dodávaj,v tom tvojemOPEL servisu asi netušili...,bejvaj to velkej a malej O kroužek a něco k tomu.Zkusim to někde na NETu pohledat.
Nicméně mě zarazily ty kovové částečky v oleji,z čeho jsou?

Sadu na přetěsnění hřídele kompresoru Odkaz tazatel zřejmě nehledá
Dost dobře z jeho popisu nevím, co shání, patrně těsnění do dělící roviny tělesa kompresoru. To asi u Opla nedostane (nevím to jistě).
A z čehopak by asi mohly býti částečky kovu v olejové náplni pístového stroje ?? Odkaz Vím, že to nechceš slyšet (číst) ale skoro pomýšlej na nákup nového kompresoru - QPC by ti mohl poradit firmu, která je prodává za poměrně dobrou cenu.
inteltejas
Monday 11 February 2008 - 01:06:02 Citovat
Host
Jardo,co ten silikon na motory.Je pruzny po zaschnuti nebo to ztvrdne?Ty tekute hrebiky jsou pruzne po zaschnuty,tzn. ze se to nevydroli.

McJOHNdik za tip,nasel jsem pretesnovaci sadu za fakt slusnej peniz.Myslis ze to bude ono?

Odkaz
Zajimave je,ze tuto sadu mi nabizeli v Oplu v Chomutove,akorat s tim rozdilem,ze tam nebylo ani jedno to velike tesneni....

qpc

Ty kovovy castecky jsou z celeho klimasystemu.Vzdyt je to 13let stary.Kazdy auto to tam ma.V lete mi pomalu utikalo chladivo chladicem,tak jsem ho nechal vytahnout a ten chlapek co mi to plni rikal,ze tam ty kovovy castecky nemam.Oni se totiz usazuji na dne toho kompresoru a ta jeho plnicka to neumela vytahnout ven.

______________________________________________________________

Mimochodem jsem se chtel zeptat,jestli nekdo uz rozebiral ventilator chladice klimatizace.Me se netoci.Je to cele zality a ja si myslim,ze kdybych vymenil uhliky,tak zase pojede dal.Kdyby to bylo rozebiratelne ...
inteltejas
Monday 11 February 2008 - 01:20:49 Citovat
Host
Upresnim,ktere tesneni presne shanim...
Odkaz
inteltejas
Monday 11 February 2008 - 10:02:56 Citovat
Host
OPRAVA
Upresnim,ktere tesneni presne shanim...
Odkaz

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1344 sec,0.1046 z toho dotazů.