• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Zafira :: ZAFIRA :: Zafira podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Brzdovka pod autom - spojka
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Henry
Tuesday 04 September 2007 - 00:09:24 Citovat
Host
Ahojte

Uz par dni mi mekne spojkovy pedal ked je dlhsie stlaceny.
Ocakaval som problem s hlavnym spoj.valcom. Dnes mi ale zacala svietit kontrolka rucnej = malo kvapaliny. Nasiel som ju kvapkat z oblasti spojky __;

Takze to vyzera na pomocny spojk.valec (centralne vypinacie lozisko). Mechanik mi tvrdi, ze je v prdeli a treba rozobrat celu prednu napravu, dat dole prevodovku. Vravel, ze taky pristup k prevodovke ako ma Opel, mohol vymysliet iba ...piiip....

Neviem teda, ci poradite - ma pravdu, v com je zavada? Nemoze byt iba prasknuta alebo netesna hydraulika?
A ked uz, je potrebne vymenit okrem loziska aj spojkovu sadu (neviem kolko ma spojka odkrutene). Ako to zistit? Nerad zahadzujem este funkcne veci


Netesi ma to, lebo naklady zatial vyzeraju hrozivo (8.000 Sk lozisko, pripadne aj 10.000 spojk.sada a minimalne 4.000 robota).

Martas_
Tuesday 04 September 2007 - 06:39:02 Citovat
Host
Absolvoval jsem neco podobneho loni, ale nebyl to zadny z valcu ale praskle to cca. 20cm "potrubi" s ventilem ktere je uvnitr v prostoru mezi motorem a prevodovkou, cena bratru 3500 za dil ... Ale co ti tece poznas stejne jako ja az kdyz to rozeberes (take jsem myslel ze je to spojkovy valec).

Opravdu je k tomu spatny pristup, u benzinovych motoru se da povolit zespodu ram a silenty na motoru, sundat poloosy, hnout par centacku s motorem a prevodovku posadit bokem na rameno, ale i tak je to prace na celej den.

V jakem je stavu spojkova sada by celkem mel umet posoudit mechanik nicmene pritlacak nesmi byt fialovy od vyhrati a predevsim nesmi mit poskozene paprsky. Na lamele by mely byt pricne profrezovane drazky (obdovne jako nalitky na pneumatikach ale opacne), stav valce se posuzuje tezko.

Kazdopadne jestli mas na aute vic jak 150 000 vymen to cele, usetris si tu stejnou praci treba za 30 000 (i kdyz neni to pravidlem ze spojka nevydrzi prez 200 000 ale Murphyho zakony plati neustale) a navic se ti nestane ze kvuli spojce treba nedojedes.
Henry
Tuesday 04 September 2007 - 09:40:15 Citovat
Host
Vdaka za tip. Je to blbe, lebo auto (vraj) uz malo menenu spojku, len neviem kolko ma nova natocene.
A objednavat diely mozem asi naozaj az po rozobrati, len to robi problem mne, aj mechanikovi - casovy. Nahodou ten diel nebude na sklade...

Ta hadicka je asi kovova a moze sa utrepat, ze? Na obrazku som ju videl v tvare trubku so spiralou.
Henry
Wednesday 05 September 2007 - 21:18:57 Citovat
Host
Tak mam spojku rozobranu.

Tecie lozisko, a to poriadne __; Nechapem, ako to mohlo mat taky rychly spad, za 2-3 dni sa to zhorsilo az som nestihal dolievat brzdovku.

Lamely maju 7,5 mm, je to LUK. Jenie kde mozne zistit hrubku novej lamely?
Slnko-pritlacak vyzera OK.
Henry
Thursday 06 September 2007 - 06:21:57 Citovat
Host


Pani, prosim Vas, kde, pripadne ako zistim aku ma ma hrubku nova spojkova lamela na Zafiru ???

Skusal som na strankach vyrobcov a nic. Mozno poznate lepsie zdroje

Vdaka
prťka
Thursday 06 September 2007 - 06:35:35 Citovat
Host
Henry..tlošťka nové lamely není nijak velká...odhaduji 8 mm...poznáš jestli není opotřebovaná tak, že nad nýtama musí být ještě masa lamely. To hydraulické ložisko je docela darda...přes 5 tisíc
Henry
Thursday 06 September 2007 - 08:50:47 Citovat
Host
Prtka, ako som vyssie pisal, mam 7,5mm. Ale vediet tak hrubku novej a minimalnu hrubku, zhruba odhadnem, na kolko su uz lamely vcudu
Dnes to skladame naspat, tak sa este musim rozhodnut, ci spojku vymenim, ci nie. Zbytocne $$ na to nedam, ak ma vysoko nad 50% zivotnosti.

Veru lozisko Sachs - cena nieco cez 6000,-sk.

Inac, stratili sme nejaky tesniaci O kruzok na tom hydraulickom spoji na vrchu prevodovky. Nevie niekto aky tam ma byt rozmer? V EPC rozmery nepisu, no a meranim sme dosli zhruba k 9,5x1,5 ale to je na nic.

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1398 sec,0.1106 z toho dotazů.