• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Zapis gumy + disky do velkeko TP
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Toto téma je zamčeno
Autor Příspěvek
Vanky
Wednesday 23 February 2005 - 11:53:01
Host
Zdravim vsechny, chtel bych na svou VeBe obout nove disky + gumy. Ve velkem TP je jako doplnkovy udaj uvedeno pouze disk 6,5J x 15 / 195/65 15R. Vim ze neni problem jezdit na cem koliv a na technickou jit s gumama, ktere jsou uvedeny v TP, ale uz jsem cetl ze pojistovna pri nehode zjisti nevhodne gumy oproti TP a nezaplati ani Ň. Chci pouzivat 7,5J x16 205/50 R16. A mit ta, vse uvedeno legalne - jaky je postup a vase zkusenosti? Diky za info.
JohNek
Wednesday 23 February 2005 - 13:12:25
Host
To mě taky zajímá. Chci tam dát skoro totéľ, jen výąka profilu 55.
Musí se to do toho techničáku dopsat, aby to bylo legální? Popřípadě kdo to tam můľe dopsat? Asi za 14 dní jdu měnit SPZ, můľe to tam dopsat ten borec, co mi bude vydávat nové značky?
Yper
Wednesday 23 February 2005 - 14:51:40
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Je to divné, ľe to tam nemáte, protoľe já na VéBé 2,0Di_16V Caravan mám tyhle rozměry tři. Ale asi to záleľí na celkové hmotnosti auta, typu sedan, caravan atd. a motoru.
Údaje z mého velkého TP: R14" 185/ 75, pak R15" 195/ 65 a R16" 205/55.
Vzhledem k tomu, ľe to druhé číslo za lomítkem jsou % výąky boku pneumatiky z její ąířky, tak vľdy je dodrľen stejný obvod kola. Myslím ľe 16" 205/50 není zrovna to pravé ořechové.
Jestli půjdou jiná kola a gumy dopsat, tak to tady nakousnuto jiľ bylo, ale výsledek nic moc. Asi jdou varianty mezi stanovenými rozměry, ale asi nic navíc.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
NIO
Wednesday 23 February 2005 - 19:17:02
Host
pujc si od nekoho manual k vectre a v zadni casti jsou napsany povoleny rozmery rafku a gum.
oni si to ofoti a protoze je to original knizka od vyrobce, zapisou ti to do VTP
JohNek
Thursday 24 February 2005 - 08:42:34
Host
Stáhnul jsem si manuál. Ale o kolech R16 jsem tam nenaąel u ľádného motoru ani zmínku. Takľe se asi pozeptat v servise?
A©TAR
Thursday 24 February 2005 - 12:35:04
Host
čau vąichni,
já jsem tento problém řeąil na konci prosince, kdy jsem měl do mě drcnula jedna Alfa. Měl jsem a jeątě mám pneu jiné, neľ je zapsané ve velkém TP (o něco menąí). Kdyľ jsem tu událost likvidoval, tak jsem měl bobky, ľe kvůli jiným pneu nic nedostanu. Ale kdo se ptá, ten se dozví. Od likvidátora sice jiné společnosti jsem se dozvěděl, ľe problém by byl pouze v tom případě, kdyby nehoda měla přímou vazbu na tyto pneu.
Thomas
Thursday 24 February 2005 - 12:39:40
Host
Já uľ jsem to sem jednou psal, ale písnu to jeątě jednou.
mam VeBe 97 18 xev a v německém techničáku, ze kterého se to přepisovalo do naąeho mam uvedeny tyto rozměry:
185/70/14 195/60/15 195/65/15 205/55/15 205/50/16 205/55/16.

V kufru mam jeątě origo novou reservu a ta je 185/70/14.
Normálně jezdím na AL kolech 7,5j/16 a gumách 205/50/16 a poliąi i STK vľdy OK.

To» moje zkuąenost.
Čus Thomas
Xomix
Thursday 24 February 2005 - 19:00:30
Host
Tak tohle jsem si proąel nedávno - pro Opla to dělá firma Odkaz - za "mírných" 500,-Kč zaąle papír, na kterém je seznam vąech v Česku schválených rozměrů. S tím se pak dojde na technickou, následně na magistrát - a je to.
K_P
Tuesday 15 March 2005 - 21:46:25
Host
Tuto věc lze provést skoro v kaľdém městě kde funguje solidní pneuservis. Se ľádným autorizovaným servisem se nemusí jednat a není k tomu potřeba moc papírování.
Nejprve je potřeba si vybrat dle katalogu, v pneuservisu, vhodné disky pro daný typ vozu. Potom je potřeba si vyľádat při zakoupení od prodejce typový list na dané disky. Na typovém listu jsou uvedené i schválené pneu pro disk. Poté je potřeba zajít na STK, za kontrolním technikem typu K ( vąechny stkáčka je nemusí mít), který se na to podívá a dá razítko do typového listu. No a potom se dojde na DI, který to zapíąe do techničáku.

Následující informace platí pro AEZ,DOTZ,Enzo,Dezent u ostatních nevím jak to funguje:
U kol od rozměru nad 8x18 je potřeba si vyľádat od prodejce prohláąení autorizovaného dovozce a potom dojít na zkuąebnu Dekra pro razítko a následně na DI.

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2215 sec,0.1562 z toho dotazů.