• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra interiér
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
kompresor klimatizace
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
zdenal
Tuesday 29 May 2007 - 20:58:49 Citovat
Host
Zdar panove,asi pred tydnem jsem jezdil autem ze zaplou klimou.Pak jsem stal na parkovisti cca 45-50min ze zaplou klimou.Po rozjezdu jsem ucitil smrad jako pri paleni gumy.Zastavil jsem a na kompresoru(jak je klinak) se palila barva.Jezdim porad autem klima chladi a slape jak ma ,naplnena je asi pred mesicem.Tak nevim cim to mohlo bejt.Namate nekdo stejnou skusenost.(Astra G 1,7 DTI Isuzu).
VGT
Tuesday 29 May 2007 - 23:25:50 Citovat
Host
Asi ti prokluzuje hnací řemen. Jak vypadá ten řemen a napínací kladka?
To jako necháváš běžet motor 50 minut na místě naprázdno na volnoběh?
zdenal
Wednesday 30 May 2007 - 06:22:02 Citovat
Host
...řemen OK,no bohuzel jsem to nechal bezet tak dlouho,bylo vedro a v aute spala mala dcera a jinou moznost jsme nemel....
RRAAFF
Wednesday 30 May 2007 - 07:32:06 Citovat
RRAAFF
Uživatel #519
Registrován: Monday 19 December 2005 - 10:51:16
Příspěvků: 965
VGT: vadí to moc? Já před 2ma lety taky nechal bežet motor tak 30minut při zápcě v Rakousku. TDčka jsou na to prý nachylnější, ale že by to tak moc vadilo, pokud to není pořád.



Opel Vectra B 1,8 16V sedan 307 000km, již není
Škoda Fabia Combi 70kW, 2023
VGT
Wednesday 30 May 2007 - 07:43:26 Citovat
Host
2 RRAAFF: motor to vydrží, ale na tenhle režim není konstruován, já bych ho, pokud by nešlo o život, takhle dlouho běžet nenechal (já mám soucit i ke strojům)
2 Zdenal: nech si od někoho zkušenějšího zkontrolovat napnutí toho plochého řemene (měl bys tam mít pružinový napínák s kladkou)
zdenal
Thursday 31 May 2007 - 08:45:33 Citovat
Host
dik za radu klinnak je po kontrole a je OK.
VGT
Friday 01 June 2007 - 08:05:11 Citovat
Host
Pak mě ještě napadlo, že by mohla prokluzovat spojka kompresoru (ta barva se pálila na řemenici kompresoru?)
JardaB
Friday 01 June 2007 - 10:13:44 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
No to asi mohla, na volnobeh dostava asi nejvic zabrat (nizke otacky, nejvetsi moment a jeste se nechladi vofukovanim jizdou...)

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
zdenal
Saturday 02 June 2007 - 09:14:55 Citovat
Host
Bylo to na kladce od kompresoru ktera se zacne tocit po zapnuti klimatizace.Na ni jsou 3 sruoby a pod nima je -byla cerna barva./zatim vse klape jak ma/.Ale alespon vim ze nemam stat na volnobeh ze zaplou klimou skoro hodinu.Ale to znate zenske jde do obchodu pro jednu vec na 5 minut ale donese 10veci a je tam hodku.
VGT
Sunday 03 June 2007 - 19:09:43 Citovat
Host
No jo, manželky a hypermarket ... (také mám své zkušenosti).
Tak to byla téměř jistě ta prokluzující spojka. Může být zaolejovaná, může mít velkou vůli, může být již slabší elektromagnet. Dávej na to pozor, občas na tu spojku a řemenici koukni, zda se zase nehřeje. (vůle v rozepnutém stavu má být tuším 0,5 mm, kontroluje se to spárovými měrkami tzv. lérami. Také bys ji mohl zkusit odmastit. Jestli to má cenu, tak ti to popíšu, i nějaký obrázek bych snad našel).

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1661 sec,0.1215 z toho dotazů.