• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
VYŘEŠENO cukání 1.7DTI (Y17DT) při plynulé jízdě cukne , občas svítí kontrolka.!!!!!
Přejít na stranu  1 2 [3] 4 5
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
JardaK
Monday 14 May 2007 - 16:56:57 Citovat
Host
Syn si koupil Astru 1,7DTI (r.2002 - motor Isuzu). Jak jsem se dozvedeìl, tak pri jízde mu to trochu pocukávalo, ale jen málo. V nedeli jel po dálnici a pár km pred Prahou si zacukala, rozsvítila kontrolka motoru a konec. Musel jsem pro nej, odtáhnout ho do bazaru, kde mu slíbili opravu. Pred chvíli jsem se dozvedel, že chybou má být rídící jednotka cerpadla. Mají prý možnost sehnat repasovanou a dát mu ji tam. Dali to nekam do servisu - nevím, zda to byl Opel v HK, nebo ješte nekdo jiný. Ve stredu by to snad mel mít hotové. Jsem zvedav, jak mu bude šlapat a zda s tím nebudou i nadále nejaké problémy.
Marick
Thursday 17 May 2007 - 11:57:27 Citovat
Host
Mimox napsal ...

Ahojte, mam podobny problem, ale mne to cuka jen pri studenem motoru a v rozmezi 1900-3000 ot. Vypada to, jako kdyby vynechavalo turbo. Po projeti 7 km a mirnem zahrati se to uz neobjevi! Tak doufam, ze to nebude draha ridici jednotka cerpadla, ( protoze by se to projevovalo i pri zahratem motoru, jako u ostatnich...?


Toto se asi nejvíc podobá mému problému. Teď se mi to ale za posledních 14dní dost zhoršilo a začala se při jízdě rozsvěcovat kontrolka elektroniky. Výsledek diagnostiky - P0400 kritická systémová chyba, takže asi EGR zasnešenej nebo KO. Možná právě toto souvisí s tím cukáním.

Můžete mi prosím někdo napsat kódy dílů pro EGR a čidlo tlaku sání (pro tento motor - Y17DT, Astra G, r.v.2001)? Volal jsem do dvou Opel firem a pokaždé jsem dostal úplně jiná čísla a úplně jiné ceny __;
Duffy
Thursday 17 May 2007 - 12:14:25 Citovat
Host
Marick: jestli ti pomůže některý z odkazů VGT... Odkaz
Jinak zlom vaz
Marick
Thursday 17 May 2007 - 13:31:04 Citovat
Host
Duffy: Tyhle webové katalogy znám, každopádně díky. Ten snímač tlaku se mi asi podařilo najít - kód 6238166. Ale ten EGR nikde není, to fakt už nevím. V Oplu mi dali kód 5851039, ale podle nějakých fotek na zahlaničních stránkách EGR s tímto číslem vypadá úplně jinak, než mám.
bárta
Friday 18 May 2007 - 08:07:18 Citovat
Host
JardaK napsal ...

Syn si koupil Astru 1,7DTI (r.2002 - motor Isuzu). Jak jsem se dozvedeìl, tak pri jízde mu to trochu pocukávalo, ale jen málo. V nedeli jel po dálnici a pár km pred Prahou si zacukala, rozsvítila kontrolka motoru a konec. Musel jsem pro nej, odtáhnout ho do bazaru, kde mu slíbili opravu. Pred chvíli jsem se dozvedel, že chybou má být rídící jednotka cerpadla. Mají prý možnost sehnat repasovanou a dát mu ji tam. Dali to nekam do servisu - nevím, zda to byl Opel v HK, nebo ješte nekdo jiný. Ve stredu by to snad mel mít hotové. Jsem zvedav, jak mu bude šlapat a zda s tím nebudou i nadále nejaké problémy.


A kolik ho stála ta repasovaná? a řekli mu kolik by stála nová?
díky
JardaK
Friday 18 May 2007 - 08:51:19 Citovat
Host
to Bárta:
Rekli mu, ze nová by stála 38.000,-, ta repasovaná dle jejich vyjadreni ma byt za cenu 15.000,-. On nebude platit nic - ma to byt oprava v ramci reklamace. Jeste, ze tak. Zatim to trva asi 10 dnu - ma to snad mit v sobotu (zitra) hotove.
Nevim, jaka bude kvalita - to pozname casem. Nevim take, kde to sehnali a jak se to da obvykle opravit. Mozna je to nekde z vrakace. Opravdu nevim.
barta
Friday 18 May 2007 - 13:04:30 Citovat
Host
A ví někdo co přesně V ŘJ odchází?
Roman K tu napsal, že má ŘJ jednoduché zapojení a že se vypaluje plošňák.Teď jen vědět co tím myslí,kolik má součástek? Třeba by pomohlo ho jen udělat znova a přendat součástky.To asi dělají podle mě na tom repasu.
Kde ji pod kapotou najdu,abych věděl o čem to tu mluvíme
František Čizmadia
Thursday 28 February 2008 - 22:54:27 Citovat
Host
Já mám Astru G motor Z12XE obsah 1998 ccm3,má ten istý problém s cukáním motora pri rozbehu,ale potom keď tomu pridám ide ako šlak,no potom po čase sa rozsvieti kontrolka vo forme ventilu a nezhasne,ale musím ísť do servisu to dať vymazať.Voz je r.v.2002


Zdravím všetkých a ak môžete poraďte --------František
freez
Friday 29 February 2008 - 07:33:33 Citovat
Meriva MPV Enjoy Red Magma edition
Uživatel #316
Registrován: Sunday 13 March 2005 - 13:00:24
Příspěvků: 1620
František: františku nějak mi uniklo jak je to s tím motorem ? co to máš za motor a obsah ? nějak mi to nejde dohromady Z12XE a obsah 1998 ccm3 tam bude asi chyba. Jinak tento problém se týká jen naftových motorů pokud máš problém s benzínem je to něco úplně jiného.

Meriva MPV 2008 Z14XEP I Londýn I Paříž I Dovolená I Merivaclub
Dzejo
Tuesday 30 September 2008 - 23:41:50 Citovat
Host
Odkaz

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 [3] 4 5  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1532 sec,0.1167 z toho dotazů.