• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra exteriér
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Ako casto voskovat? , vosky , leštěnky , postupy , výdrž , voskování v myčce , atd....
Přejít na stranu  [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Anonymní
Sunday 21 January 2007 - 13:30:47 Citovat
Host
Ahoj,

snazim sa udrziavat svoju astru v co najcistejsom stave zaujimalo by ma ako casto sa smie voskovat karoseria? Viem ze by sa mala navoskovat, ked uz sa kvapky vody na karoserii nezrazaju... ale ako costo mozem voskovat, napriklad ked idem do umyvarky raz za dva tyzdne, tak mozem dat program aj s voskom?


[ Upraveno Monday 22 October 2007 - 06:54:25 ]
qpc
Sunday 21 January 2007 - 13:41:15 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
ahoj,nerad bych tě zklamal,ale vosky v automyčce nejsou to pravé ořechové a jejich životnost na karoserii je minimální,je to trochu blbnutí zákazníka.Pokud chceš ochranu karoserie,tak si někde nech udělat tzv ,,tvrdej vosk,, ,to se nanese nakastli,nechá zatáhnout a pak se to rozleští,budeš mít 100násobně lepší ochranu a pokud budeš auto mejt jen vodou,tak to vydrží na cca pul roku

Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


Čelda
Sunday 21 January 2007 - 16:59:18 Citovat
Host
Dvakrát do roka(po zimě a před zimou) to vem jak píše "gpc" leštěnkou (třeba turttle wax) a po aplikaci umývej auto pouze vodou.Když vezmeš saponát, odstraníš rychleji vrstvu leštěnky. _;
Yper
Monday 22 January 2007 - 08:14:16 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Obecně voskování tvrdým voskem je nesmírná pakárna a já to dělám nerad, protože mne bolí jak záda, tak i ruce a navíc musíš mít spoustu hadrů, kterými to budeš rozlešťovat. Jinak na rozleštění je nejlepší froté prostěradlo nebo něco takového.
A - není tvrdé, takže lze použít i na finální leštění
B - díky hrubší struktuře dlouho vydrží, protože se hned neumatlá - nezanese od vosku.

Jak psal QPC, vosky v myčce jsou jen chyták na lidi s velmi krátkou životností a tahání peněz z kapsy zákazníka.
Kup si tvrdý vosk a zejména podle tvé barvy - dělá se v odstínech - a navíc vždy hledej na etiketě nebo v návodu, zda obsahuje tzv. "Karnaubský (přírodní) vosk" - karnauba wax.
Je tvrdý a velmi dobře se rozlešťuje.
Používej na leštění chirurgické rukavice, protože vosky s pigmenty zalezou do kůže a pod nehty a jdou špatně dolů - krabice (100 párů) stojí v prodejně zdravotních potřeb cca 100 Ká a dají se použít na cokoliv - i pro ženy s nehty - na nádobí! _;
Jak někdo psal, tak ten Turtle wax jsou jedny z nejlepších. V OBi mají celkem velký výběr. Já si ale koupil nějaký, který začínal od "S" či tak nějak podobně. Dnes mne ale mrzí, že jsem si koupil zelený (na mou metalýzu) - měl jsem si koupit černý, protože když to děláš okolo černých plastů, tak pak jsou všude tam, kde se jich dotkneš zelené a dolů to jde jen ředidlem!
Znám maníky, kteří i na žluté auto používají černý vosk a barva je skvělá!!!! _;
A to hlavní - lešti kdy chceš a kolikrát chceš. Minimum by asi mělo být 2x do roka - hlavně před zimou, ale když to budeš dělat častěji, tak určitě nic nezkazíš!

[ Upraveno Monday 22 January 2007 - 19:35:41 ]

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Martas
Monday 22 January 2007 - 08:25:03 Citovat
Host
A neplest si vosk s lestici pastou napr. TEMPEM !!!
Lib
Monday 22 January 2007 - 08:41:04 Citovat
Host
vosky v myčce jsou takový aby se neřeklo, poznat to jde ale výdrž nic moc. Ničení laku kartáčema to rozhodně nevyváží Takže pokud jsi dostatečně trhlej, tak jedině wabkou, autošámpónem a houbou a pak růčo nanést želvičku Jinak ještě nejanči, do jara je času dost, tak v dubnu bych o tom začal přemýšlet

[ Upraveno Monday 22 January 2007 - 08:43:53 ]
VGT
Monday 22 January 2007 - 09:00:12 Citovat
Host
Když se chceš dobře starat o lak automobilu, tak použij vskutku tvrdý vosk, né leštěnku. Po každém mytí autošamponem by měl následovat vosk - jinak se lak vysuší a na slunci pak rychleji stárne. Když ne tvrdý vosk, tak dej alespoň vosk v automyčce (je to lepší než vysušený lak šamponem). Vosk v myčce je v podstatě mastná voda, to vydrží tak 2- 3 týdny, pokud to ovšem dál už nemyješ.
Nějaký vosk od "S" znám Simoniz, je to renomovaná značka vosků, vyrábějí je už dlouho (několik desetiletí). Klasický tvrdý vosk na laky karoserií má konzistenci asi jako pasta na parkety (tu už dnes asi také málokdo zná, jak vypadá). Ten klasický tvrdý vosk na laky Simoniz Odkaz , dělá se i v polotekuté konzistenci Odkaz , práce s ním není tak fyzicky namáhavá. Oba dva obsahují carnaubský vosk.
Barevné vosky bych použil na tzv.pastelové barvy (normální barevné autolaky). Na metalické laky to podle mě nemá význam, tam se ten barevný vosk na tu barvu ani nedostane (vrchní vrstvu metalické či perleťové barvy tvoří průhledný lak).
Práce s nimi je hrozná (viz popis od Ypera) - nejdříve nanést, rozleštit (při tom rozlešťování se ten vosk vysušuje- tuhne), nechat zaschnout (povrch zbělá) a pak vyleštit do lesku (flanelem či froté). Potom to však vydrží několik měsíců - nemýt šamponem, jenom vodou. Špína s toho krásně sjede dolů (je to prostě navoskované) .
Yper
Monday 22 January 2007 - 09:08:16 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
2 VGT: _; bingoóóó!!!!! Je to Simoniz a je super a je to polotekutý vosk, nikoliv leštěnka - leštěnky bývají jako voda a jsou naprd!

Jinak já vosk na parkety znám. Ještě z vojny. Červený! Vojáci byli na tuhle barvu parket zatížení a taky si pamatuju na kombajn! Dřevěnou krabici s pískem, na jejíž spodní straně byly natlučené kartáče a měla oj, za který se to tahalo sem a tam! ?lola
To by ale tahat po autě nešlo!

[ Upraveno Monday 22 January 2007 - 19:39:31 ]

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
VGT
Monday 22 January 2007 - 09:14:23 Citovat
Host
Teď jsem si vzpomněl, když čtu příspěvek od Liba, voskovat můžeš jak často chceš, ale kartáče v myčce nepoužívej často (spíše to ruční mytí používej, když máš auto za miláčka). Viděl jsem podnikové (služební) vozidlo, které pořád protahovali myčkou a po pár letech na náběžných hranách přední kapoty a blatníků byl lak od kartáčů prosekaný až na plech !!!
RRAAFF
Monday 22 January 2007 - 10:52:35 Citovat
RRAAFF
Uživatel #519
Registrován: Monday 19 December 2005 - 10:51:16
Příspěvků: 965
Tak já to leštím tak 4krát za rok a meju to už jen ručně, popřípadě na wapce. Jinam mám Turtle Wax PTFE.

Opel Vectra B 1,8 16V sedan 307 000km, stále v provozu
Škoda Fabia Combi Style MY 2022

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1357 sec,0.1037 z toho dotazů.