• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra eletrika
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
nesvítí couvačky
Přejít na stranu  1 [2]
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
VGT
Thursday 04 January 2007 - 15:19:56 Citovat
Host
Odkaz
lbs
Thursday 04 January 2007 - 15:29:18 Citovat
Host
Marek napsal ...

Hele vem klíče vyzkoušej kterej na něj pasuje a povol ho, když to nepude tak opatrně ta matka a část těla je z plastu tak aby si to neožvejkal, prostřni to WD a mělo by to jít, je to jednoduchej pryncip, je tam kulička na kterou zatlačí tyčka no a po kuličkou se nějak sepnou kontakty a je to
Jednoduché a pohoda _;



díky díky, ale obávám se, že se tam s klíčem vůbec nedostanu, asi to budu muset někde příležitostně zvednout.
Snad je to ten kablík co si myslím...
lbs
Thursday 04 January 2007 - 16:01:09 Citovat
Host
Yper napsal ...

S největší pravděpodobností to bude asi čidlo zpátečky!
Stojí v druhovýrobě něco okolo 210 Kč. Alespoň tolik stálo na mou Vectru 2.0Di - 97.
Vectry a Astry mají stejné motory a stejné převodovky. Čidlo najdeš na těle převodovky při pohledu čelně do motoru mírně nahoře.
Každopádně hledej ne převodovce něco, do čeho vede kabel. Žádná jiná elektrika u manuálních převodovek do nich nevede, takže kabel vede skutečně jen k čidlu zpátečky.
Jen teď už si nepamatuji, zda napájení "+" vede nejprve na zpětná světla a od nich pak do tohoto čidla, které funguje jako ukostřovací spínač při zařazené zpátečce nebo obráceně (kdyby obráceně, tak pak do tohoto čidla by musely vést dva kabely)?
Byla to jedna z mých prvních oprav když jsem auto koupil a je to už 3 roky, takže skutečně nedokážu říci úplně přesně jak to je!
Myslím ale, že je to dělané jednodušeji - je to asi ta první varianta.
Z toho, až se na to čidlo podíváš, pak můžeš vydedukovat zkoušku funkčnosti spínače a zadních žárovek.
Buď ten jeden kabel z čidla odpojíš a někam na motoru jej ukostříš a musí se žárovky rozsvítit nebo v případě, že do něj vedou dráty dva, tak je vytáhneš a vzájemně propojíš a couvačky by se měly rozsvítit.
Všechny pokusy děláš se zapnutým zapalováním.
Pokud světla svítit nebudou, tak problém nebude ve spínači na převodovce, ale někde jinde.


Naprosto přesný - děkuju!
i takovej diletant jako já, díky tobě dokázal zjistit, že to je fakt to čidlo. Do čidla vede dvou žílovej kabel a když v konektoru propojím piny, tak se světla rozsvítí!!!!
Tak teď už jen koupit čidlo a zkusit to vyměnit - moc dobrej přístup k tomu teda není, budu muset asi vyndat nějaký ty tlustý černý hadice
Yper
Friday 05 January 2007 - 10:02:23 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
2 "lbs": O.K., rád jsem poradil, protože od toho tady jsme, od toho je tenhle klub založen a tak to funguje! _;
Z toho odkazu od VGT vidíš, že celé čidlo má osazení šestihranem a myslím že to je buď 13ka nebo 17ka klíč. Jde to celkem jednoduše vyšroubovat - jen ten přístup je trochu horší.
Stačí ale povolit - utrhnout to a pak to půjde už vyšroubovat i rukou. _;

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
lbs
Friday 05 January 2007 - 10:57:20 Citovat
Host
VGT napsal ...

U Astry F je spínání couvaček uděláno takto: na spínač na převodovce vedou dva kablíky. Na jednom je proud od pojistky F 20 (při zapnutém zapalování) druhý kablík vede za couvací světlomety Odkaz . Proč to chceš hned vyndavat z převodovky? Nejdřív zkus (jak ti už psal Yper) spojit ty dva kablíky mezi sebou. Když se v ten okamžik rozsvítí couvačky (při zapnutém zapalování), tak je buď vadný spínač v převodovce, anebo byly zoxydované konektory na něm. V tom případě by stačilo jen ty konektory očistit. Zkusils je už propojit?



mi nějak záhadně unikl tvůj příspěvek - každopádně je to přínosný - díkes.
Už jsem to vyzkoušel, propojil jsem ty dvě žíly a světla svítí! kontakty na kabelu nenesou ani známku zoxidovanosti, a na konektor na převodce nevidím, ale vzhledem k totální čistotě kontaktů na kabelu bych řekl, že budou dobrý i ty na převodce. Takže už jen objdnat druhovýrobový čidlo (asi z auto Kelly) a pokusit se to vyměnit
Roman
Thursday 26 July 2007 - 13:44:18 Citovat
Host
Yper napsal ...

2 "lbs": O.K., rád jsem poradil, protože od toho tady jsme, od toho je tenhle klub založen a tak to funguje! _;
Z toho odkazu od VGT vidíš, že celé čidlo má osazení šestihranem a myslím že to je buď 13ka nebo 17ka klíč. Jde to celkem jednoduše vyšroubovat - jen ten přístup je trochu horší.
Stačí ale povolit - utrhnout to a pak to půjde už vyšroubovat i rukou. _;


Ahojte.
Čo viem, tak je to kľúč 16ka, a dnes idem aj ja čistiť )
Super rady, ešte zostáva, keby bola fotodokumentácia
Ďakujem
Yper
Thursday 26 July 2007 - 15:25:08 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Sorry "lbs" a sorry "roman". Já žiju pořád v dimenzích českých aut a jejich klíčů 13, 15, 17, 19 atd. atd.
Takže nakonec je to ta proklatá 16ka.
Vlastně co se divím!?
Před dovolenou jsem s Palicem dělal komplet podvozek na autě a nebýt Palicova vybavení nestandardními rozměry klíčů, asi bych nic neudělal! ?lola

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
brebtal
Monday 20 October 2008 - 12:14:34 Citovat
Host
Zdravim panove,

mam stejny problem, ale na VeBe 16SZR - je tam cidlo ulozeno stejnym zpusobem jako jste tady popisovali?

Diky
Anonymní
Monday 06 April 2015 - 12:43:30 Citovat
Host
a máte někdo nějaký návod pro blbý jako jsem já? díky Radka
Colommbo
Monday 06 April 2015 - 15:35:42 Citovat
Uživatel #2374
Registrován: Wednesday 01 February 2012 - 14:51:05
Příspěvků: 1192
Všechno potřebné jest už popsáno výše, nic víc není...

W124 E320 Coupé - u mě dobrý

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2]  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1780 sec,0.1400 z toho dotazů.