• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega interiér
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Vyhrivane sedacky
Přejít na stranu  1 [2]
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Viktor
Wednesday 08 June 2011 - 11:22:28 Citovat
Host
A nemáte někdo zkušenost, jestli jde zaměnit potah kožený za plyš? Mám možnost koupit levně plyšové sedačky - elektrické i s pamětí. Já mám svoji v kůži, ale za jedno mi nejde vyhřívání, za druhé je na ruční pohon. Na otázku o smyslu jsem si již nalhal odpověď sám, teď jen otázka zaměnitelnosti potahu...
Díky moc, Viktor.
wisastar
Wednesday 08 June 2011 - 12:31:08 Citovat
Host
Viktor napsal ...

A nemáte někdo zkušenost, jestli jde zaměnit potah kožený za plyš? Mám možnost koupit levně plyšové sedačky - elektrické i s pamětí. Já mám svoji v kůži, ale za jedno mi nejde vyhřívání, za druhé je na ruční pohon. Na otázku o smyslu jsem si již nalhal odpověď sám, teď jen otázka zaměnitelnosti potahu...
Díky moc, Viktor.


vsechno jde, i tohle ale optakujes se z toho....
Kraťas
Tuesday 29 November 2011 - 12:27:21 Citovat
Host
nebi007 napsal ...

Právě jsem dodělal úspěšnou opravu výhřevu sedadla řidiče na OC, je to celkem pohodová prácička. Chci napsat jen pár mých poznatků. S ocelovými kroužky jsem se nepáral a rovnou jsem je přeštípal, na místo kroužků jsem pak použil stahovací plastové pásky, je to rychlovka a krásně se to všude stáhne. Přepálený drát jde snadno poznat - okolo poškozeného místa je to doslova ohořelé, měl jsem přepálené místo v opěradle i v sedadle, což jsem se trochu divil, protože když se přeruší kdekoliv okruh tak celé sedadlo přestává hřát. Na kůži jde identifikovat místo přepalení přímo vizualním pohledem na sedadlo, kuže je taky i v tomto místě tvrdší - obě přepálená místa u mého sedadla se dala takto identifikovat. Spojení přepálených drátků jsem provedl spájením obou konců, dále jsem vložil do vypáleného prostoru kousíček houbičky na nádobí abych vyplnil vypálený prostor. OC mají výhřev zašitý ve filcu hned pod kůží - to je prakticky neodělitelné od potahu. Je zde celkem 5 okruhů, 3 opěradlo a 2 sedák. Všechny sekce opěradla a sekce bočního vedení sedáku jde tvz. propípat, hlavní sedák propípat nelze. Sedadla OB jsou na opravu výhřevu jednoduší, podpotahem je vyřívaná dečka která lze krásně samostatně demontovat, po nasvícení lze sledovat topný drát a případné jeho poškození. Sedadla mají pouze 2 sekce opěradlo a sedák. Obě sekce se dají snadno propípat. To je asi tak vše, třeba tímto někomu trochu pomohu. Demontáže potahu se nemusíte bát, měl jsem z toho trochu vítr ale všechno šlo bez větších problémů.


Ahoj, před chvílí mi umřelo vyhřívání sedačky řidiče u mé OC (3.2V6 Sport, r.v. 2001). Evidentně stejný problém, jako je popsáno výše - na kůži je v jednom místě ztvrdlá spálenina (a v kabině byl nechutný smrad !buch ). Jelikož mám ale v autě sportovní sedačky, které vypadají trochu jinak než standardní OC sedačky, chci se zeptat, jestli někdo nemá zkušenost s tím, jak je vyhřívání řešeno zde. U Opelu mi tvrdili, že je tam vložená samostatná "dečka", což neodpovídá tomu, co píše nebi007. Navíc mi vyhřívání zkolabovalo v nastavitelné opěrce nohou (přední část sedáku, která se dá posunout dopředu do 3 poloh - stavitelná délka sedáku), která bude dost možná řešená trochu jinak než zbytek sedadla. Navíc při zběžné obhlídce ani není patrné, jak se do té opěrky leze, ani jak se dá oddělit od zbytku sedačky (je to samostatný kus, spojený se zbytkem sedáku 2 tyčemi, skrz které patrně vedou i dráty k vyhřívání). Nemáte s tím někdo osobní zkušenost, případně nevíte o někom v Brně nebo okolí, kdo by věděl a uměl?
FIT MV6
Monday 23 January 2012 - 20:10:09 Citovat
Host
Zdravím,už delší dobu se chystám na opravu výhřevu kožených sedadel mojí OB. Trošku se toho bojim, ale omrzlá prdel mě k tomu donutila:) Hřeje mi jen jedno sedadlo vzadu..Mám dotaz, musí sedačky při opravě ven,nebo to jde zvládnout v auťáku..Na co si dát bacha při tomhle ukonu?Nerad bych udělal více škody než užitku.Za rady moc děkuji. FIT

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2]  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1569 sec,0.1300 z toho dotazů.