• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra převodovka
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Hluk z převodky
Přejít na stranu  1 [2] 3
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
jakub-ko
Friday 23 June 2006 - 08:06:21 Citovat
Host
netecie mi olej len som tak lezal pod autom a zbadal som slzicku oleja na spodku a chcel by som sa tam pozriet ktora to ma byt sruba
Yper
Friday 23 June 2006 - 08:10:49 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Ze strany od motoru, je nad lemem převodovky kontrolní šroub! Slouží i jako dolévací. Pokud auto stojí rovně, tak by z něj mělo trochu ukapávat - myslím tím z toho otvoru, pokud je šroub (obsahuje i magnet) demontován.
Jinak pokud máte problém s hlučností převodovky, tak to nemusíte nutně hned opravovat.
Když se s mým autem svezl automechanik, který mi měnil hřeben řízení s posilovačem, tak mi řekl, že se mu zdá, že ji mám trochu hlučnější.
Zkontroloval stav oleje, docákl tam kontrolním otvorem asi 0,5 - 1 dcl oleje (pro jistotu) a navíc tam dal přípravek, který se dává do olejů. Je to taková temně rudá hustá sračka, která když se smísí s olejem, tak způsobuje, že na točících se částech dochází ke vzlínavosti. Ukazoval mi to na ručním šlehači.Litr tohoto přípravku stojí něco kolem 2000 Kč.
Dává se podle typu oleje v poměrech 1:20.
Když je náplň převodovky 2 l. (X20DTL), tak mi tam dal 1 dcl.
Je to nepředstavitelná bomba - převodovku vůbec neslyším - to myslím skutečně vážně!!!!! _;
V současnosti na ní mám navrkláno 220 tis.

[ Upraveno Friday 23 June 2006 - 08:13:39 ]

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
jakub-ko
Friday 23 June 2006 - 08:29:22 Citovat
Host
mohol by si sa ho opytat co je to pripravok mozno by sa to niekomu mohlo hodit
KopA
Friday 23 June 2006 - 08:47:35 Citovat
Host
Martas: zjistim vic jak se to chova.
Yper: to zni silbne ta "krev do oleje" co utisuje
Obluda
Friday 23 June 2006 - 12:21:41 Citovat
Host
Tak to by mě taky zajímalo jestli by mi to pomohlo na to ložisko nechce se mi to vyměňovat tak už zbívá zjistit ten jak se to jmenuje.Kdyby něco je někdo z okolí Plzně kdo to dokáže vyměnit?DÍK
Yper
Friday 23 June 2006 - 13:45:11 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Tak to, co jsem dával já, je už několik let staré, protože se to prodává v balení po 1 l. a dávkuje max.1 dcl do každého auta a někdy spíš méně.Takže to pak vydrží dlouho. Dnes se dělají asi i od jiných firem a s jinými názvy.
Zde ale uvádím ten původní, který jsem aplikoval já:
Firma: XINTEX
název: Gearex
Dávkování: 1:20 u olejů SAE 140 (SAE 85w140)
1:10 u olejů SAE 90 (SAE 80w90)

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Martas
Friday 23 June 2006 - 14:32:04 Citovat
Host
Obluda napsal ...

Tak to by mě taky zajímalo jestli by mi to pomohlo na to ložisko nechce se mi to vyměňovat tak už zbívá zjistit ten jak se to jmenuje.Kdyby něco je někdo z okolí Plzně kdo to dokáže vyměnit?DÍK


Na rvouci lozisko ti zadna kapalina co nalejes dovnitr prevodovky nepomuze, je vne a olej se do nej ani nedostane !!!
jakub-ko
Friday 23 June 2006 - 21:28:06 Citovat
Host
[quote]
Ze strany od motoru, je nad lemem převodovky kontrolní šroub! Slouží i jako dolévací. Pokud auto stojí rovně, tak by z něj mělo trochu ukapávat - myslím tím z toho otvoru, pokud je šroub (obsahuje i magnet) ja tamtaku srubu nemam je tam len cidlo spiatocky
Martas
Friday 23 June 2006 - 21:37:21 Citovat
Host
jakub-ko napsal ...
ja tamtaku srubu nemam je tam len cidlo spiatocky


To neni u vsech typu prevodovek stejny, ale v Jak na to je to popsano kde ktera ten sroub ma ....
jakub-ko
Sunday 25 June 2006 - 21:44:41 Citovat
Host
ved ja viem ze niesu vsetky prevodovky rovnake preto sa pytam konkretne na x16xel

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2] 3  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1609 sec,0.1286 z toho dotazů.