• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Motor 16.16V F mi zere olej
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Toto téma je zamčeno
Autor Příspěvek
Patrik
Wednesday 05 January 2005 - 14:43:58
Host
Mam dost velkej problem astrou combi r.v.97 má najeto 130tis. a zacala mi zrát olej tak na sto km skoro dva litry.Dal jsem vymnenit simerynky a stale se opakuje to same. Po vymnene simerynku se mi propalil ventyl tak jsem to dal znovu do servisu, ale porad to basti. Zajmave je na tom, ze za studena si to nezakourí, ale kdyz se motor zahreje a trochu vice to prislapnete tak zacne kourit. Tlaky na valcich mam zmerené a hodnoty jsou: 1 válec 12 atmosfer,2 vál. 14atm, 3 vál 14 atm, 4 vál. 14 atm. Coz si myslim ze je fcajku. Na krouzky v motoru se mi to porad nezda. Nemuze byt problem jeste v necem jinem? Svícky jsou take nové NGK. A jeste se mi zdá dost velká spotreba benzínu na to ze jezdim do 120km/h, aby mi to vic nebastilo olej, tak to zere kolem 9l. Predem dekuji za rady.
rabbit
Thursday 06 January 2005 - 10:03:19
Host
Muzu se zeptat, na kolik te prisla ta vymena simerinku a oprava toho prpalenyho ventilu? Asi budu mit podobnej problem. Diky
Patrik
Thursday 06 January 2005 - 12:32:29
Host
Mne to vyslo celkem na 3000 Kc, ale to jen díky tomu, ze mam známí v servisu. Nový ventyl stojí v Meteoru kolem 130 Kc. Tesnení pod hlavu kolem 600 Kc, a sada simerynku stojí tak do 500Kc + práce. A tobe to zere stejne olej, jako mne? Ja to vydím u sebe ze budu muset asi vymnenit motor, proto ze si uz nevim rady. A to je rána pod pás, to totiz bude ranec.
rabbit
Thursday 06 January 2005 - 14:13:28
Host
Diky. Nevim,co mas za motor, ja mam 1.6 16V (X16XEL) a ten je vyhlasenej zvysenou konzumaci oleje. Ma najeto uz 170 000 km, takze uz me taky olej pekne mizi. Na ty ceny sem se ptal proto, protoze me nejede 1 valec a vypada to na ventil nebo na hydr. zdvihatko, tak abych vedel, kolik si mam zhruba pripravit.
Patrik
Saturday 08 January 2005 - 13:29:17
Host
Ja mam ten samí motor co ty. A mam zjisteno ze je totalne v prdeli, jezdit stim rychle je risk, protoze se muze uthnout ojnice. Uz mam zamluvený motor G Astry z roku 2001. Tyto motory jsou uz vymakanejsí a nezerou olej.
 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2018 sec,0.1654 z toho dotazů.