• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
drobné vibrace do volantu
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Toto téma je zamčeno
Autor Příspěvek
Tomáą
Saturday 01 January 2005 - 22:30:45
Host
pánové, vím, ľe na toto téma zde jiľ bylo několik dotazů, ale ani jeden mi nepomohl, protoľe se zřejmě nejedná o stejnou záleľitost. Proto bych rád nastínil svůj problém. No, není to ani problém, jako spíą dotaz. Jezdím s tím od té doby, co to auto mám, ale bylo mi blbé se na to ptát. Ale jste tu zběhlí v řeąení různých věcí a kolikrát jste mi uľ pomohli ... no, nebudu to okecávat. - Moje Vectra B - X20XEV, 1999, model SPORT se sníľeným podvozkem - předesílám, ľe je to tuhé jako kráva, taková malá/velká motokára - má menąí neduh. Kdyľ přejíľdím nerovnosti, zdá se mi, jako kdyby mi něco lomcovalo tyčí od volantu nahoru a dolu. Dělá to v ostřejąích zatáčkách, hlavně na křiľovatkách, kdyľ je hrbolatá cesta. Pokud jedu rovně, je to ale taky cítit. Na rovné cestě vąak vůbec. Není to nic drastického, ale prostě to cítím do rukou. Jako kdyby palubka stála a volant mi lítal v rukách nahoru a dolu ... (nemyslím ke mně a ode mně, ale opravdu nahoru a dolu; ale není to aľ u volantu, je to spíą pocit, jako kdyby vám někdo úplně dole vzal tu tyč a začal s ní lomcovat - odspod - nahoru a dolu- k podlaze a ke skle ....), a přitom jsem zkouąel se do něj pořádně opřít a ľádná vůle tam není, aspoň nic necítím. Klepání od kol ľádné, ľádné zvuky to nedoprovází, a ľe jinak slyąím kaľdý pazvuk, to vám můľu říct. Nechal jsem zkontrolovat čepy - OK, nápravu, tyč řízení - OK, sbíhavost/gemoterii, OK, vyváľení kol, auto netáhne do stran, drľí jako přibyté ...a znovu opakuji, ľe s tím tuhým podvozkem je v tom cítit kaľdý ąutr. Proto se ptám, jestli nedělám z komára velblouda, jestli je to u těhle Sportů normální. Nebo - nemůľe to být v tom kloubu, u nastavení výąky volantu? Zdá se mi, ľe kdyľ si volant naąteluju úpně nahoru, je to o něco lepąí. Řeąit to/neřeąit...hrozí něco? Díky a v Novém roce přeji pohodovou jízdu.
Anonymous
Saturday 01 January 2005 - 22:58:31
Host
Ahoj, mám úplně stejnou Vectru jako ty. Uľ jsem sice pár potíľí ľeąil, ale tento jeątě ne. Nechal si zkontrolovat uchycení motoru (silenbloky). Jinak fakt nevím. Měj se. Klerik
NIO
Sunday 02 January 2005 - 09:13:52
Host
podivej se na uchyceni celeho rizeni. jak hrebenu tak drzaku cele konzole uvnitr.pak se podivej na uchyceni ramu motoru ke karoserii. ty silenty byvaji u sportu vzdy uplne vymlaceny.
Tomáą
Sunday 02 January 2005 - 10:58:17
Host
díky za rady, já to nechám zkontrolovat a dám vědět, jak jsem dopadl.
DavidST
Monday 03 January 2005 - 11:25:05
Host
Ahoj

Jen tak pro zajimavost, kolik maj ty motory 2l SPORT vykon??
A co spotreba??

Dik
Anonymous
Monday 03 January 2005 - 15:44:23
Host
mám úplně to samé u VB 97 Caravan a kámoą to má taky, prý to je celkem dost časté!
Uľ jsem se ptal i jinde na webu, ale nikdo nic vyzkouąenýho neporadil, je něco dole pod volantem u pedálů, nebo to co psal Nio, nebo něco, co se vyměn·uje v řízení komplet, takľe za hodně peněz, prostě fakt nevím. Drnčí to při přejezdu kolejí, zajímavé je, ľe rukou to moc norozhýbeą...no kdybys to někdy zjistil, tak to určitě dej na web
Tomáą
Monday 03 January 2005 - 21:22:47
Host
aha, takľe asi nejsem sám. Jo, dělá to při větąích nerovnostech a u mně i při prudąím průjezdu zatáčkou. Zvláątní pocit ... no, ale to uľ jsme rozebírali Jakmile si na mě známý v servisu najde chvilku času, tak jsem s ním domluvený, ľe zkontroluje vąechno, co uľ zde bylo razeno. Akorát říkal, ľe silentbloky řeąit nemám, ľe to auto má najeto 70 tisíc a ľe silenty jsou v pohodě, ale na to uchycení volantu a vąe kolem se podívá. Jakmile to pokoumá, tak dám určitě vědět, nebojte se. Ale bude to chvilku trvat, je teď nemocný a vůči značkovým servisům mám menąí nedůvěru, takľe tam to dávat nebudu

Co se týče toho výkonu - papírově normálně 100kW, ale mám tam zaslepený EGR, konusovy KN filtr, sportovní výfuk a kdyľ jsem to měl na brzdě, tak to mělo asi 103kW, ale nemám tu ten papír, takľe nevím při kolika tisísích, ale vím, ľe se to trochu posunulo dolů.

Výkon nějak neřeąím, jsem rád, ľe to jede.

Spotřeba - hodně čato jezdím po mněstě a trasy od 10-20 km. Spotřeba se pohybuje kolem 9l. Ale plynový pedál neąetřím. Kdyľ se umírním a nebo kdyľ jezdím dál, tak je to kolem 8.5. Poslední dobou se mi tam drľí 9.1l. Kdyľ bylo teplo tak 8.8. Ale jak říkám, jezdím krátké trasy a vąude samá obec.
 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1390 sec,0.1078 z toho dotazů.