• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Corsa :: CORSA - COMBO :: Corsa - Combo eletrika
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Údajně vadná řídící jednotka airbagů
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Hudec Karel
Wednesday 05 April 2006 - 18:32:16 Citovat
Host
Mám v autíčku Corsa-C 4 airbagy, byl jsem u Opla pro jejich nefunkčnost. Tam mně napřed navrhli, že musí zkoumat celou kabeláž, že to není na jeden den, a bude-li kabeláž v pořádku, pak teprve objednají řídící jednotku airbagu a namontují ji. To se mně zdá celkem nefér, protože snad mohou zkusit funkční modul a tím okamžitě zjisti, kde je vlastně chyba. Poradí mně někdo prosím jak postupovat, případně kam se obrátit. Snad je to jak u počítačů, a nemělo by to být tak složité a problematické. Děkuji. Hudec.
NIO
Wednesday 05 April 2006 - 18:59:30 Citovat
Host
Je to asi takhle, moje poznatky po havariich a vycrashovani jednotky --- i kdyz tym jednotky hlasi zavydua sviti kontrolka, jsou pytle stale aktivni. jednotky jen hlasi zavadu.
Po napojeni na tech diag. by meli zjistit v jake casti zavada je a po ni jit. U corsy C je to tezsi nez u drivejsich predchudcu.tam nebyla komunikace s PC po CAN BUS.
Vodník
Wednesday 05 April 2006 - 21:00:40 Citovat
Uživatel #327
Registrován: Sunday 20 March 2005 - 08:45:51
Příspěvků: 732
Hudec Karel: to je typický postup autorizovaných servisů: nejprve ti vyměníme řídící jednotku, a pak možná začneme hledat závadu... Tuto zkušenost mám já s Omegou (závada byla ve vstřikovací jehle, ne v ŘJ), brácha s Oktávkou (klapka volnoběhu) i kamarád s Fordem (nějaké čidlo, už přesně nevím...). Zkus, co radí NIO, pak zkus všechno jiného a až naposled možná tu řídící jednotku.
Dallas
Wednesday 05 April 2006 - 22:12:04 Citovat
Host
Hudec Karel napsal ...

Mám v autíčku Corsa-C 4 airbagy, byl jsem u Opla pro jejich nefunkčnost. Tam mně napřed navrhli, že musí zkoumat celou kabeláž, že to není na jeden den, a bude-li kabeláž v pořádku, pak teprve objednají řídící jednotku airbagu a namontují ji. To se mně zdá celkem nefér, protože snad mohou zkusit funkční modul a tím okamžitě zjisti, kde je vlastně chyba. Poradí mně někdo prosím jak postupovat, případně kam se obrátit. Snad je to jak u počítačů, a nemělo by to být tak složité a problematické. Děkuji. Hudec.


Zajimaloby me jaky chybovy kod tam vycetli?
Meli by Ti to napsat do uctu pri diagnostice....
NIO
Thursday 06 April 2006 - 19:06:52 Citovat
Host
To Dallas: nemusi se to tam psat. je to jen na zadost zakaznika.
Ale taky by me to zajimalo
Anonymní
Thursday 06 April 2006 - 21:05:39 Citovat
Host
NIO napsal ...

To Dallas: nemusi se to tam psat. je to jen na zadost zakaznika.
Ale taky by me to zajimalo


No ja vim,ale ve slusnem autorizaku by Ti to meli napsat kdyz uz jim tam za to nechas 500,-....
Dallas
Thursday 06 April 2006 - 21:06:25 Citovat
Host
Anonymní napsal ...

NIO napsal ...

To Dallas: nemusi se to tam psat. je to jen na zadost zakaznika.
Ale taky by me to zajimalo


No ja vim,ale ve slusnem autorizaku by Ti to meli napsat kdyz uz jim tam za to nechas 500,-....

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2218 sec,0.1695 z toho dotazů.