• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Corsa :: CORSA - COMBO :: Corsa - Combo interiér
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Jak vyndat panel s budíky
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Kuris
Sunday 02 April 2006 - 19:31:04 Citovat
Host
Zdravim všechny,
mam takovy dotaz. Potreboval bych vyndat z přístrojové desky ten panel s tachometrem, ukazatelem paliva a teplotou vody (chci si tam dat jiný barevný podklad), ale nevím jak na to. Jednou už jsem se o to pokoušel, ale bez výsledku. Podařilo se mi sundat vrchni i spodní kdyt volantu, pak takovej plastovej hajzlík co drží ty budíky v tom plastu na místě, takže jsem už ten panel mohl vytahnout dopředu, ale problem byl, že jsem ho neprostrčil kolem volantu. a ten jsem nenasel jak se sundavá a i jsem se celkem bál, protože má airbag, aby nějak nevystřelil. Co jsem na to koukal, tak jsou asi dvě možnosti jak to vyndat, ale nevím jak to provést. Podle mě je jedna možnost sundat volant (pokud je to ta spravná, prosím o radu jak na to aby nevystřelil airbag) a druhá je možná že se musí demontovat ten vrchni zakulacenej plast ve kterým jsou ty budíky zakryté (myslím ten šedý co je normálně vidět přes sklo z venku), ale to taky netušim jak tam drží, takže bych potřeboval poradit taky jak na to.

Snad jsem to popsal dost srozumitelně. Díky moc za radu. Koukal jsem do ostatních diskuzí a zkoušel hledat, ale nikde jsem tuto demontáž nenašel.

Pokud by mi někdo chtěl poslat nějaky foto nebo podrobnější popis rovnou na mail, tak může a budu moc rád (kuris@herna-shadow.com)
NIO
Sunday 02 April 2006 - 20:17:59 Citovat
Host
nikde nevidim jestli je to Combo B nebo C
ale pytel se da lehce odspodu imbusem odsroubovat pak odlkopit a vypojit z neho zasuvku. Pri vypnutem klicku se NIC NEMUZE stat. pak demontorvat volant.
Nebo po odstraneni plastu volantu tento povolit na sloupku rizeni a spustit nize.
MirekS
Monday 03 April 2006 - 07:56:53 Citovat
Host
U Corsy B jsem měl celý přístrojový štít venku a volant jsem nesundával. Jde to špatně, ale s mírným násilím to šlo.
Kuris
Monday 03 April 2006 - 12:22:20 Citovat
Host
Pardon zapomněl jsem napsat typ. Je to Corsa B.
Jinak ten airbag je přišroubovany ze spodní strany volantu?

Díky
Anonymní
Monday 03 April 2006 - 12:23:48 Citovat
Host
NIO napsal ...

nikde nevidim jestli je to Combo B nebo C
ale pytel se da lehce odspodu imbusem odsroubovat pak odlkopit a vypojit z neho zasuvku. Pri vypnutem klicku se NIC NEMUZE stat. pak demontorvat volant.
Nebo po odstraneni plastu volantu tento povolit na sloupku rizeni a spustit nize.



Aha, spustit dolu cele řízení, to je docela dobrý nápad. to vyzkoušim. to mě nenapadlo. _;

Díky
Kuris
Monday 03 April 2006 - 12:24:44 Citovat
Host
ta předchozí odpověď byla ode mě. zapomněl jsem se lognout.
kuris
Wednesday 05 April 2006 - 18:26:18 Citovat
Host
Ale zkusim to az pristi tyden, ted mam auto v servisu, takze se k nemu zatim nedostanu. , ale pak dam vedet jestli to slo nebo ne.
Machys
Saturday 19 August 2006 - 14:37:02 Citovat
Host
Kuris napsal ...

Zdravim všechny,
mam takovy dotaz. Potreboval bych vyndat z přístrojové desky ten panel s tachometrem, ukazatelem paliva a teplotou vody (chci si tam dat jiný barevný podklad), ale nevím jak na to. Jednou už jsem se o to pokoušel, ale bez výsledku. Podařilo se mi sundat vrchni i spodní kdyt volantu, pak takovej plastovej hajzlík co drží ty budíky v tom plastu na místě, takže jsem už ten panel mohl vytahnout dopředu, ale problem byl, že jsem ho neprostrčil kolem volantu. a ten jsem nenasel jak se sundavá a i jsem se celkem bál, protože má airbag, aby nějak nevystřelil. Co jsem na to koukal, tak jsou asi dvě možnosti jak to vyndat, ale nevím jak to provést. Podle mě je jedna možnost sundat volant (pokud je to ta spravná, prosím o radu jak na to aby nevystřelil airbag) a druhá je možná že se musí demontovat ten vrchni zakulacenej plast ve kterým jsou ty budíky zakryté (myslím ten šedý co je normálně vidět přes sklo z venku), ale to taky netušim jak tam drží, takže bych potřeboval poradit taky jak na to.

Snad jsem to popsal dost srozumitelně. Díky moc za radu. Koukal jsem do ostatních diskuzí a zkoušel hledat, ale nikde jsem tuto demontáž nenašel.

Pokud by mi někdo chtěl poslat nějaky foto nebo podrobnější popis rovnou na mail, tak může a budu moc rád (kuris@herna-shadow.com)


Volant v žádnym případě vyndavat nemusíš. Jde to sice těžko, ale zkoušej to tak dlouhoi, dokud to nevyndáš. Chce to s tou přístrojovkou různě pootáčet a trošku násilí. Ale vyndat to jde...
z0diaC
Tuesday 29 August 2006 - 13:54:46 Citovat
Host
jj - vyndaval sem ho nedavno kvuli napojeni kontrolky oleje na samocine zapinani svetel - jde to v pohode bez demontaze volantu - jen to chce zkouset ruzne polohy přístr. štítu ..... daleko hůř jde sundat ten v rchni plastovy kryt volantu bych rekl ..... bylo to na Corse B ´99 3D !

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1603 sec,0.1210 z toho dotazů.