• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra interiér
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Ruční stahování oken jde ztuha
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
fido
Monday 13 February 2006 - 16:26:04 Citovat
Host
Ahoj,
ruční stahování oken mi jde hrozně ztuha (Vectra B, 1999). Asi by to chtělo promazat... Jenže když jsem sundal tapecírunk dveří, narazil jsem na folii, která je (podle "Jak na to ?") ve dveřích kvůli bočnímu airbagu. Tu už si odstranit netroufám. Je možné se někudy dostat k mechanismu stahování oken, aniž bych tu folii sundaval ? Nebo je tuhost ručního stahování okna u Vectry "normální" jev ?
Díky moc za rady.

Martas
Monday 13 February 2006 - 16:56:47 Citovat
Host
Jestli je to folie po cely vnitrni strane dveri tak to je u kazdyho auta a v pohode ji sundej. Pokud vim tak bocni pytle jsou v sedadlech a ne ve dverich ....
JOB
Monday 13 February 2006 - 17:07:35 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
No oni pytle jsou určitě v sedačkách ale ve dveřích jsou čidla,už se to tu někde řešilo že je lepší to dát do servisu.

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

Martas
Monday 13 February 2006 - 17:51:14 Citovat
Host
V poslednim vydani Etzold uz jen pise ze se ma opatrne, nesmis folii poskodit a zase ji musis z5 dobre namontovat a vse upravit a utesnit

Ale ja jezdil i bez folie a tapecirunku (teda el jsem s tim 3x par set metru) a no problem
RRAAFF
Monday 13 February 2006 - 17:58:44 Citovat
RRAAFF
Uživatel #519
Registrován: Monday 19 December 2005 - 10:51:16
Příspěvků: 965
Ta folie je tam kvůli vodě,pokud ji sundáš a už ji tam nedáš,budeš mít v autě mokro.

Opel Vectra B 1,8 16V sedan 307 000km, již není
Škoda Fabia Combi 70kW, 2023
fido
Tuesday 14 February 2006 - 11:23:00 Citovat
Host
to RAFF: Ta fólie je tam kvůli tlakovému čidlu pro boční airbag.
Zajímalo mě ale, jestli se dostanu k mechanismu stahování okýnka jinudy než přes fólii ? Víte to někdo,prosím. Díky.
Martas
Tuesday 14 February 2006 - 12:02:31 Citovat
Host
fido napsal ...
to RAFF: Ta fólie je tam kvůli tlakovému čidlu pro boční airbag.
Zajímalo mě ale, jestli se dostanu k mechanismu stahování okýnka jinudy než přes fólii ? Víte to někdo,prosím. Díky.


Myslim ze rozbruskou prez dvere z venku se k tomu taky dostanes.
RBr
Tuesday 14 February 2006 - 20:52:37 Citovat
Host
Jeden názor tak, druhý jinak. Tak přidám taky co vím já

Fólie je tam kvůli vodě, je i u jiných dveří. Ale jejích vlastností využívá i čidlo pro boční airbagy, Ovšem jen pokud u tohoto modelu jsou !!!
Takže, kdo nemá boční airbagy, toho se to netýká a může jezdit bez fólie.
Jinak čidlo ve dveřích (pokud je) reaguje na (prý poměrně malou) změnu tlaku pod fólií.... a jak tu bylo správně napsáno: při demontáži tapecírunku max opatrnost, odpojená baterie (aby ti to nenaliskalo _s103 ), nic nepoškodit, potom 100% utěsnit....no nechtěl bych to dělat, ale taky budu na jaře muset dovnitř.

<span class='smallblacktext'>[ Upraveno Út úno 14 2006, 08:57 ]</span>
Martas
Tuesday 14 February 2006 - 21:04:37 Citovat
Host
RBr napsal ...
při demontáži tapecírunku max opatrnost, odpojená baterie (aby ti to nenaliskalo _s103 ), nic nepoškodit, potom 100% utěsnit



Nemyslim ze je potreba odpojovat baterii Airbagy jsou rizeny samostatnou ridici jednotkou ktera sleduje kdejakej parametr a myslim ze pokud nejedes tak se nezaktivuji, ale kazdopadne nezapinat zapalovani ani nestartovat a pak vse zase utesnit.
<span class='smallblacktext'>[ Upraveno Út úno 14 2006, 09:05 ]</span>
Petr.S.
Tuesday 14 February 2006 - 21:46:57 Citovat
Host
Pokud se to udělá blbě, může to rozsvítit kontrolku airbagů?

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2209 sec,0.1767 z toho dotazů.