• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
tempomat
Přejít na stranu  1 [2] 3
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Toto téma je zamčeno
Autor Příspěvek
benji
Wednesday 24 November 2004 - 16:51:33
Host
Taky jsem uľ nad tím přemýąlel, dokonce jsem si dělal i nějaké testy, a dospěl jsem k závěru, ľe pokud je mezi jízdou s a bez tempomatu nějaký rozdíl, pak je zanedbatelný s ohledem na spotřebu, komfort je jiná věc.
Souhlasím s Libem a Klubem - myslím si, ľe hodně záleľíí na tom, kde tempomat pouľijeą. Jsem přesvědčený, ľe pokud pojedu po dálnici 140 za malého provozu, bude spotřeba s tempomatem určitě niľąí, protoľe elektronika dokáľe lépe nastavit min. dávku paliva pro danou rychlost a profil terénu neľ lidská noha.
Ale nedokáľe předvídat, takľe v hustém provozu naopak spotřeba s tempomatem naroste, zrovna tak i pokud budu sjíľdet s kopce nebo profil bude výrazně kopcovitý, protoľe nedokáľe tak rychle reagovat na změnu profilu ubráním plynu.
Já tempomat pouľívám i ve městě, obzvláą» při slabąím provozu a na místech, kde bývají často bradavice - moľná i tak se dá docela uąetřit, není to jen o spotřebě.
Ale jedno je jisté - na dálnici je to pohoda, zvláą» při deląích cestách nedřevění pravá noha.
NIO
Wednesday 24 November 2004 - 23:43:03
Host
souhlasim plne s temi kdo tvrdi ze s tempomatem to zere min. A taky zalezi na tom jak ho kdo umi pouzit. To se tu nesmi opomenout.

S ostatnimi nesouhlasim.
Lib
Thursday 25 November 2004 - 07:16:43
Host
benji: dalo by se souhlasit ze elektronika dokaze presneji urcit davku paliva ... jenze treba v mym pripade je tam brutalni mechanika, aneb "neco" tlaci plynovej pedal za me. Nekdy zkusim nejaky vetsi test, jsou relativne rovne useky, ktery jezdim opakovane. Myslim si ale, ze v pripade mech. tempomatu je clovek za pomoci udaju o okamzite spotrebe a hlavne za pomoci vyhledu na situaci efektivnejsi
[ Edited Thu Nov 25 2004, 07:18AM ]
benji
Thursday 25 November 2004 - 17:58:27
Host
2 Lib: S tím se asi dá souhlasit, ale bohuľel nemám zkuąenosti s mech. tempomatem.
Já jsem mluvil o elektronickém, mám 2.2DTi/92kW/2001 a tam uľ je vąechno elektronicky řízeno. Proto si myslím, ľe tempomat můľe uąetřit, kdyľ je vhodně pouľitý, ale rozdíl nebude nijak dramatickej - čili sohlas i s Niem.
Tempomat tam nebyl z výroby, dodělával jsem si ho, coľ je v případě tohoto motoru sranda i pro naprostého laika a navíc je to za hubičku
klubo
Thursday 25 November 2004 - 21:29:54
Host
hele jaká je ta 2,2dti? jede to pěkně? do příątí astry bych ho docela bral...
benji
Friday 26 November 2004 - 08:53:04
Host
2klubo: Měl jsem 2.0DTi/74kW (přítejkyně má taky 2.0DTi) a rozdíl je víc neľ patrný, natoľ pak srovnání se 60kW. Podstatné je to, u 2.2DTi zabírá turbo od 1500ot/min na rozdíl od 1950ot/min u 2.0DTi. S astrou by to muselo pěkně cvičit, je lehčí, ale ani já si nestěľuju.
Spotřeba je asi o půl litru vyąąí - 7,0-7,5 město a 6,0-6,5 venku.
Dělal jsem pokus na D1, je tam pár pěknejch kopců. Na pětku jsem nastavil na tempomatu 140km/h - 2.0DTi se v půlce kopce začínala trápit a rychlost klesla na 120km/h; 2.2DTi udrľela v pohodě 140km/h a ochotně zrychlovala tempomatem přes 150km/h. Obě auta jsou v podobném stavu, najeto já 50tis, přítelkyně 70tis, moje je 2001, její 1999.
Můľeme dát někdy řeč, jsem z Práglu, nebo to necháme na jaro, chystám se na sraz.
NIO
Friday 26 November 2004 - 22:23:23
Host
klubo napsal ...
hele jaká je ta 2,2dti? jede to pěkně? do příątí astry bych ho docela bral...


ve vebe kdyz ji cipnes tu 2,2 tak ma skoro 160kobyl a to je dravec, jednu znam a je to sila.
klubo
Saturday 27 November 2004 - 00:38:43
Host
tak to chci
benji
Saturday 27 November 2004 - 00:52:37
Host
Taky o tom chipu váľně uvaľuju, mám nabídku od firmy Motortuning na přečipování z 92kW/125PS/280Nm na 115kW/156PS/333Nm za 13.000,- vč. DPH.
Ale pořád se mi do toho nějak nechce, připadá mi dost prachů za SW úpravu, která trvá 45 min.
klubo
Saturday 27 November 2004 - 09:26:32
Host
no já kdybych měl 2,2Dti tak to určitě nenechám přečipovat - ty peníze za to nestojí a hlavně ten motor jde mnohem dřív srát....
Přejít na stranu  1 [2] 3  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1297 sec,0.1008 z toho dotazů.