• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra eletrika
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
porucha elektroniky motoru (Astra G 1.6 16v)?
Přejít na stranu  1 [2]
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
kOPEL
Tuesday 13 December 2005 - 10:49:54 Citovat
Host
Myslím, že tenhle problém, diagnostika nevyřeší. Máme totiž ten samý problém(Opel Astra G 1,6 16V). Diagnostika ohlásila: chyba spalování ve válci (číslo válce si nepamatuji). Chyba se vyskytuje jen sem tam. Naprosto ty samé příznaky, jak psal zakladatel této nitě. Auto však šlo vždy nastartovat. Proběhla i dočasná výměna zapalovací lišty. Chyba se objevila i při výměně. Nejhorší je, že se chyba objevuje náhodně. Automechanici nad tím strávili den, ale nic nezjistili, protože vzhledem k tomu, že se chyba objevuje náhodně nemohli si ověřit, jestli vůz opravili, ani žádnou zjevnou závadu nenašli. Diagnostika nepomohla, stále píše to samé, když se chyba vyskytne. Dostali jsme radu, že to zkrátka nemá smysl řešit dokud auto jede. Téměř to samé poradil i autorizovaný servis, který si náš vůz připojil na jeho autorizovanou diagnostiku a vzal si za to něco přes 400 Kč. _s103
Ivan
Tuesday 13 December 2005 - 22:28:33 Citovat
Host
to Stefan: jde o dvě různé kontrolky, kontrolka která mi od vzniku problému před několika měsíci celkem asi 4x rozsvítila (vždy tak na 1-2s) v manuálu "Opel Astra: Obsluha, bezpečnost provozu, údržba - Stav: leden 1998" popsána není. Tato kontrolka má podobu auta s vertikálně umístěným montážním klíčem a je umístěna nad kontrolkou "Tlak oleje". Druhá kontrolka, o které se tu bavíme mi myslím nikdy nesvítila, opravdu jen před startem - což je v pořádku, tato druhá kontrolka má jakýsi oválný tvar s bleskem uvnitř¨, je umístěna mezi kontrolku "Dobíjení" a "Tlak oleje" a ve výše uvedeném manuálu má název "elektronika motoru, elektronický imobilizér".
kOPEL: u mě se to už objevuje už systematicky, motor škube při nízkých otáčkách, nejvíce při volnoběhu-kdy dost klesají otáčky (až k 500ot/min), pokud přidávám plyn, nebo jedu do kopce (s plynem) tak problém nepociťuji. Žádná kontrolka nesvítí (krom asi 4 případů té kontrolky auta s klíčem).
Neznámý
Wednesday 14 December 2005 - 19:08:14 Citovat
Host
Prťka, někdo má problém a nevi si rady, ale jak to tady pročítám a čtu tvoje komentáře, nedá mi to ti napsat, že jsi blbec na druhou !!!!!!!!!
K_P
Wednesday 14 December 2005 - 19:35:33 Citovat
Host
Neznámý:
TH
Wednesday 14 December 2005 - 20:08:26 Citovat
Host
Nedávno měla manželka podobný problém u VW Polo - svítila diagnostika motoru, motor chvíli běžel normálně, chvíli vůbec netáhl a měl nepravidelný chod. Nakonec příčinou byl poškozený kabel ke svíčce. Po výměně vše OK. Zkus na to mrknout
JOB
Wednesday 14 December 2005 - 20:17:38 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
Neznámý napsal ...
Prťka, někdo má problém a nevi si rady, ale jak to tady pročítám a čtu tvoje komentáře, nedá mi to ti napsat, že jsi blbec na druhou !!!!!!!!!

Hmm,další anonymus
Podle sebe soudím tebe.
<span class='smallblacktext'>[ Upraveno St pro 14 2005, 08:27 ]</span>

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

kOPEL
Thursday 15 December 2005 - 10:43:17 Citovat
Host
Opel Astra G 1,6 16V, nemá ke svíčkám kabely, ale je tam zapalovací lišta.
Ještě nám to dělá to, že i když se pustí plyn, ukazatel okamžité spotřeby neklesne na nulu a stále ukazuje docela vysoké cifry. Na nulu spadne až se zmáčkne brzdový pedál.
Ještě bych se chtěl zeptat jak je to s výměnou rozvodového řemene. Od novoty budeme měnit řemen poprvé. Je třeba vyměnit kladky i vodní pumpu. Dík
prtka
Sunday 18 December 2005 - 14:32:00 Citovat
Host
Kopel...řemen by se měl měnit při 60-75 tis. km,ale to píšeš ,že chceš měnit a kladky by se měly měnit do 120 000km.Ale záleží na posouzení toho kdo to dělá, aby je odhadl jak vypadají.Už jsem zažil případ ,kdy vyměnili řemen,nezkontrolovali kladky,ta se jim po týdnu zadřela a díky tomu přepálila řemen a bác...
2 Neznámý málem jsem se rozplakal asi tak neznámý nejsi ,když víš,že jsem Prťka a ne Prtka...akorát tady na webu to ť nějak nefunguje...že jsem blbec na druhou to jsi mi neřekl nic nového ,to já vím...ale ,že jsi mi to neřekl pod nějakýn nickem,který používáš a budeš používat,ale pod nějakým neznámým,tak to jsi teda kádr,to tě hodnotím jako osobnost a měl by si být na sebe pýšný chudinko škoda,že tam není smajlík se slzičkama
Anonymní
Thursday 23 May 2019 - 17:15:00 Citovat
Host
to sú špine

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2]  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2417 sec,0.1912 z toho dotazů.