• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
malý výkon 2.5 TD
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
harry
Wednesday 02 November 2005 - 23:00:48 Citovat
Host
Po dosažení 2000 ot. se nedostaví zátah turba. Auto prostě nejede, jezdim do kopce na trojku a uhýbám škodovkám. Na volnoběh a na jedničku to nepoznám ale v provozu motor netáhne. Turbo je OK a přívod nafty také. Kontrolka motoru je v klidu. Prý mi nefunguje čidlo které zajišťuje větší přísun nafty po zátahu turba.
Ví někdo kde to čidlo je a zda vůbec něco takového Omega v motoru má. Opravář mi tvrdí že to má každej turbodiesel.
Dík
paja
Thursday 10 November 2005 - 12:31:28 Citovat
Host
Zdravím všechny opláky.Tak mám ten samý problém moje omeguška přestala zabírat tak jak má .Když jsem jel po dálnici tak to nechtělo jet víc jak 140. Spotřeba je dlouhodobě 7.2l olej vyměněný před 2t km a taky vyměněn vyduchový filtr . Tak nevím jestli se někde ztrácí tlak turba nebo snad naftové čerpadlo ono to teplý chytne po 2-3 vteřinách za studena na drc. Nemáte někdo zkušenosti případně harry už si to nějak vyřešil.Jo kontrolka na palubce nasvítí. Díky moc za každou radu.
harry
Saturday 12 November 2005 - 23:01:04 Citovat
Host
Bohužel stále to nejezdí a ani opláci nám jak se zdá neporadí. Budu to muset dát do značkového servisu ale tam nikomu nevěřím, zaplatíš majlant a ono to bylo jen nějaký čidlo za 5 000.
Snad ještě někdo poradí.
Rado
Monday 14 November 2005 - 12:07:59 Citovat
Host
Hm,mam pocit ze to tady nekdo resil a dopatral se toho,ze bylo v haji cidlo vahy vzduchu!Je to ta krabicka cerna hned za filrem vzduchu.bylo to tak asi pred par mesici,tak na 80%
Tomis
Tuesday 15 November 2005 - 08:58:29 Citovat
Host
Zkuste si precist takeostatni vlakna viz: http://www.opelclubrenbau.cz/forum_viewtopic.php?22.28908
asi to bude timto
harry
Sunday 20 November 2005 - 18:51:28 Citovat
Host
Tak co Pájo už jsi na něco přišel?
Já už jsem zkoušel zaslepit kovovou trubku k EGR ventilu ale nic se nezměnilo. Tu trubku mám novou ale ani výměnou se stav nezlepšil.
Váhu vzduchu moje Omega 2.5 TD r.v.12.94 zřejmě nemá protože černou krabičku nikde nevidím.
Jak poznám že je v háji čerpadlo ? To je to poslední co bych si přál. Stále doufám, že je to nějaká prkotina.
Tomis
Monday 21 November 2005 - 20:04:45 Citovat
Host
A co hadice z turba jsou vsechny OK? ja mel taky malou dirku v hadici, ktera vede z turba do IC [mezichladice-intercooleru], a tium se straci potrebny tlak turba. Zkus treba at ti nekdo prida nad 2000ot. a projdi cely sani, jestli to nekudy nefouka.
paja
Saturday 26 November 2005 - 22:48:37 Citovat
Host
čau Harry dllouho jsem se sem nedostal takže nevím jestli si to už nevyřešil já jsem nakonec přišel na to co jsem psal tady do jiného vlákna a to : mněl jsem stržený závit na přírubě k EGR ventilu a tam se mi ztrácel tlak, tak doufám že to bude dobrý zatím to táhne dobře ťu ťuk ťuk. Jinak jak psal Tomis bych omrknul hadice celého sání a případně změřil kolik tlačí turbo.
bruno
Tuesday 29 November 2005 - 22:15:10 Citovat
Host
Tak jsem se schválně díval taky na tu trubku k co vede k EGR a zjistil že hned jak je přišroubovaná k výf.potrubí tak uchází-asi je v čudu ta příruba-je to tam vofoukaný černě.zítra mi to pry mechanik spraví.v létě při staženým okýnku bylo slyšet že to někde uchází...
bruno
Wednesday 30 November 2005 - 21:53:39 Citovat
Host
tak už je to spravený-byla prasklá příruba k výf.potrubí a tam ucházel tlak co má roztáčet turbo.takže teď to líp táhne z malých otáček.čus

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1652 sec,0.1269 z toho dotazů.