• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Corsa :: CORSA - COMBO :: Corsa - Combo eletrika
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Signalizace rozsvícených světel
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Škopík
Monday 24 October 2005 - 19:47:34 Citovat
Host
Ahoj, kam mám zapojit takový ten bzučák na signalizaci rozsvícených světel, v návodu píšou že jeden kablík na pojistku parkovaček a druhý na pojistku co se týká zapalování (jaká to je) mám Corsu B. Díky za radu
Jirka OB 2,5TD
Monday 24 October 2005 - 19:54:20 Citovat
Host
Nevím kolik tam máš kablíků ,ale když tak o tom přemýšlím ,tak bych jeden kablík zapojil na obrysovky a ten druhej by měl být ukostření a to bych zapojil na dveřní spínač.Ale jak říkám , nikdy jsem to nedělal,takže nevím jak to vypadá.
Škopík
Monday 24 October 2005 - 20:24:18 Citovat
Host
Na tom bzučáku jsou dva, klasika červený a černý
ms
Tuesday 25 October 2005 - 07:45:30 Citovat
Host
jirko, ked to zapoji na kostru, tak mu to bude piskat stale, ked zasvieti svetla, aj po nastartovani.
Skopik to vyzera ako by tomu chybal 3 kablik na ukostrenie. neni na tom navode nakreslena schema zapojenia? Ked to bude brat +12V od parkovaciek, tak potom -12V (cierny) musis zapojit na kablik od ziarovky dobijania, na ktorom je pri vypnutom motore -12V a pri nastartovanom +12V presne ako funguje ziarovka dobijania, mozes to pripojit aj na ziarovku dobijania, ale z tej spravnej strany( to musis vyskusat- ked sa pomylis nic nepokazis)
jmac
Tuesday 25 October 2005 - 10:45:56 Citovat
Host
Jirka to rika spravne, kostra se napoji na prerusovac ve dverich, nebot prave dvere pri otevreni ten tvuj kablik ukostri a kdyz budou svetla zapnute tak to zacne bzucet.
ms
Tuesday 25 October 2005 - 19:39:16 Citovat
Host
sorry mate obidvaja pravdu. Akurat ze mu to bude piskat aj pri nastartovanom motore a neviem ci by tam nebolo potrebne zapojit aj diodu, aby sa to neovplyvnovalo z alarmom alebo inter. svetlom. To, co som mu navrhol ja by mu piskalo ihned po vypnuti motora bezohladu na otvorenie dveri. A to by bolo lepsie potom zapojit na stretavacky, lebo by mu to piskalo aj ked by chcel nechat rozsvietene parkovacky.
Gullwing
Tuesday 25 October 2005 - 20:39:30 Citovat
Host
Jirka to říká správně. Plus na světla a mínus na dveřní spínač jelikož spíná - a ne +. Tzn. že když otevřeš tak spínač ukostřuje a teprve tehdy Ti půjde mínus do bzučáku.
Prostě aby bzučel musí splnit obě podmínky: zapnutá světla a otevřené dveře. S ničím se to nepotká a bude pískat kdy má
Škopík
Tuesday 25 October 2005 - 20:56:02 Citovat
Host
děkuju, hned zítra to namontuju
Škopík
Saturday 29 October 2005 - 19:01:28 Citovat
Host
Tak už je to zprovozněné, výsledné zapojení je jeden kablík na pojistce parkovaček a druhý je na pojistce stěračů, funguje tak má, píská pouze v případě že jsou rozsvícená světla a vypnutá zapalování. Když jsem to napojil na ten dveřní spínač tak pískalo pořád když jsem rozvítil světla, balo tomu jedno jestli ze zapnuté zaplování nebo ne. Děkuju všem za radu

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1411 sec,0.1098 z toho dotazů.